Asociace malého fotbalu české republiky

Náročný blanenský závěr podzimu: dvě utkání ve třech dnech

16. 11. | 16

Boskovice - Do areálu Červené zahrady v Boskovicích tradičně proudí nejvyšší návštěvy na utkání DRFG Superligy malého fotbalu. Na pomoc diváků spoléhá Blanensko také v posledním domácím utkání podzimní části, ve kterém na sváteční čtvrtek od 19.00 hodin hostí Jihlavu.

Boskovice - Do areálu Červené zahrady v Boskovicích tradičně proudí nejvyšší návštěvy na utkání DRFG Superligy malého fotbalu. Na pomoc diváků spoléhá Blanensko také v posledním domácím utkání podzimní části, ve kterém na sváteční čtvrtek od 19.00 hodin hostí Jihlavu.

Do předposledního šestého kola vstupují Jihomoravané jako šestý celek celostátní soutěže s tříbodovou ztrátou na pátou Jihlavu. „Těším se, že zase uvidím kluky a snad se nám podaří domácí utkání zvládnout. Doufejme, že i přes mrazivé počasí, které teď panuje, přijde opět početná návštěva diváků, která nás dokáže vyhecovat k dobrému výkonu a body zůstanou v Boskovicích,“ přál si blanenský trenér Antonín Mazal.

Jeho svěřenci v předchozím duelu nezvládli derby v Brně, kde po pokutových kopech podlehli 3:4. „Mrzí nás, že z utkání nebylo o bod víc a ještě víc nás mrzí, že jsme neměli o dva body víc. Penalty jsou loterie, ve které se nám zatím nedaří. Spíš mi vadí poslední pětiminutovka, kdy jsme hráli o jednoho navíc po vyloučení brněnského hráče. Přesilovku jsme měli zvládnout mnohem lépe a utkání vyhrát v řádném čase,“ vracel se k utkání Mazal.

Zato Jihlava v předchozím duelu prokázala svou sílu, která ji v loňském ročníku vynesla až na bronzovou pozici. Jako první v sezoně zdolala obhájce titulu z Prahy, na vlastním hřišti vyhrála 8:4. „Nechci, aby to vyznělo příliš sebestředně, ale o vítězství nad Prahou jsem byl vzhledem ke složení našeho družstva přesvědčený. Utkání jsme odehráli s velkým sebevědomím. To se po vítězství ještě umocnilo. V kontextu s výsledkem proti Praze je třeba jej podpořit úspěchy v závěru podzimní části,“ nabádal jihlavský kouč Lukáš Staněk.

Po Blanensku čeká jeho svěřence v pondělí domácí derniéra proti Pardubicím. „Je třeba vnímat vývoj samotných utkání, přesto chci, aby náš výběr obě střetnutí zvládl za tři body. Připravili bychom si dobrou pozici pro jaro,“ vyhlížel Staněk.

Blanensko po Jihlavě uzavře program už v sobotu dopoledne v Olomouci. „Byl bych hodně spokojený se čtyřmi body ze dvou utkání, které vzhledem k naší sestavě nebudou vůbec lehká,“ podotkl Mazal, který si plán na Jihlavu schovává pro hráče. „Nejsem zastánce toho, abych informoval soupeře o jeho slabinách a našem záměru, takže to si nechám až do kabiny,“ pronesl.

Při tvorbě nominace pro dvě utkání ve třech dnech narazil na úskalí. „Myslel jsem si, že když už bude po sezoně velkého fotbalu, nastoupíme v nejsilnější sestavě. Bohužel se někteří hráči omluvili, ať z pracovních důvodů, zranění nebo mají ještě dohrávku velké kopané v Rakousku. Myslím si, že Jihlava přijede v plné síle a Olomouc v televizním utkání nasadí opravdu to nejlepší, co má, a možná i s někým překvapí,“ vyhlížel blanenský kouč.

Celek z Vysočiny si dva poslední duely rozdělil do pěti dnů a trenér výběru měl o něco jednodušší práci. „Prakticky všechny nižší soutěže velkého fotbalu již skončily s výjimkou ČFL. Hráči mají chuť nastupovat za Jihlavu, pouze virózy a pracovní povinnosti zasáhly do původní nominace. Jiné problémy se zatím neobjevily, takže bychom měli přijet do Boskovic ve slušné sestavě. To samé bude u nás platit i v pondělním utkání proti Pardubicím,“ těšilo Staňka.

Na Blanensko jeho tým vyrukuje s jasným plánem. „Opět budeme sázet na sehranost jednotlivých pětek. Blanensko se vyznačuje rychlým přechodem do útoku. Zde si musíme dát pozor na šikovné a produktivní útočníky domácích. Náš úkol však bude vnutit domácím náš styl hry a držet míč,“ nastínil jihlavský trenér.

 

Předpokládaná sestava Blanenska:

Marek Trávníček (LPP Lhota u Lysic), Michal Čech (FC Kvasar Černá Hora) - Robin Müller, Ondřej Paděra, Antonín Preč (všichni Sokol Sadros Boskovice), Jakub Sedlák (BC-Červánky Rájec), Roman Zeman (FC Rašov), Zdeněk Traxl (FC Kvasar Černá Hora), Jan Koudelka (SK Viktoria Suchý), Lukáš Martinek (FC Dynamo Čížovky), Adam Širůček (Torpéda Vážany), Jan Minx (AC Okrouhlá)

Předpokládaná sestava Jihlavy:

Lukáš Kučírek (RC Maňana) - David Kavka, Daniel Kavka, Robin Demeter, Radim Šuta, Zdeněk Kučera (všichni SEDMÍK Some Vysočina), Adam Průcha, Tomáš Poul (oba Starlet), Miloslav Brabec (Pohárová středa), Roman Vyskočil (Mokováci)

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700