Asociace malého fotbalu české republiky

Most poprvé zůstal doma bez bodu, vyšláply si na něj Pardubice

09. 06. | 16

Most - Potřebovali zvládnout svoje utkání a čekat na zaváhání Prahy, aby získali titul pro vítěze premiérového ročníku DRFG Superligy malého fotbalu. Hráčům Mostu sice celek z hlavního města naději nedal, když zdolal Příbram 4:1, jenže ani Severočeši nesplnili úkol. Před domácími fanoušky v posledním čtrnáctém kole podlehli Pardubicím 3:5.

Most - Potřebovali zvládnout svoje utkání a čekat na zaváhání Prahy, aby získali titul pro vítěze premiérového ročníku DRFG Superligy malého fotbalu. Hráčům Mostu sice celek z hlavního města naději nedal, když zdolal Příbram 4:1, jenže ani Severočeši nesplnili úkol. Před domácími fanoušky v posledním čtrnáctém kole podlehli Pardubicím 3:5.

Most tak zůstal na druhé příčce, Praha se stala šampionem se čtyřbodovým náskokem. „Samozřejmě je mi líto, že se se sezonou a našimi fanoušky neloučíme vítězně, ale to se prostě stává. Pardubice u nás podaly mimořádný výkon a hrály opravdu velmi dobře. Oproti našemu podzimnímu vzájemnému utkání jsem u nich zaznamenal obrovský posun v organizaci hry,“ uznal mostecký kouč Vojtěch Benda. Podzimní souboj vyhrál Most na východě Čech 7:3.

Až v posledním kole celostátní soutěže Severočeši odešli z domácího hřiště bez bodu. „Můžeme sice tvrdit, že Pardubice většinu zápasu byly pod tlakem a jen se bránily bez balonu, ale malý fotbal se hraje na góly a těch daly prostě víc. Proto nezbývá než soupeři sportovně pogratulovat,“ pravil Benda.

Pardubice se na jaře s příchodem nového trenéra Miroslava Kaluži zvedly. Zatímco si na podzim připsaly jediný triumf a zakončily jej poslední, na jaře vyhrály čtyřikrát a poskočily až na šestou příčku. „Příští sezonu dokážeme být ještě výš, když se tým nějak spojí. Můžeme bojovat o vrchní polovinu tabulky,“ měl jasno pardubický útočník Tomáš Bydžovský.

Východočeské vítězství na hřišti favorita leckoho zaskočilo, ale Pardubice si věřily. „Jeli jsme do Mostu určitě s tím, že chceme vyhrát. Věděli jsme, že hraje o možnost být první, musel se ohlížet na Prahu. Předvedli jsme kolektivní týmový výkon a povedlo se,“ radoval se Bydžovský.

Čekání na první gól utnul po 21 minutách mostecký brankář Ondřej Bíro, který ze své oblíbené pozice na půlicí čáře propálil vše, co mu stálo v cestě. Pardubice vzápětí odpověděly Bydžovským a čtyři minuty po něm je poslal David Šimon do vedení. Závěr prvního poločasu a úvod druhého navíc Most dohrával bez vyloučeného Petra Bohaty.

Po přestávce však i přes oslabení přidal svůj druhý zásah v utkání z přímého kopu kapitán Bíro. I na něj hosté vzápětí zareagovali zásluhou Matěje Slováčka. Pardubice hrály v defenzivě velmi pozorně a neustále hrozily z rychlých kontrů, přesto Severočeši srovnali po ráně Tomáše Režného.

Most stále hnaný možnou šancí na titul svého soupeře doslova svíral, ale zaplatil za riskování, když Tomáš Koudelka osm minut před koncem přeloboval na polovině operujícího Bíra. Tři minuty před závěrečným hvizdem potrestal zbytečné vyloučení mosteckého Jakuba Poláka druhým gólem v utkání Šimon. „Podle mě jsme utkání zvládli lépe psychicky. Most se začal vztekat a hádat s rozhodčím, domácí hráč se nechal nesmyslně vyloučit za kecy, což nám hodně pomohlo, protože nedošlo k takovému závěrečnému tlak domácích. Dvakrát hráli ve čtyřech, což jim fyzicky určitě nepřidalo,“ uvažoval Bydžovský.

Most i přes závěrečnou prohru udělal skvělou reklamu tamnímu malému fotbalu. „Chci především poděkovat všem, kteří k tomuto mimořádnému mosteckému úspěchu přispěli, počínaje realizačním týmem, přes naše věrné fanoušky až po organizátory celostátní soutěže. Na prvním místě ale děkuji všem hráčům, kteří za náš výběr aspoň jednou nastoupili. Stále jsme malý sport a vše dělají ve svém volnu, na své náklady jen z lásky k malému fotbalu a touze po sportovním úspěchu. Právě oni si tak zaslouží za sezonu největší díky,“ dodal Benda.

Bydžovský se už 11. července přihlásí trenérům české reprezentace do 21 let na začátku přípravného kempu, v němž zabojuje o účast na mistrovství Evropy, které hostí Praha. „Těším se hodně, je pro mě pocta, že jsem dostal nabídku zabojovat o místo v reprezentaci. Beru to jako výzvu,“ pronesl pardubický útočník.

 

Most - Pardubice 3:5 (1:2)

Branky: 21. a 32. Bíro, 48. Režný - 26. a 58. Šimon, 22. Bydžovský, 38. Slováček, 52. T. Koudelka

ŽK: M. Koudelka - T. Koudelka

ČK: 30. Bohata, 57. Polák (oba Most)

Rozhodčí: Kubečka - Šťástka

 

Most: Ondřej Bíro - Tomáš Karaus, Ladislav Kešner, Michal Macháček, David Macko, Tomáš Režný, Jakub Polák, Matěj Koudelka, Martin Boček, Dominik Onuščák, Jan Pyskatý, Petr Bohata, Vít Popelka

Pardubice: Vlastimil Mičjan - Dominik Čáň, Tomáš Bydžovský, Zdeněk Dušek, David Šimon, Jan Rosůlek, Michal Knotek, Matěj Sedláček, Tomáš Koudelka

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700