Asociace malého fotbalu české republiky

Milovičtí kamarádi byli u vzniku jedenadvacítky a chtějí zlatý vrchol

08. 07. | 16

Milovice - Oba patří mezi osmičku hráčů, kterou reprezentační trenéři nasadili ve všech třech dosavadních zápasech národního týmu do 21 let v malém fotbalu, a objevili se také v nominaci na kemp před mistrovstvím Evropy této věkové kategorie. Dvojice Michal Dosoudil a Jan Krátký spolu v DRFG Superlize malého fotbalu hájí milovické barvy.

Milovice - Oba patří mezi osmičku hráčů, kterou reprezentační trenéři nasadili ve všech třech dosavadních zápasech národního týmu do 21 let v malém fotbalu, a objevili se také v nominaci na kemp před mistrovstvím Evropy této věkové kategorie. Dvojice Michal Dosoudil a Jan Krátký spolu v DRFG Superlize malého fotbalu hájí milovické barvy.

Už v pondělí večer se přihlásí trenérům na reprezentačním srazu. Turnaj od 15. do 17. července hostí pražský areál Slavoje Vyšehrad. „Těším se strašně moc. Vždycky kluky rád vidím. Máme hrozně skvělou partu, skoro rodinu, a šlape nám to spolu i na hřišti, což jsou hrozně důležité věci,“ pochvaluje si útočník Krátký. „Je vždy příjemné zažít atmosféru kempu a znovu se vidět s kluky,“ přidává se záložník Dosoudil.

Z konečné nominace na evropský šampionát vypadne po středečním přípravném duelu se Slovenskem trojice fotbalistů. Jeden obránce, záložník i útočník. „Bude to strašně těžké, ale zároveň hezké, strávíme spolu hrozně moc času. Uvidíme, kdo se nakonec ve finální nominaci objeví. Doufám, že moje jméno tam bude, ale záleží jen na mně,“ uvědomuje si dvaadvacetiletý Krátký, jenž má v útoku tři konkurenty. O čtyři roky mladší Dosoudil jich má dokonce pět. „Nikdo nechce vypadnout z nominace před takhle velkou akcí. Budu se snažit předvést co nejlepší výkon a doufat, že se v nominaci udržím,“ povídá.

- Jan Krátký -

Ani jeden z nich dosud nevynechal žádnou akci lvíčat v malém fotbalu. „Nemyslím si, že je to výhoda, každý z nás má stejnou šanci se na Euro dostat,“ podotýká Dosoudil. Krátký si ve dvou zápasech proti Slovensku a v jednom s Německem připsal i dvě branky. „Na žádné repre akci jsem nechyběl a jsem za to hrozně rád. Výhodu nemám, ale přece jen mě trenéři za tu dobu už poznali a udělali si nějaký obrázek,“ hlásí subtilní útočník.

Milovický rodák Krátký, jemuž nikdo neřekne jinak než Háza, hraje za klub J-elita. Dosoudil žije v nedalekých Čelákovicích a nastupuje za TJ Exit84. Spolu se potkali až v národním týmu. „S Házou jsem se před reprezentací moc neznal, spíš od vidění. Mimo fotbal se moc nevídáme, ale myslím, že teď z nás jsou dobří kamarádi a navzájem se podporujeme,“ sděluje Dosoudil. A Krátký jeho slova potvrzuje. „I když jsem se s Míšou před repre moc neznal, troufám si říct, že jsou z nás kamarádi. Občas si napíšeme nějakou zprávu,“ dodává starší z dvojice.

V Praze budou mít oba dostatečnou podporu, když se objeví na Euru. „Pokud budu v konečné nominaci, přijede se kouknout celá rodina. Taky mám ohlasy, že dorazí hodně kamarádů,“ líčí útočník. „I ode mě se určitě někdo podívat přijede, ať už z rodiny nebo nějaký kamarád. V Praze znám spoustu lidí a většina o téhle akci ví,“ doplňuje záložník.

- Michal Dosoudil -

Česká reprezentace na domácím šampionátu platí za velkého favorita. „Každý z nás chce medaili, nejlépe zlatou. Přece jenom jsme založení ze všech reprezentací do jedenadvaceti let nejdéle. Hrajeme v Praze, ještě před kamerami ČT sport a domácími fanoušky, kterých snad přijde dost,“ vyhlíží Krátký.

Z pětičlenné základní skupiny A postoupí dva celky, Česká republika narazí na Německo, Slovinsko, Itálii a Maďarsko. Semifinále a finále se uskuteční v neděli. „Naše ambice jsou určitě medailové. Myslím, že máme silný kádr a jsme schopní se porvat o první tři příčky. Rád vyhrávám, takže zlatá placka špatná rozhodně nebude,“ ušklíbne se Dosoudil.

 

- Jaoslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100