Asociace malého fotbalu české republiky

Nedaruji klukům vítězství jen proto, že končí, říká kapitán o českém duelu

05. 11. | 16

Jevišovice - V červenci dovedl český tým jako kapitán k titulu mistrů Evropy do 21 let v malém fotbalu. V sobotu se obránce Lukáš Haspra části svých spoluhráčů z mistrovského týmu postaví v zahajovacím utkání Evropského poháru v malém fotbalu hráčů do 21 let.

Jevišovice - V červenci dovedl český tým jako kapitán k titulu mistrů Evropy do 21 let v malém fotbalu. V sobotu se obránce Lukáš Haspra části svých spoluhráčů z mistrovského týmu postaví v zahajovacím utkání Evropského poháru v malém fotbalu hráčů do 21 let. V Jevišovicích na Znojemsku se totiž od deseti hodin dopoledne střetnou dva české týmy. „Doufám, že vyhrajeme,“ usmál se jedenadvacetiletý mostecký zadák.

Od zisku titulu evropských šampionů v Praze uplynuly čtyři měsíce. Oslavy už utichly?

"Vítězství jsem pořádně nevnímal, až když jsem se začal koukat zpětně na fotky, videa a záznamy oslav, byl jsem hodně šťastný. Chci poděkovat mé rodině, že mi připravila oslavu. Když jsem přivezl pohár, měl jsem doma zarámovanou velkou týmovou fotku. Rodině za to patří velký dík."

Těšil jste se po takové době na své spoluhráče?

"Jasně. Beru turnaj, že se potkáme s klukama, pokecáme, zavzpomínáme na dobré časy. Ale chci vyhrát, protože jsem vítězný typ."

Turnaj v sobotu v deset hodin dopoledne zahájí souboj českého áčka s béčkem. Jak může vypadat na hřišti?

"Takové zápasy bývají zvláštní, jsme jeden nároďák rozdělený na dvě mužstva a hrajeme proti sobě. Každý do toho dáme sto procent, ale nemyslím si, že se zápas změní v boj o triko a pokopeme se navzájem. Bude to přátelské utkání, abychom zjistili, co v nás je a co může trenér očekávat."

Proti vám nastoupí spoluhráči z týmu evropských šampionů, například Jan Rosůlek, Daniel Kavka nebo Václav Šlégr. Dopřejete jim vítěznou rozlučku s dresem reprezentace do 21 let?

"Nechci, aby vyhráli za každou cenu. Mají kvalitu a všichni se chtějí rozloučit dobrým výsledkem za práci, kterou tady odvedli. Vyhráli jsme mistrovství Evropy, na čemž kluci měli velký podíl, ale nedaruji jim vítězství jen z toho důvodu, že končí. Trošku jim to s mým týmem znepříjemníme a doufám, že i vyhrajeme."

Pocítíte sentiment, až se v národním týmu sejdete bez starších spoluhráčů?

"Něco se tady buduje, máme tady plno nových lidí. Někteří odcházejí, protože přesáhli věkovou hranici, ale chceme, aby se všechno dalo dohromady, zapadlo do jednoho a fungovalo, nováčkům pomůžeme."

Coby kapitán máte za úkol uvést do reprezentace osm nováčků. Co to obnáší?

"Chceme je zapojit do hry, aby si zvykli na věci, které se týkají reprezentace a zapadli do party, co tady máme. Náš úkol je, aby se nestranili, všechno fungovalo a pokračovalo se v obdobných výsledcích i nadále."

Na Evropském poháru se představí ještě Slovensko a Rakousko. Co od nich očekáváte?

"Slováci zase budou nepříjemní, budou kousat a chtějí se s námi poprat, protože za čtyři utkání s námi ještě nevyhráli. Musíme hlavně pořád hrát svoji hru, nesmíme se přizpůsobit soupeři, oni se musejí podřídit naší taktice, aby hlídali nás a ne my je."

Co víte o Rakousku?

"Je to úplný nováček, nevíme, co od něj očekávat. Náš cíl je určitě vypozorovat jejich hru v utkání se Slovenskem, abychom viděli, co jsou vůbec Rakušané zač, jaký styl hry propagují a co od nich můžeme čekat. Jeden z týmů reprezentace se s nimi setká."

Turnaj hostí Jevišovice na Znojemsku. Zavítal jste někdy předtím do tohoto regionu?

"Na Moravě jsem odehrál několik zápasů, ale ne na Znojemsku. Vůbec netuším, kde to jsme. Jen vím, že v regionu pěstují znojemské okurky. (úsměv)"

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100