Asociace malého fotbalu české republiky

Mladíci jdou do federálního derby. Český výběr naladil zpěv Vysokého jalovce.

23. 08. | 15

Praha - V sobotu část obsluhovala své spoluhráče, před nedělním obědem zase jedna skupina českých reprezentantů zpívala Vysoký jalovec, protože prohrála soutěž na závěr tréninku. Dobrou náladou hýří domácí výběr před historicky prvním zápasem národních týmů malého fotbalu do jedenadvaceti let, v němž Češi vyzvou Slovensko.

Praha - V sobotu část obsluhovala své spoluhráče, před nedělním obědem zase jedna skupina českých reprezentantů zpívala Vysoký jalovec, protože prohrála soutěž na závěr tréninku. Dobrou náladou hýří domácí výběr před historicky prvním zápasem národních týmů malého fotbalu do jedenadvaceti let, v němž Češi vyzvou Slovensko.

Obě reprezentace se připravuji v útulném prostředí Hotelu Baroko v pražských Malešicích. „Nevěděl jsem, co od prvního srazu čekat a užívám si atmosféru. Vůbec nikoho jsem sice neznal, ale všichni jsme si hrozně sedli,“ hlásí gólman Petr Kratochvíl z pražského týmu Restaurace U Pecků. Mezi tyčemi ho čeká poločas, stejně jako mosteckého parťáka Václava Šlégra.

Premiérový duel jedenadvacítek se uskuteční v neděli od čtyř hodin odpoledne ve Sportovním areálu Hanspaulka. „Hrozně se těším. Žádný mezinárodní zápas jsem dosud nehrál, takže nevím co očekávat, ale nervozita trošku spadne, jak rozhodčí poprvé pískne do píšťalky,“ povídá milovický zástupce českého výběru Jan Krátký.

Většina českých reprezentantů se potkala až na srazu, přesto vytvořili velmi pohodovou partu. „O nominaci jsem se dozvěděl na ZelenCupu a čekal jsem na telefonát, který mi to před třemi týdny potvrdil,“ líčí český kapitán Lukáš Haspra. „Slováky jsme viděli jen na tréninku, sledovali jsme trochu střelby, z čehož nejde moc usuzovat. Uděláme všechno pro co nejlepší výsledek,“ slibuje hráč mosteckého výběru Old Bridge.

V domácím mužstvu se setkali i dva sourozenci z Prahy. Matyáš Lafek a jeho o tři roky mladší bratr Jakub. „Hrajeme spolu i velký fotbal, není to nic nového, na hřišti si vyhovíme. Jen občas usměrňuju konfliktní situace se soupeřem, když jde brácha do šprajců, do hádek. Musím se do toho pustit, přece jen je to mladší bráška,“ culí se Lafek.

Jednu nepříjemnost řešil hlavní kouč českého výběru Petr Brejla v případě zranění Bedřicha Straky, jenž k utkání nastoupí. „Šel jsem na tréninku do skluzu a odnesl to kotník. Pořád mě to tahá, takže bohužel hrát nemůžu,“ mrzí Straku.

Slovensko přivezlo do Prahy výběr postavený především na hráčích Bratislavské ligy malého fotbalu a Uniligy Bratislava. „Sehráváme se narychlo, kluky jsme viděli až den před zápasem na tréninku, ale vypadají dobře,“ pochvaluje si hlavní slovenský trenér Javer Gusejnov. „Měli jsme trochu obavy z obrany, ale kluci si sedli. Máme dobrou partu a očekáváme vyrovnaný zápas se šťastným koncem pro nás,“ má jasno Gusejnov.

I slovenský výběr čeká historická premiéra jedenadvacítek, na kterou se připravoval vedle české reprezentace v Malešicích. „Všechno je dobře zorganizované, partu máme skvělou. Těžko předvídat, jak bude zápas vypadat, ale počítám, že padne hodně gólů,“ hlásí slovenský hráč Patrik Cyprian.

Oba výběry před odjezdem na utkání navštívil prezident Světové federace malého fotbalu Filip Juda. „Děkuji všem, kteří se na přípravě mančaftů podílejí a doufám, že se nám brzy podaří naplánovat další akce, aby reprezentace vyrazily na další výjezdy a zahráli jste si proti dalším zajímavým soupeřům,“ pronesl.

Doprovodil jej také reprezentační kouč českého áčka Radek Pokorný. „Přeju vám co nejlepší výsledek a budu vás sledovat. Národní tým chceme stavět na mladých hráčích. Tak ať vám to vyjde,“ vzkázal českým mladíkům.

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100