Asociace malého fotbalu české republiky

Mistrem ČR v malém fotbalu poprvé v historii Sokol BK Sadros Boskovice

18. 01. | 14

Teprve podruhé v historii se hrálo Mistrovství ČR v malém fotbalu systémem kvalifikací, které vyvrcholily závěrečným turnajem Final 4. Letos se v něm představili hned tři nováčci.

Teprve podruhé v historii se hrálo Mistrovství ČR v malém fotbalu systémem kvalifikací, které vyvrcholily závěrečným turnajem Final 4. Letos se v něm představili hned tři nováčci. Ve dvou ze tří případů však nešlo o nováčky na republikové scéně, vždyť FC Laguna Pardubice získala již jeden republikový primát, FC Union Brdy dokonce dva. Třetím z nováčků byl boskovický BK Sadros, který před Final 4 nikdo moc neznal, což se mělo dramaticky změnit, ale jedno po druhém. Posledním finalistou bylo RKM Brno, úřadující mistr ČR, který zvítězil také v roce 2010 na domácím mistrovství. Podle těchto indicií byly karty před turnajem jasně rozdány, ale jak se nakonec ukázalo, sport, v tomto případě malý fotbal, dokáže být velice nevyzpytatelný.

Jako první se proti sobě v semifinále představili FC Laguna Pardubice a Sokol BK Sadros Boskovice. Po bezbrankové první půli, ve které měli více ze hry boskovičtí, se také jako první dokázali prosadit v půli druhé. Vyrovnávací branka však na sebe nenechala dlouho čekat a po šedesáti minutách hry tak svítilo na světlené tabuli 1:1. V prodloužení gól nepadl a rozhodnout musely pokutové kopy. Úspěšnější byl nakonec Sokol BK Sadros Boskovice, který proměnil všechny tři penalty, zatímco Laguna Pardubice pouze dvě. Po výsledku 2:1 po prodl. tak blanenský klub čekal boj o titul, Laguna si zahrála o třetí místo.

Druhým postupujícím do finále se stalo brněnské RKM, které porazilo FC Union Brdy Příbram vysoko 7:2. První poločas skončil remízou 1:1, pak se ale obhájci titulu rozstříleli a postupně dokráčeli k jednoznačnému vítězství. Utkání nechyběla tvrdost, což dokumentují i tři červené karty, dvě na straně Příbrami, jedna na straně Brna.

FC Union Brdy Příbram nakonec skončil na třetím místě, když si poradil v repríze utkání pražské kvalifikační skupiny s FC Lagunou Pardubicemi v poměru 2:1.

Finále bylo už čistě moravskou záležitostí, proti sobě stáli Sokol BK Sadros Boskovice a RKM Brno. Zrodilo se nečekaně vysoké vítězství Boskovic 8:2. RKM se poprvé prosadilo až za rozhodnutého stavu 7:0, když snížilo na 7:2, Sokol však uzavřel skóre pár minut před koncem. Blanenský celek tedy slaví premiérový mistrovský titul a zároveň premiérový titul pro tým z Blanenského svazu malé kopané.

Fotky z Final 4 naleznete zde:

1. Semifinále:

FC Laguna Pardubice - Sokol BK Sadros Boskovice 1:2p (0:0) - penalty 2:3

Branky: 48. Růžička - 45. Paděra

ŽK: 40. Münzberger, 58. Jeřábek - 47. Václavek

2. Semifinále:

RKM Brno - FC Union Brdy Příbram 7:2 (1:1)

Branky: 19. a 42. Vlach, 32. a 51. Grim, 36. Drábek, 50. Kučera, 58. Vrána - 25. Macek T., 56. Matějka

ŽK: 21. Riegel, 30. a 50. Macek M. (oba FC Union Brdy Příbram)

ČK: 25. Čampa - 50. Macek M., 54. Branžovský

O 3. místo:

FC Laguna Pardubice - FC Union Brdy Příbram 1:2 (0:1)

Branky: 58. Beran - 6. Šebek, 39. Kaňa

ŽK: 8. Münzberger - 14. Matějka, 38. a 45. Macek T., 55. Šebek

ČK: 36. Horyna - 45. Macek T.

Finále:

RKM Brno - Sokol BK Sadros Boskovice 2:8 (0:4)

Branky: 55. Koudelka, 57. Grim - 6. Lacko, 28. a 47. Čech J, 30. Paděra, 30. Havlíček, 34. Fadrný, 40. a 59. Martínek

ŽK: 24. Koudelka - 25. Martínek, 25. Václavek, 47. Čech J.