Asociace malého fotbalu české republiky

Loučení tři šampionů: neběhající blázen, kriminálník z gulagu a lapač holek

14. 11. | 16

Jevišovice - Brankář, obránce a útočník. Mostecký gólman Václav Šlégr, pardubický zadák Jan Rosůlek a jihlavský forvard Daniel Kavka. Trojice, která patřila mezi největší opory české reprezentace do 21 let při červencovém tažení v Praze za zlatou medailí z mistrovství Evropy.

Jevišovice - Brankář, obránce a útočník. Mostecký gólman Václav Šlégr, pardubický zadák Jan Rosůlek a jihlavský forvard Daniel Kavka. Trojice, která patřila mezi největší opory české reprezentace do 21 let při červencovém tažení v Praze za zlatou medailí z mistrovství Evropy, naposledy oblékla dres lvíčat. Všichni tři už překročili věkovou hranici této kategorie a při Evropském poháru v malém fotbalu hráčů do 21 let v Jevišovicích na Znojemsku se stylově rozloučili rozhovorem plným ironie a vzájemného popichování. Tak, jak je třem evropským šampionům vlastní.

 

Doléhá na vás, že už se společně v reprezentačním dresu neuvidíte?

Rosůlek: "Když trenér Brejla říkal, že do Jevišovic jede Kavkič, sdělil jsem mu, že pojedu taky, protože je to můj nejlepší kamarád. A jelikož jel i Šlégris, neváhal jsem a setkali jsme se všichni tři."

Kavka: "Škoda že to není oboustranné. Jsem strašně rád, že Rosůlka už neuvidím. (směje se)"

Šlégr: "Mrzí mě, že už nebudu pokračovat v jedenadvacítce, ale dosáhl jsem největšího úspěch kariéry a toho si nejvíc cením."

 

Václave, jak náročné bylo sdílet s těmito dvěma společnou kabinu?

Šlégr: "Nejdřív jsme nevěděli, o koho se jedná, nakonec jsem rád, že do týmu přišli a stmelili partu. I když jsou, jací jsou, do reprezentace patří a hodně pomohli ke zlatu. Kafe je absolutní magor a neskutečný fotbalista. Rosi zase trouba, ale vynikající obránce."

 

Jaké pro vás jako nováčky bylo přijetí do týmu?

Rosůlek: "Znal jsem se před šampionátem jen přes facebook s Danem. Nemám rád změny, proto raději zůstávám tři roky ve stejné práci, takže jsem byl rád, když jsem šel taky s novým klukem na pokoj. To mi pomohlo."

Kavka: "Od začátku bylo jasné, kdo dělal na pokoji služku. (úsměv)"

 

Pomohla vám taková parta výrazně k titulu mistrů Evropy v Praze?

Šlégr: "Byli jsme rodina, parta k tomu patřila, byla základní kámen úspěchu."

Rosůlek: "Jedině mě mrzí, že naše pětka si prostě sedla a druhá s Haspričem a Adisem (Lukáš Haspra a Adam Širůček – pozn. red.) si tak neporozuměla. Celou jedenadvacítku jsme na Euru táhli my. (směje se)"

 

Jaké je mít za zády Václava Šlégra?

Rosůlek: "Znám gólmany, kteří umějí hlavně rukama, a myslel jsem, že Vašon je stejný případ, že neumí nohama, ale svou rozehrou mě mile překvapil. Má ji dobrou."

Kavka: "Zato já měl jeho kvality nastudované a věděl jsem, že mě čeká skvělá spolupráce s tímto člověkem."

Šlégr: "Prostě jsem top, řekněme si to na rovinu. (smích)"

 

A jak se vám hraje s Janem Rosůlkem?

Šlégr: "Pro mě osobně byl nejlepší obránce šampionátu, má rozehrávku, nebál se jeden na jednoho, se mnou si dal míč do klidu, to patří k malému fotbalu. Představoval další díl skládačky, která nás dotáhla ke zlatu. Brankář a obránci jsou základ týmu."

Kavka: "Při prvním tréninku mě nějak neohromil, ale postupem turnaje stoupal výš, jeho geniálními přihrávkami, ze kterých jsem těžil, jsem dotáhl český tým ke zlatu. Jeho visáž sice připomínala ruského kriminálníka z gulagu, ale jeho mentalita potvrdila pardubického perníkáře. (rozesměje se)"

 

Jak těžké je spolu při neustálém špičkování vyjít?

Kavka: "S Vencou je to hodně těžké, jelikož všechny holky, co najdeme, si bere sám na úkor druhých, i když na tom nemá velkou zásluhou. Jak se říká, přijde a slízne smetanu."

Šlégr: "Protože jsem největší sympaťák?"

Rosůlek: "S Vašonem vycházím dobře, máme mezi sebou nějaké prdelky, ale vyklízím mu pole jak na hřišti, tak večer, ani nemá tolik práce."

 

Přesně takové narážky mám na mysli…

Šlégr: "Kafe je absolutní blázen a útočník, kterého jsem v životě neviděl se rozběhnout, ale zapadl do týmu i na šampionátu. Samozřejmě byl až druhá nejvýraznější postavě po mně. (smích)"

Rosůlek: "Máme na sebe svůj názor, prdelky bereme, jak je bereme. Občas si spolu zavoláme, pokecáme, co je jak nového."

Kavka: "Většinou mu to neberu."

Rosůlek: "Máme mezi sebou dobrý vztah a doufám, že to je všechno ze srandy. Jsem rád, že jsem s ním byl i v Jevišovicích podruhé na pokoji, aspoň se nenudím."

Kavka: "Bohužel všechno myslím smrtelně vážně. (ušklíbne se)"

 

Ani takhle výrazné rýpání nelze vzít vážně?

Kavka: "Myslím si, že ne, všechno patří do kamarádské solidarity."

Rosůlek: "Taková velká slova z tak malé hlavy?"

Kavka: "Bohužel jeho jepičí mozek mi nemůže konkurovat."

Šlégr: "Tohle vůbec neřeším, beru je takové, jací jsou. Prostě jsme kamarádi a tohle k tomu patří. Jestli mě ztrapní, ztrapním je dvakrát tolik. Vždyť Rosi je úplně mimo, ani neví, co má odpovídat. (smích)"

Rosůlek: "Jsem taková výrazná osobnost díky takzvaným samolepkám na těle, takže je na mě upřeno víc pozornosti, tím pádem do mě šijou."

Kavka: "Jaké si to uděláš, takové to máš."

 

Myslíte, že se budete potkávat i nadále?

Kavka: "Naštěstí mám od pondělí nový paušál, tím pádem doufám, že mě nebude Rosi kontaktovat."

Rosůlek: "Naštěstí mu ten nový paušál dělám já v naší firmě. (smích) Ke Kafemu to mám blízko, už jsme měli domluvenou jednu akci, bohužel to nevyšlo, tak vyjde příště."

Šlégr: "Rád se s nimi uvidím a zapaříme. I když to k nim mám trochu z ruky, sejdeme se kdekoli, není problém za mými kamarády přijet přes celou republiku. Plánuji cestu na galavečer na Blanensko a doufám, že se tam sejdeme."

 

Obejdete se bez vás česká reprezentace do 21 let?

Šlégr: "Beze mě obstojí v klidu. Sice myslím, že jsem týmu dodával klid, ovšem brankáři, kteří místo mě přijdou, mě nahradí. Ale pořád jsem jednička. (smích)"

Rosůlek: "Jelikož jsme si tady vytvořili nějaký vztah a jsme tu osobnosti, nedovedu si představit, že nás někdo nahradí. I když na turnaji v Jevišovicích jsem viděl, že to možné je. (úsměv)"

Kavka: "Doufáme, že noví kluci nás napodobí a udělají další úspěchy pro český malý fotbal."

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100