Asociace malého fotbalu české republiky

Macko po povedené sezoně myslí na evropský šampionát v Maďarsku

01. 07. | 16

Most - Nastřílel sedmnáct branek, ke kterým přidal osm gólových asistencí. Přitom nastoupil jen k jedenácti utkáním DRFG Superligy malého fotbalu.

Most - Nastřílel sedmnáct branek, ke kterým přidal osm gólových asistencí. Přitom nastoupil jen k jedenácti utkáním DRFG Superligy malého fotbalu. S průměrem víc než dvou kanadských bodů na utkání se David Macko stal nejproduktivnějším mužem mosteckého výběru, který v premiérovém ročníku celostátní soutěže dosáhl na nečekanou druhou příčku.

Na mistrovskou Prahu, která kontumačně prohrála závěrečný duel s Příbramí, ztratil Most bod. „Ve finále je druhé místo dobré, nikdo ho nečekal, ale trošku zklamání cítíme. Poslední zápas jsme chtěli vyhrát a nepovedlo se. Pak už je jedno, zda prohrála Praha kontumačně,“ zmiňuje Macko závěrečnou mosteckou domácí prohru 3:5 s Pardubicemi.

O ztrátě titulu podle něj rozhodly dvě prohry s Prahou. „Ani jednou jsme nevyhráli, udělali jsme jeden bod, to je málo. Kdybychom jednou vyhráli, jsme první,“ uvědomuje si mostecký kanonýr. „Do příští sezony nejdeme s ničím jiným než vyhrát, stejně jako do této,“ prohlašuje rezolutně.

Ve střelecké tabulce DRFG Superligy malého fotbalu zaostal jen o čtyři trefy za nejlepším Ondřejem Paděrou z Blanenska. Macko přitom odehrál o dvě utkání méně. „Pro mě je to nadmíru úspěšná sezona. Na jejím konci jsem se díval na tabulku, že ztrácím dva tři góly. Snažili jsme se hlavně hrát hezky, je jedno, kdo dá gól,“ líčí třiadvacetiletý útočník.

Mostecké výkony nezůstaly bez povšimnutí trenérů národního týmu, kteří Macka se spoluhráčem Jakubem Polákem nominovali už na lednový halový turnaj do Rakouska. Skutečný debut s poslechem české hymny si odbyl v sobotu v německém Göttingenu. A sním čtyři mostečtí spoluhráči. „Kuba Štefek (vedoucí reprezentace – pozn. red.) mi oznámil, že tam jedu s dalšími čtyřmi kluky od nás. Je super, že jsme dostali šanci s kamarády,“ povídá.

Macko nastupoval v jedné pětce se spoluhráči s celku Gamblers Most, s nimi naskakoval příbramský Jakub Tošovský. „K nějakému stresu tak nebyl důvod. Odjelo nás víc, jeli jsme si zápasy užít a zahrát si dobrý fotbal. Reprezentační utkání má zvláštní, ojedinělý nádech, je to nepopsatelné,“ sděluje.

Čeští reprezentanti v Německu dvakrát zvítězili. Domácí výběr do 21 let zdolali 8:3, Macko si připsal branku a nahrávku. Německé áčko porazili 8:0, mostecký kanonýr se mezi střelce zapsal dvakrát a jednou asistoval. „Neznal jsem kvalitu Německa, takže nevím, zda postavilo nejsilnější mančaft. Některé zápasy Superligy však měly vyšší parametry,“ přiznává.

Mostečtí hráči si v domácí soutěži i při reprezentačním výjezdu řekli o místo v nominaci na srpnový evropský šampionát v Maďarsku. „Přemýšlím o něm. Kdyby mě trenéři vybrali, bude to parádní, ale už nezáleží na mně. Když dostanu pozvánku, budu jenom rád,“ říká Macko.

Rivalitu se severočeskými parťáky nevnímá. „Na takovou akci jede skupina kluků, snaží se udělat partu a vyhrát. Je jedno, jestli někdo hraje za Prahu nebo za Most. Nejlepší scénář ovšem bude, když na mistrovství pojede celá pětka z Mostu,“ usmívá se Macko.

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100