Asociace malého fotbalu české republiky

Nejmladší Mužík nosí pití, Čáň si užívá tréninkové bago

14. 07. | 16

Pardubice - Vinou anginy Tomáše Bydžovského hlásí Pardubice v reprezentačním výběru už pouze trojí zastoupení. Nováčka Jana Rosůlka doplňují ofenzivní hráči Ladislav Mužík (na titulní fotce vlevo)  a Dominik Čáň (na titulní fotce vpravo).

Pardubice - Vinou anginy Tomáše Bydžovského hlásí Pardubice v reprezentačním výběru už pouze trojí zastoupení. Nováčka Jana Rosůlka doplňují ofenzivní hráči Ladislav Mužík (na titulní fotce vlevo)  a Dominik Čáň (na titulní fotce vpravo). Ve středeční generálce před mistrovstvím Evropy, které od pátku do neděle hostí pražský areál Slavoje Vyšehrad, si oba připsali svůj druhý start za jedenadvacítku.

Opět proti Slovensku, tentokrát se podíleli na remíze 3:3. Reprezentační dres si oba považují. „Jakákoli nominace je pro mě svátek, na každou akci jedu rád. Reprezentovat Českou republiku je sen každého hráče, jedno v jakém sportu,“ pokyvuje Mužík, který už si připsal také čtyři starty ve fotbalovém národním týmu do osmnácti let.

Také Čáň doufal, že se na kempu objeví. „Žádná jistota nebyla, ale vnímal jsem nějaké signály, že se o mě před Eurem budou trenéři zajímat,“ povídá devatenáctiletý útočník, který o místo v konečné nominaci bojuje s dalšími třemi forvardy. „Útočníky máme výborné a konkurence je, ale ne taková, že si chceme zlomit nohy, je to přátelské. Všichni se snažíme zaujmout, a když se do výběru nedostanu, neřeknu o trenérech nic špatného,“ usmívá se Čáň.

Od Mužíka trenéři očekávají, že bude tvořit hru a dávat góly, reprezentační zkušenosti ho předurčují k vůdčí roli. „Beru jako samozřejmost vzít zodpovědnost na sebe. Když jsem hrál takové zápasy poprvé, tlak na mě trochu doléhal, teď beru každé utkání normálně,“ nedělá si starosti pardubický záložník.

Čáně nominovali tvůrci české jedenadvacítky do výběru především díky působivé střelecké potenci v DRFG Superlize malého fotbalu. Ve třinácti zápasech nastřílel dvanáct branek. „Trenéři mě asi vzali na základě gólů, ale dost jich nebyla moje zásluha. Třeba v Brně jsem dal hattrick a všechno do prázdné,“ říká skromně. „Jsem rád, že v malém fotbalu vznikla DRFG Superliga. Ve velkém fotbale už se asi nikam daleko dostat nemůžu. Takže vzhlížím k dalším rokům v jedenadvacítce a k podzimu v DRFG Superlize. Když budu dávat góly, snad přijdou i nějaké nominace,“ vyhlíží mladý útočník.

Pohodový kolektiv si oba užívají, i když například fotbalovým zápasům na play stationu Čáň neholduje. „FIFU moc neumím, ale aspoň se dívám. Je skvělé být mezi takhle mladými kluky, v kolektivu máme srandu, hlavně na tréninku při bagu to je výborné,“ směje se Čáň.

Teprve sedmnáctiletý Mužík je nejmladší v reprezentačním výběru, takže na něj zbývají tradiční úkoly. „Nosím pití, balony, jsem na to zvyklý,“ culí se fotbalista, který za Pardubice válí v dorostenecké lize. Domácímu výběru na Euru věří. „Myslím, že sílu máme v kolektivní stránce, parta je dobrá i mančaft kvalitní. Uvidíme co soupeři, ale doufám, že medaili uděláme,“ má jasno Mužík.

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100