Asociace malého fotbalu české republiky

Malý fotbal truchlí, odešel Jiří Krejčí

16. 03. | 18

Kopřivnice – Malý fotbal v České republice přišel o výraznou osobnost, která zanechala nesmazatelnou stopu v oblastním rozvoji tohoto sportu. Krátce před svými dvaasedmdesátými narozeninami skonal Jiří Krejčí, předseda Klub malé kopané v Kopřivnici.

Od začátku nového tisíciletí pracoval ve výboru občanského družení v Kopřivnici a poslední tři období vykonával funkci tamního předsedy. „Pro celý malý fotbal patřil ke strašně důležitým lidem. Když jsme něco naplánovali, všechno vždycky precizně dodržel. Byl opravdu vzor pro to, jak pracovat regionech. O to je ztráta horší, protože jsme přišli o člověka, který představoval ideální příklad, jak malý fotbal rozvíjet. Díky takovým lidem, kteří fungují v oblastních svazech, jsme schopní sport posilovat a rozvíjet dál, což je strašně důležité pro svět malého fotbalu. Navíc byl velmi lidský, upřímný, empatický a férový člověk,“ vzpomínal na Krejčího prezident světového i českého malého fotbalu Filip Juda.

S předsedou kopřivnického malého fotbalu se potkával deset let. „Vzpomínám, jaká v Kopřivnici vždy panovala pohostinnost, když jsme tam připravovali veškeré věci. Vše se zakládalo na tom, že Jirka měl srdce pro sport. Takových lidí v dnešní době už tolik není a bude jich stále méně. Doba se změnila, Jirka byl jiný ročník a empatie řadě lidí chybí. Těžko se budou takoví hledat. Musíme v asociaci uzpůsobit strategii i tomu, abychom takové lidi našli, když se bohužel něco takového stane,“ litoval Juda.

Jiří Krejčí se narodil 9. března 1946. Začínal jak hráč v mužstvu Správní oblast v roce 1988, odkdy oficiálně vzniklo občanské sdružení malého fotbalu v Kopřivnici. Letos načne už 31. sezonu. Po třech letech se mužstvo Správní oblast rozpadlo, do sezony 1991/1992 Krejčí jako vedoucí přihlásil tým FC Inter, v němž hrál a zároveň ho vedl až do roku 2008.

Na přelomu tisíciletí vstoupil do výboru občanského sdružení, poslední tři volební období zastával funkci předsedy a byl zvolený až do roku 2020. „Jinak se angažoval v Sokolu, hrál velký fotbal za Kopřivnici, trénoval žáčky a hodně jeho svěřenců pak hrálo v našich soutěžích,“ připomněl Jaroslav Klečka, místopředseda Klubu malé kopané v Kopřivnici. Jiří Krejčí zemřel 4. března 2018.

Čest jeho památce!

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70