Asociace malého fotbalu české republiky

Na Němce si nacvičíme signály za standardních situací, hlásí student Kraus

09. 01. | 16

Praha - Když oblékne český dres, střílí mu to. Jedenadvacetiletý Adam Kraus v prosinci debutoval v české reprezentaci malého fotbalu do 21 let a v Bratislavě pomohl jednou brankou k vítězství 4:2.

Praha - Když oblékne český dres, střílí mu to. Jedenadvacetiletý Adam Kraus v prosinci debutoval v české reprezentaci malého fotbalu do 21 let a v Bratislavě pomohl jednou brankou k vítězství 4:2. O víkendu pak poprvé nastoupil v seniorském národním týmu a k triumfu na halovém turnaji v rakouském Altheimu přispěl třemi trefami. V Lize malého fotbalu pak v pěti duelech skóroval třikrát. O pokračování své série se záložník pražského celku Lucián pokusí v dresu lvíčat v sobotu od 19:15, kdy český výběr v milovické hale Milten vyzve v přátelském střetnutí Německo.

Co říkáte na reprezentační debut mezi seniory na turnaji v Rakousku?

"Vzhledem k tomu, že jsme vyhráli, to snad ani nemohlo být lepší. Připsal jsem si první starty i góly, takže jsem si to opravdu užil se vším všudy. Doufám, že jsem si řekl o další pozvánku."

Cítil jste nervozitu vedle bývalého fotbalového reprezentanta Jiřího Jarošíka, který si taky odbyl premiéru v malém fotbalu?

"Při fotbale nervózní nebývám. Spíš to beru jako cennou zkušenost, zahrát si s takovým hráčem se nepoštěstí každému."

Viděl jste velký rozdíl mezi duelem reprezentace do 21 let a turnajovými duely s áčkem?

"Myslím si, že rozdíly mezi zápasy jedenadvacítky a áčka jsou minimální, co si týče nasazení, fotbalovosti a dalších věcí. Ale na turnaji v Rakousku se výrazně lišila pravidla. Hrálo se v hale, ne na umělé trávě, s brankářem a čtyřmi hráči v poli místo pěti, navíc o mantinely a se sálovým míčem. Takže v tomto ohledu se turnaj lišil od malého fotbalu výrazně."

Cítíte se líp mezi vrstevníky ze lvíčat, nebo jste nevnímal věk spoluhráčů?

"V obou týmech se cítím dobře a nemůžu říct, že někde líp a jinde zase hůř. Jak jsem se mohl přesvědčit, jak v áčku, tak i u lvíčat je dobrá parta."

Co čekáte od utkání jedenadvacítky s Německem v Milovicích?

"Popravdě Němce vůbec neznám, ale myslím si, že budou silnější soupeř než Slovensko."

V domácím prostředí vám povinnost velí jedině vyhrát?

"Jdeme do každého zápasu s tím, že chceme vyhrát a tak to bude i s Německem.  Utkání může dopadnout jakkoli, ale náš cíl je vítězství, zvlášť když hrajeme doma."

Využije český tým podobnou taktiku jako proti Slovensku v Bratislavě?

"Očekávám, že budeme opět chtít hrát svoji hru, to znamená být hodně na balonu, často se tlačit do zakončení a diktovat tempo hry. Tentokrát máme před zápasem i dva tréninky, takže určitě nacvičíme i nějaké signály ze standardních situací."

V Bratislavě jste byl v jedenadvacítce v roli nováčka, teď už jste mazák. Těšíte se o to víc na nové debutanty?

"Celkově se těším na sraz. Na kluky i na fotbal, vždy je příjemné se opět sejít."

Vyhlížíte účast na červencovém mistrovství Evropy do 21 let v Praze?

"Moc rád bych si zahrál na mistrovství Evropy, je to velká událost. Bude až za půl roku, takže je ještě dost času, ale doufám, že se v závěrečné nominaci objevím."

Na závěr mi povězte, co si představit pod vaším vysokoškolským oborem, kterým je studium tropů a subtropů, plánujete se jím živit?

"Je to obor, kde se studuje zemědělství a všechno s ním spojené, akorát zaměřený víc na tropické a subtropické oblasti. Chci pokračovat v magisterském studiu, ale ještě nevím, na co přesně se zaměřím. A čím se budu živit, uvidíme až po škole. (úsměv)"

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100