Asociace malého fotbalu české republiky

Milovice straší mostecký Macháček, který rozhodl podzimní duel

01. 04. | 16

Most - Parádní reklamu na fotbal předvedly v podzimním vzájemném utkání celostátní soutěže týmy Mostu a Milovic. Severočeši vedli v hale středočeského celku o tři branky, domácí dvě minuty před koncem srovnali, jenže Most ještě stihl vítěznou branku na 6:5. Co nabídnou v jarní odvetě?

Most - Parádní reklamu na fotbal předvedly v podzimním vzájemném utkání celostátní soutěže týmy Mostu a Milovic. Severočeši vedli v hale středočeského celku o tři branky, domácí dvě minuty před koncem srovnali, jenže Most ještě stihl vítěznou branku na 6:5. Co nabídnou v jarní odvetě?

Duel devátého kola DRFG Superligy malého fotbalu začíná na hřišti 11. ZŠ Most v neděli ve 14.00 hodin. „Most byl v Milovicích hodně fotbalový, oproti minulému zápasu chceme přidat na důrazu,“ hlásí kapitán a hrající asistent kouče milovického výběru Sergej Vlačiha.

Jenže větší rozměry mosteckého hřiště mohou vyhovovat spíš domácímu favoritovi. „Milovice jsou náš nejčastější soupeř, při započtení našich dvou účastí na přípravných turnajích Zelencup půjde o šestý vzájemný zápas, proto jsme schopní do jisté míry jejich taktiku dopředu odhadnout, reagovat ale dokážeme i podle vývoje utkání. Většinou jsme se s nimi střetávali v jejich hale, která je velmi specifická, zejména rozměry hřiště. Jsem zvědavý, jak se Milovicím podaří přenést jejich fotbal založený na velkém nasazení a řadě osobních soubojů na větší hrací plochu,“ podotýká mostecký trenér Vojtěch Benda.

Podzimní duel představuje pro středočeský celek memento, pozor si musí dát především na Michala Macháčka, který mu vstřelil čtyři branky. „V Milovicích nám dělal velké problémy. Nechceme vyloženě bránit výsledek 0:0, ale otevřít hru proti favoritovi a na domácím hřišti asi nebude to pravé, proto se spíš zaměříme na obranu,“ sděluje Vlačiha.

Znalost soupeře jeho mužstvu určitě prospěje. „V našem případě je to spíš o tom, v jaké sestavě se oba týmy potkají, až následně můžeme přizpůsobit taktiku, ale čím lépe známe soupeře, tím lépe se můžeme připravit,“ souhlasí kapitán.

Most jde do utkání v roli druhého celku DRFG Superligy malého fotbalu, za Prahou zaostává pouze vinou horšího skóre. Milovicím patří předposlední, sedmá příčka. „Milovice jsou určitě kvalitní tým, jehož postavení v tabulce nemusí úplně odpovídat realitě. Byla by velká chyba podcenit je na základě toho,“ varuje Benda. „Chceme od začátku kontrolovat vývoj hry a být tým, který celý zápas tahá za ten obrazný delší konec provazu. Jen velmi výjimečně kluky upozorňuji na nějakou individualitu v řadách soupeře. Řekli jsme si, že chceme, aby se hrál fotbal podle našich not, a nechceme se moc ohlížet na sestavu soupeře, natož se jí jakkoliv přizpůsobovat,“ doplňuje mostecký stratég.

Rozhodující akci podzimního střetnutí založil riskantním výjezdem kapitán a brankář mosteckého výběru Ondřej Bíro, který předložil míč v ideální pozici Matěji Koudelkovi. Na kvality svého gólmana domácí výběr opět spoléhá. „Nic neponecháváme náhodě, a proti Milovicím pošleme na hřiště velmi kvalitní sestavu, která se opírá o režisérské schopnosti Ondřeje Bíra, před kterým nastoupí v poli částečně zástupci Gamblers Most a částečně ostatních klubů naší DRFG Mostecké ligy,“ sděluje Benda.

Do domácího střetnutí vyšle takřka nezměněnou sestavu oproti jarní premiéře, v níž Most zdolal 6:1 Příbram. Pouze oporu zadních řad Víta Popelku vyřadilo svalové zranění. „Další hráči by ho měli bez problémů zastoupit. K zápasu jsem tentokrát nominoval samá ověřená jména, protože jak se stále víc blíží konec ligy, zmenšuje se prostor pro personální experimenty. Utkání proto vyhlížíme s optimismem. V neděli navíc má být velmi hezké počasí a doufáme, že nás přijde podpořit dostatek příznivců a fanoušků mosteckého malého fotbalu. Před nimi chceme potvrdit náš úspěch z Příbrami,“ přeje si Benda.

Jeho svěřenci dobyli příbramskou tvrz jako první celek v sezoně. „Jsem velmi spokojený s naším vstupem do jarní poloviny soutěže, přenést si z něj chceme zejména vysokou míru nasazení a fotbalovosti našich hráčů. Hned prvním zápasem jsme si potvrdili naši kvalitu a dále směřujeme k našemu cíli, celkovému vítězství v úvodním ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, takže proti Milovicím musíme jít nekompromisně za vítězstvím,“ vyhlašuje kouč Severočechů.

Milovice proti mosteckému protivníkovi v boji o titul Praze podaly před čtrnáct dny srdnatý výkon, přesto doma prohrály 4:7. „V prvním kole jsme proti Praze neměli co ztratit, a s tím jsme do zápasu i šli. Sice jsme nezískali body, i tak jsme jasného favorita hodně potrápili. Ukázalo se, že tým má vnitřní sílu,“ pochvaluje si Vlačiha. „Musíme zapracovat na taktických věcech. Na druhou stranu bylo pozitivní, že jsme do poslední chvíle chtěli zápas ještě minimálně zdramatizovat,“ dodává.

Předpokládaná sestava Mostu:

Ondřej Bíro (Gamblers Most) - Lukáš Haspra (Old Bridge), Jakub Hruštinec (FC Jeptišky), Tomáš Karaus, Ladislav Kešner, David Macko, Michal Macháček, Jakub Polák (všichni Gamblers Most), Jan Pyskatý (Inseminátors FC), Tomáš Režný (Gamblers Most), Václav Šlégr (FC Jeptišky)

Předpokládaná sestava Milovic:

Ondřej Fišer (FC Immortals) - Sergej Vlačiha (FC Immortals), Roman Čadek (Los Gallos Rojo), Martin Sabol (FC Rychta), Marek Baran (Black panthers), Michal Kubín (FC Immortals), Jiří Horák (Torcida AC), Jan Krátký (J-elita), Cyril Golovko (Los Gallos Rojo)

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700