Asociace malého fotbalu české republiky

Mostecký kouč dostal 26 omluvenek, torzo týmu prohrálo s Blanenskem

27. 03. | 17

Boskovice - Nasadili pět nováčků, jenže ne proto, že chtěli osvěžit kádr. Vedení výběru Mostu před utkáním devátého kola DRFG Superligy malého fotbalu v Boskovicích posbíralo 26 omluvenek a do hry tak byli připravení také trenér a vedoucí mužstva. V oslabené sestavě Severočeši podlehli Blanensku 2:7.

Boskovice - Nasadili pět nováčků, jenže ne proto, že chtěli osvěžit kádr. Vedení výběru Mostu před utkáním devátého kola DRFG Superligy malého fotbalu v Boskovicích posbíralo 26 omluvenek a do hry tak byli připravení také trenér a vedoucí mužstva. V oslabené sestavě Severočeši podlehli Blanensku 2:7.

Jihomoravané na domácím trávníku soupeře přejeli kanonádou až ve druhé půli. „Most přijel se slabší sestavou, ale chtěli jsme ten zápas zvládnout za každou cenu a jsme rádi, že jsme ho zvládli,“ liboval si blanenský útočník Jan Minx.

Most se pokoušel utkání odložit, nakonec se odehrálo v plánovaném termínu. „Scházelo se nám to neskutečně špatně, takže jsme i my asistenti byli připravení do hry, také trenér Vojta Benda a vedoucí Aleš Janeček. Ještě v den odjezdu jsme sháněli někoho, protože nám přes noc vypadli další dva lidi. Tým se poslepoval a utkání jsme odehráli,“ přiblížil asistent mosteckého kouče Robert Dvořák.

Hosté přitom v prvním poločase vzdorovali, hned ve druhé minutě je poslal do vedení český reprezentant David Macko. Blanensko do přestávky stihlo jen dvě branky, z kopaček Ondřeje Paděry a Davida Bednáře. „Myslím, že výsledek neodpovídá průběhu, nebyli jsme až tak špatní. Bylo znát, že jsme prakticky neměli adekvátní náhradu, protože jsme měli jen jednu pětku, která se prezentuje v mostecké lize, a tři hráče na střídání víceméně do počtu, aby si kluci mohli na minutku odfrknout a vrátit se do hry. Jakmile naskočila první pětice, byl fotbal dobrý a dalo se na něj koukat, jak se to prostřídalo, rozdíl šel poznat. Bohužel to chtělo dva lidi na střídání a myslím si, že by výsledek vypadal trošku jinak, nebyl by pro nás tak krutý,“ litoval Dvořák.

Ten si tak nečekaně připsal premiérový start v celostátní soutěži. „Moc jsem do hry nenaskakoval, jestli jsem odehrál dvě minuty za každý poločas, tak to bylo ažaž. Rozdíl však byl oproti mostecké lize markantní, už jsem nestíhal propracované věci Blanenska, jeho hráči si míč umí dát a potom akce vyřešili gólem. Kdežto my jsme naše šance bohužel neproměnili. Jak jsme se dostali na rozdíl 1:5, už nebylo co řešit,“ podotkl asistent mosteckého kouče.

V rozmezí deseti minut druhé půle Blanensko odskočilo čtyřmi zásahy. Skórovali Antonín Preč, druhý gól v utkání přidal Bednář a dvakrát se prosadil český reprezentant do 21 let Minx. „Jsem rád za každý gól, který dám, nebo připravím pro spoluhráče. Branek z mojí strany mohlo být ale víc, škoda neproměněných šancí,“ poznamenal útočník Jihomoravanů.

V závěru ještě snížil Jakub Polák, ale pětibrankový rozdíl zachoval Lukáš Martínek. Blanensko po dvou jarních výhrách poskočilo už na druhou pozici tabulky. „Tento začátek jarní sezony jsme vůbec nečekali. Teď jsme psychicky v pohodě a chceme soutěž vyhrát,“ burcoval Minx.

Další krok k dotažení vedoucího Brna může Blanensko učinit za dva týdny s Pardubicemi. „Připravíme se na ně. Snad tento zápas zvládneme a nepokazíme si šňůru neporazitelnosti. Přece jen se utkání hrají lépe před domácím publikem, kde si je víc užíváme,“ doplnil blanenský útočník.

Loňský vicemistr Most si po domácí ztrátě 4:5 s Brnem připsal druhou prohru a propadl se až na šestou pozici. „Samozřejmě bychom se rádi ještě nějakým způsobem zapojili do hry o titul, ale rozdíl tam už nějaký je. Brno díky výhře v Mostě odskočilo, sezonu bych však neodepisoval. Teď hrajeme s Jihlavou, když ji porazíme, dostaneme se před ni a můžeme ještě do druhého místa promluvit. Los máme příznivý do konce ročníku a myslím si, že bude pro kluky větší motivace dostat se tam, kde jsme byli minulou sezonu,“ uvažoval Dvořák.

 

Blanensko - Most 7:2 (2:1)

Branky: 21. a 45. Bednář, 47. a 54. Minx, 10. Paděra, 43. Preč, 60. Martínek - 2. Macko, 58. Polák

Rozhodčí: Tomiga - Dolanský

ŽK: Klimeš - Karaus

 

Blanensko: Jakub Klimeš (Michal Čech) - Jan Havlíček, Ondřej Paděra, Antonín Preč, David Bednář, Jan Stara, Lukáš Martínek, Jan Minx, Zdeněk Traxl, Jakub Tenora

Most: Ondřej Bíro - Jakub Polák, David Macko, Jan Jelínek, David Gábel, Antonín Fišer, Tomáš Karaus, Stanislav Hofmann, Robert Dvořák

 

Sestřih z utkání:

http://cz.sportvideos365.com/drfg-superliga//video/fotbal/drfg-superliga/25-03-2017/blanensko-most/164-branka-0:1-most-2

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700