Asociace malého fotbalu české republiky

Most odmítá jihlavské déjà vu, veze co nejsilnější sestavu

30. 09. | 16

Jihlava - Toto utkání v loňském premiérovém ročníku DRFG Superligy malého fotbalu nejspíš připravilo Most o titul a Jihlavu nakoplo k cestě za třetím místem. V neděli od 17 hodin se na Vysočině sejdou stejní soupeři v duelu třetího kola nové sezony nejvyšší celostátní soutěže.

Jihlava - Toto utkání v loňském premiérovém ročníku DRFG Superligy malého fotbalu nejspíš připravilo Most o titul a Jihlavu nakoplo k cestě za třetím místem. V neděli od 17 hodin se na Vysočině sejdou stejní soupeři v duelu třetího kola nové sezony nejvyšší celostátní soutěže.

Před rokem zvítězila Jihlava na svém hřišti nečekaně 5:1. „Především nechceme opakovat loňskou blamáž, kdy jsme do Jihlavy vyráželi vlivem vnějších okolností ve značně oslabené sestavě, a kluci nebyli s jedním střídajícím hráčem schopni čelit jihlavské síle. Paradoxně to byla loni výhra nad námi ve čtvrtém kole, která nastartovala do té doby tápající Jihlavu, a ta nakonec dosáhla až na bronzové medaile. I toto bychom neradi opakovali,“ připomněl mostecký kouč Vojtěch Benda.

Vicemistr ze severních Čech v loňském odvetném duelu pak zdolal Jihlavu stejným rozdílem, když zvítězil 9:5. „Je to možná klišé, ale v malém fotbale je velice důležitý aspekt rychle se po ztrátě vracet pod míč a nabírat nabíhající hráče z hloubky pole. Pokud v tomto budeme poctiví, výsledek se může dostavit. Věřím v naši kreativitu v útočné fázi a také doufám, že budeme daleko produktivnější oproti již odehraným zápasům. Dva vstřelené góly v průměru na utkání jsou hodně málo,“ poznamenal jihlavský kouč Lukáš Staněk.

Jeho svěřenci stejně jako v loňské sezoně odstartovali nový ročník neúspěšně, když nejprve prohráli v Příbrami 2:3 po pokutových kopech a následně doma podlehli Brnu 2:6. Trenéra dvě prohry zatím neznepokojují. „To je příliš silné slovo. Malý fotbal hrajeme hlavně pro radost, takže je nazvu spíš zklamáním. Úvodní zápasy nám prostě nesedly. V Příbrami jsme bod zachraňovali až ke konci a v utkání chyběla součinnost hráčů v útočné činnosti. Proti Brnu jsme narazili na velice organizovaného protivníka, který téměř nechyboval. Navíc šel do vedení, které se nám ve druhé půli nepodařilo dohnat. V kontextu pak utkání v našem podání vypadalo jako velmi nepovedené. Už si chceme udělat radost kvalitním výkonem a plným bodovým ziskem,“ uvedl jihlavský trenér.

Most odstartoval sezonu prohrou 4:7 v Brně, v následujícím kole deklasoval 9:2 Blanensko. „Přestože Jihlava svá dvě úvodní utkání prohrála, pořád se jedná o velmi silný a kvalitní tým s oprávněně medailovými ambicemi. Proto k zápasu pocestujeme v co nejsilnější sestavě, byť samozřejmě zase s některými absencemi způsobenými pracovními či fotbalovými povinnostmi některých našich hráčů,“ sdělil Benda.

V nominaci ovšem nechybí čtyři bronzoví medailisté z mistrovství Evropy v Maďarsku Ondřej Bíro, David Macko, Jakub Polák a Tomáš Režný. „Většina hráčů, kteří nastoupí, má již zkušenosti se Superligou a do Jihlavy vezeme pouze dva úplné nováčky, kteří ale nejspíš bez problémů zapadnou, což jim usnadní fotbalové vazby a návyky z jednotlivých týmů naší domácí soutěže. Vzhledem ke složení celku si myslím, že do Jihlavy můžeme vyrážet bez obav a pokusit se tam udělat dobrý výsledek,“ doplnil mostecký trenér.

Také Jihlava udělala několik změn, ale spoléhá například na sehranost reprezentačního tandemu Robin Demeter - Radim Šuta. „Čeká nás vicemistr, takže hodně těžký soupeř. V sestavě je opět pár změn. Termín utkání nám dovolil poskládat sestavu, kdy oba útoky hrají pospolu i v naší Jihlavské soutěži. Ani jeden z hráčů není nadšen z našeho dosavadního bodového zisku. Pokusíme se tedy na Most něco vymyslet a rozšířit dosavadní účet,“ slíbil Staněk.

 

Předpokládaná sestava Jihlavy:

David Kubica (Starlet) - David Kavka, Michal Niederle, Radim Šuta, Robin Demeter, Zdeněk Kučera (všichni SEDMÍK - Some Vysočina), Miloslav Brabec, Ondřej Přibyl, David Vacek (všichni Pohárová středa) Jaroslav Kubát (RC Maňana), Adam Průcha (Starlet)

Předpokládaná sestava Mostu:

Ondřej Bíro - Tomáš Karaus, Ladislav Kešner, David Macko, Jakub Polák, Tomáš Režný (všichni Gamblers Most), Martin Boček, Miroslav Braum, Petr Nový (všichni Inseminátors FC), Dominik Nobst, Vít Popelka (oba Hospoda ULITA)

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700