Asociace malého fotbalu české republiky

Mostecká ostuda v Pardubicích: vicemistr si odvezl třináct branek

25. 04. | 17

Most - Vicemistr z premiérového ročníku DRFG Superligy malého fotbalu letos zabředá do stále hlubšího marastu. Most natáhl sérii proher už na čtyři utkání a v jedenáctém kole soutěže obdržel dosud nejtvrdší direkt. V Pardubicích podlehli Severočeši ostudně 4:13.

Most - Vicemistr z premiérového ročníku DRFG Superligy malého fotbalu letos zabředá do stále hlubšího marastu. Most natáhl sérii proher už na čtyři utkání a v jedenáctém kole soutěže obdržel dosud nejtvrdší direkt. V Pardubicích podlehli Severočeši ostudně 4:13.

Most sice dorazil jen s osmi hráči do pole, přesto pomýšlel na rozhodně přijatelnější výsledek. „Důvod prohry nebyl, že nás dojelo málo. V osmi se pořád dá hrát, opět se nám však omluvili tři lidi a bohužel všichni obránci. Takže jsme jeli do Pardubic bez klasického obránce, což mělo dopad na výsledek, proto vypadá tak hrozivě,“ litoval mostecký gólman Václav Šlégr, který tentokrát nastoupil v poli, což zvládá také velmi zdatně.

Pardubice na domácím trávníku naopak přerušily černou sérii čítající pět proher, která trvala od konce listopadu. „Absolutně jsem nevěděl, co od toho čekat, ale každý zápas chceme vyhrát. Jsme sice překvapení, jak to šlo, před zápasem jsme se však dozvěděli, že Most přijel jen v osmi lidech do pole. Měli jsme jasnou taktiku, že je unavíme, a ve druhém poločase to bylo vidět,“ uvedl pardubický útočník Václav Sklenář.

V první půli se hosté ještě drželi. Na domácí branky Lukáše Hanče, Ladislava Mužíka a Zdeňka Duška odpověděli Martin Boček a David Macko, jenže do přestávky zkompletoval hattrick nejlepší střelec evropského šampionátu do 21 let v Praze Mužík. „Šance na body jsme ještě určitě měli, rozdíl v poločase nebyl tak velký. Řekli jsme si, že potřebujeme dát rychle dva góly na začátku druhé půle. Bohužel se tak nestalo a za pár minut jsme dostali pět branek. V tom momentě zápas skončil. Neříkám, že jsme to vzdali, ale z naší snahy už vznikaly zbytečně chyby, tím to měly Pardubice snadnější,“ přiblížil mostecký hráč.

Pět gólů nasázel domácí celek za necelých šest minut, hattrick zaznamenal Jindřich Václavek, doplnili ho Sklenář s Dominikem Šibalem. „V první půli jsme nevyužili dost šancí, ale na začátku druhé jsme odskočili, dali jsme rychlé góly a dá se říct, že hosté už s výsledkem nechtěli nic dělat. Akorát hráli trošku zákeřně, takže to bolelo, i když skóre bylo o hodně, pokopali nás. Po chvilce jsme zjistili, že to nebude jen tak,“ pousmál se Sklenář.

Zásahy Šlégra a Rostislava Šebka trochu zmírnily mostecké zklamání, ale Pardubice přidaly další tři branky, když se prosadil také gólman David Šimon, počtvrté v utkání Václavek a na závěr Tomáš Bydžovský. „Pro Most je druhá polovina sezony zklamání vzhledem k tomu, jaké jsme měli ambice a vyhlídky do jara. Ted už půjde o to dohrát sezonu, vyzkoušet nové tváře a dát jim možnost okusit atmosféru ve výběru,“ uvažoval mistr Evropy do 21 let Šlégr.

Mostu patří tři kola před koncem DRFG Superligy malého fotbalu šestá pozice v osmičlenné tabulce, dva body ztrácí na pátou Jihlavu. „Osobně si myslím, že s Mostem se nestalo nic zvláštního, jen nemáme štěstíčko, které je potřeba k výhře. Dosavadní zápasy na jaře jsme prohráli o gól a potom na penalty, pokud neberu oslabený výjezd na Blanensko. Teď už nám nezbývá nic jiného než jaro dohrát, rychle na tuto sezonu zapomenout, soustředit se na novou a jít do ní s nejvyšším cílem. Věřím tomu, že se malý fotbal v Mostě dostane na úroveň, která je všem výběrům známá. Teď je to jen na nás,“ burcoval Šlégr.

Sedmé Pardubice už ztrácejí na Severočechy pouze čtyři body. „Někdo po zápase říkal, že ještě budeme na bedně, takže uvidíme,“ ušklíbl se Sklenář, který odehrál druhé utkání v celostátní soutěži. „Fotbal mě baví, ať je velký, nebo malý. Skončil jsem s futsalem, teď si užívám malý fotbal. V Pardubicích je skvělá parta, kluci jsou dobří, hrajeme pro zábavu, a když přijde nějaký výsledek, je to super,“ doplnil Sklenář.

 

Pardubice - Most 13:4 (5:2)

Branky: 34., 44., 45. a 57. Václavek, 4., 13. a 23. Mužík, 9. Hanč, 11. Dušek, 36. Sklenář, 46. Šibal, 52. Šimon, 58. Bydžovský - 10. Boček, 12. Macko, 47. Šlégr, 49. Šebek

ŽK: Hlaváček (Most)

Rozhodčí: Kohout - Kučera

 

Pardubice: David Šimon - Miloš Chvála, Zdeněk Dušek, Jiří Beran, Tomáš Bydžovský, Jan Rosůlek, Lukáš Hanč, Jindřich Václavek, Dominik Šibal, Lukáš Jantovský, Václav Sklenář, Ladislav Mužík, Tomáš Urbanec

Most: Ondřej Bíro - David Macko, David Haviar, Václav Šlégr, Martin Boček, Antonín Fišer, Jan Pyskatý, Rostislav Šebek, Ondřej Hlaváček

 

Foto: Radek Klier

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700