Asociace malého fotbalu české republiky

Natěšení převáží nad nervozitou, povídá reprezentační debutant Vaněk

05. 01. | 17

Praha - Dva nováčky vybral generální manažer české reprezentace v malém fotbalu Luděk Zelenka na první akci letošního roku, jehož vrchol představuje červnové domácí mistrovství Evropy v Brně. Na mezinárodním halovém turnaji v rakouském Altheimu se v pátek v dresu českého áčka představí Jiří Vaněk a David Bozděch.

Praha - Dva nováčky vybral generální manažer české reprezentace v malém fotbalu Luděk Zelenka na první akci letošního roku, jehož vrchol představuje červnové domácí mistrovství Evropy v Brně. Na mezinárodním halovém turnaji v rakouském Altheimu se v pátek v dresu českého áčka představí Jiří Vaněk a David Bozděch. „Moc mě nominace potěšila i samozřejmě překvapila, hrozně se těším. Je to můj první start v reprezentaci a jsem moc rád, že jsem šanci dostal,“ povídá Vaněk.

Pražského zadáka oslovil vedoucí reprezentace Jakub Štefek. „Říkal mi, že na mě dostal výborné reference od Davida Pecky (trenér pražského výběru - pozn. red.), za což jsem strašně moc rád. Z toho důvodu si na mě vzpomněli a chtějí mě vyzkoušet,“ líčí sedmadvacetiletý hráč.

Před úvodním utkáním základní skupiny očekává lehkou nervozitu. „Může být asi jako před každým zápasem. Pro mě je to hlavně obrovská čest, jsem rád, že jsem se do týmu dostal a spíš u mě převáží daleko víc natěšení než nervozita,“ sděluje Vaněk.

České áčko obhajuje v Altheimu loňský triumf, premiérově se na turnaji představí také reprezentace do 21 let. „Vím, že kluci loni vyhráli, jedeme za obhajobou. Doufám, že se nám to podaří,“ přeje si.

Národní tým letos nečeká tolik mezinárodních akcí před evropským šampionátem, takže si Vaněk v Rakousku může říct o nominaci. „Trošku mi to blesklo hlavou, nicméně je to daleko, jde o moji první akci. Bylo by to strašně krásné, ale nepřemýšlím takhle, jsem hrozně rád, že jsem šanci dostal,“ opakuje Vaněk.

Většinu národního týmu zná z pražského výběru DRFG Superligy malého fotbalu. „Taky ostatní kluky znám z ligových soubojů v malém fotbalu, je dobře, že tam jedou, zahrajeme si a bude to pro mě trošku jednodušší,“ přiznává zadák celku Hertha ZMZ v Hanspaulské lize.

Praha kráčí za obhajobou superligového titulu, tabulku vede o bod před Brnem. Vaněk na podzim naskočil do pěti utkání ze sedmi a jednou se trefil. „Vždycky to může být lepší hlavně u mě, ale i u týmu. Nepovedl se nám zápas v Jihlavě (prohra 4:8 - pozn. red.), jinak byl podzim víceméně dobrý, jsme průběžně první, což jsme chtěli a je to super. Jaro však bude nesmírně těžké, uvidíme, jak to zvládneme. Doufám, že obhájíme titul,“ vyhlíží.

Jenže na jaře hraje Praha s největšími soupeři venku. „Soutěž se vyrovnala a každý zápas bude důležitý. Musíme vyhrávat a porazit všechny, jinak nezvítězíme. Čekají nás těžké duely v Brně, Mostě, Olomouci, nic jednoduchého, ale věřím, že máme kvalitní tým a všechno nakonec zvládneme,“ prohlašuje Vaněk.

 

Foto: Svatopluk Samler

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100