Asociace malého fotbalu české republiky

Na Slovensko jedeme potvrdit první vítězství, shodují se Lafek s Hulinským

18. 12. | 15

Praha - Hrají spolu malý fotbal za Klokan club Perón ve druhé Hanspaulské lize, velký za Duklu Jižní Město i futsal za tým Naděje. Bratři Matyáš a Jakub Lafkovi s Petrem Hulinským společně nechyběli ani při historické premiéře české reprezentace do 21 let, která v srpnu v Praze zdolala Slovensko 5:2.

Praha - Hrají spolu malý fotbal za Klokan club Perón ve druhé Hanspaulské lize, velký za Duklu Jižní Město i futsal za tým Naděje. Bratři Matyáš a Jakub Lafkovi s Petrem Hulinským společně nechyběli ani při historické premiéře české reprezentace do 21 let, která v srpnu v Praze zdolala Slovensko 5:2. Do sobotní odvety v Bratislavě zasáhnou jen dva. Jakuba Lafka vyřadilo zranění. „Soupeř mu ve velkém fotbalu přišlápl kotník, měl těžší výron a trochu kašlal na rekonvalescenci, takže ho ještě bolí,“ popisuje potíže mladšího sourozence Matyáš Lafek.

Zbylí dva členové nominace už se těší na spoluhráče, které nepotkali čtyři měsíce. „S ostatníma klukama jsem se od zápasu se Slovenskem neviděl, těším se moc, protože parta je skvělá. V konverzaci na facebooku si píšeme každý den, určitě bude sranda i na Slovensku,“ povídá dvaadvacetiletý Lafek.

- Matyáš Lafek -

K utkání, které začíná v sobotu v půl čtvrté odpoledne, vyrážejí reprezentanti v sedm hodin ráno, ale problém v tom nevidí. „Doufám, že nám cesta uteče, prospíme se, odpočineme si, zrelaxujeme, což potřebujeme. S klukama jsme vytvořili výbornou partu a rád všechny uvidím,“ přitakává Hulinský.

V odvetě očekávají jiný zápas než v Praze, v domácím prostředí bude Slovensko silnější. „Slováci mají doma fanoušky, bude jiná atmosféra, mohou na nás připravit,“ uvědomuje si obránce Hulinský, ale do Bratislavy míří pro triumf. „Srpnové vítězství 5:2 podle mě mluvilo za vše, hráli jsme výborně, i když jsme předtím měli jen jeden trénink. Teď jsou v týmu čtyři noví kluci, budou na tom kvalitou určitě stejně jako my, ne-li líp, takže vítězství je jediný výsledek, který bereme,“ dodává.

Stejně mluví také Lafek. „Beru jako povinnost, abychom tam potvrdili vítězství, protože v prvním zápase bylo zasloužené, celou dobu jsme měli Slováky na půlce. Musíme potvrdit, že jsme parta, v tom je naše síla a jedeme znova vyhrát,“ popisuje reprezentační záložník.

Tentokrát nemají lvíčata ani jeden trénink na sehrání, taktiku očekávají podobnou jako při premiéře. „Všichni víme, jak jsme hráli první zápas, a myslím, že se to nebude moc měnit. Nevím, jakou trenéři připraví taktiku, ale určitě ji pochopíme a bude to stejné jako minulé utkání,“ uvažuje osmnáctiletý Hulinský, který v prvním utkání skóroval.

- Petr Hulinský -

Matyáš Lafek si chce v odvetě také spravit vlastní dojem z prvního duelu. „Pozvánka mě překvapila. Tolik jsem nečekal, že budu v užší nominaci, protože se dělala na základě výkonu z předchozího zápasu. A nemyslím, že jsem odehrál super utkání. Ani jsem si snad neudělal špatné jméno, rozhodně jsem však nepředvedl, co umím. Určitě mám co napravovat,“ sděluje fotbalista.

Přestože je ročník narození 1993, živí stejně jako Hulinský a jeho bratr Jakub naději na červencové mistrovsví Evropy do 21 let v Praze. „Třiadvacet mi bude až v říjnu, takže se nejspíš můžu zúčastnit Eura a z toho pohledu jsem rád, že jsem nominovaný na duel se Slovenskem,“ říká Lafek.

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100