Asociace malého fotbalu české republiky

Liga malého fotbalu - preview 1. kola

29. 08. | 15

Po předehrávce čtvrtého kola mezi Prahou a Brnem, která obstarala pikantní start premiérové Ligy malého fotbalu, se už tuto neděli odehraje první kolo, v němž se shodně od 15 hodin střetnou Pardubice s Brnem, Most s Příbramí a Praha s Milovicemi.

Po předehrávce čtvrtého kola mezi Prahou a Brnem, která obstarala pikantní start premiérové Ligy malého fotbalu, se už tuto neděli odehraje první kolo, v němž se shodně od 15 hodin střetnou Pardubice s Brnem, Most s Příbramí a Praha s Milovicemi.

V Mostu se střetnou výběry, které se opírají o mistry republiky

Zajímavou konfrontaci přinese utkání prvního kola Ligy malého fotbalu v Mostu, kde se v neděli od 15 hodin představí Příbram. Oba výběry se opírají o hráče mužstev, která mají ve sbírce tituly mistrů České republiky. Z turnaje, který do letošního roku předcházel Lize malého fotbalu.

Počátek malého fotbalu v Příbrami se datuje od roku 1977 a jde tak o výrazně tradičnější svaz, než jaký je Mostecká liga malé kopané, jejíž počátek spadá do roku 2002. Na jaře 2015 hrálo tuto soutěž celkem 26 týmů rozdělených do dvou lig. Výstavní skříň svazu je tým Union Brdy, dvojnásobný český šampion v malém fotbale z let 2008 a 2009.

Výběr Příbrami dorazí v pozici vítěze poslední generálky před zahájením Ligy malého fotbalu, kterou představoval turnaj Zelencup 2015, což ho pasuje do role jednoho z favoritů celé soutěže. „Mančaft na první zápas skládáme složitě dohromady, problémy nám na venkovní zápas dělá hlavně velký fotbal, který většina kluků hraje. Nejedeme do Mostu ani tak udělat výsledek, spíš odehrát zápas a při troše štěstí získat bod. Čeká nás premiéra v soutěži, nechceme si hlavně odvézt dardu,“ zaháněl možnost debaklu vedoucí příbramského výběru Marek Brančovský.

Jeho mužstvo se opírá především o zadáky Michala Macka s Martinem Čuprem, bývalého prvoligového fotbalistu Liberce či Příbrami, českého mládežnického reprezentanta, účastníka olympijského turnaje na hrách v Sydney 2002. V ofenzivě sází Středočeši na Václava Janů či Martina Suchého.

Mostecká liga malé kopané má ve svých řadách úřadující mistry České republiky z Gamblers Most, takže ani sílu domácího celku nelze podceňovat. „Je samozřejmě velmi těžké odhadovat dopředu sílu jednotlivých výběrů. Z logiky velikosti svazů budou jistě za hlavní favority platit Praha a Brno. Příbram považuji za jednoho z možných černých koní soutěže vzhledem k jejich vystoupení na letošním Zelencupu. Pokud jde a o naše ambice, jistě by nebylo správné vidět se jako outsider a to vzhledem k tomu, že máme ve svém středu mistry republiky. Proto si myslím, že je reálné, abychom byli po skončení prvního ročníku v horní polovině tabulky“ pronesl generální manažer mosteckého výběru Vojtěch Benda.

V mosteckých barvách nastoupí také dva čerství reprezentanti České republiky v malém fotbale do 21 let. Oba za sebou mají debut z minulé neděle, kdy česká lvíčata zdolala Slovensko 5:2, přičemž skóre otevíral v pozici kapitána Lukáš Haspra, který s páskou povede i domácí tým. První poločas odchytal mostecký Václav Šlégr, který tentokrát paradoxně nastoupí v poli. Mezi tahouny bude patřit také Zdeněk Kopas.

Soupiska Mostu

Brankář: Ondřej Bíro (Gamblers Most). Hráči do pole: David Macko (Gamblers Most), Tomáš Karaus (Gamblers Most), Matěj Koudelka (Gamblers Most), Jakub Polák (Gamblers Most), Zdeněk Kopas (Inseminátors FC), Dominik Onuščák (Inseminátors FC), Miroslav Braum (Inseminátors FC), Václav Šlégr (FC Kanec), Jiří Masopust (FC Levels), Lukáš Haspra (Old Bridge).

Soupiska Příbrami

Brankáři: David Bohuněk (Halucinace Příbram), Milan Vančát (Union Brdy). Hráči do pole: Václav Janů (Union Brdy), Martin Čupr (Knockout 83 Team), Josef Šperer (Rychlý válec), Michal Macek (Union Brdy), Martin Suchý (Knockout 83 Team), Filip Kaňa (Union Brdy), Jaroslav Smejkal (Knockout 83 Team), David Sandr (Knockout 83 Team), Tomáš Macek (Union Brdy), Jan Chudý (Union Brdy).

Pardubice sledovaly brněnského soupeře v televizní premiéře

Brněnský výběr už si atmosféru Ligy malého fotbalu osahal v předehrávaném televizním duelu v Praze. V neděli do 15 hodin se představí na hřišti Pardubic, které v soutěži čeká klasická varianta malého fotbalu.

Ta se liší od pardubické PAMAKO, kde se hraje systémem se čtyřmi hráči v poli na místo pěti, s menším míčem i brankami. „Celostátní liga je pro nás krok do neznáma. Pár hráčů má se složením pět plus jedna již nějaké zkušenosti, ale většina týmu má za sebou v tomto složení zatím pouze dvě přátelská utkání,“ poznamenal vedoucí mužstva Vlastimil Čáň.

Brněnská sestava se sice oproti premiéře v Praze obmění, ale i tak míří do Pardubic velmi silný tým. Největší změnu představuje absence brankářské jedničky Marka Grubera, kterého nahradí jeden z dvojice Bartoň - Kubica. „Někteří kluci hrají v neděli velký fotbal, ale kádr máme v Brně dost široký, známe se a našli jsme dobrou náhradu. Nemám strach,“ usmál se jeden z ofenzivních tahounů hostujícího celku Čeněk Cenek.

Brňané v prvním duelu podlehli Praze 1:2 po pokutových kopech, jejich hře ubližovalo především malé hřiště ve Sportovním areálu Hanspaulka. „V Brně jsme zvyklí na větší plochu. Praha hrála ze zajištěné obrany, nedalo se moc obcházet jeden na jednoho. Utkání nepřineslo moc atraktivity, na větším hřišti čekám víc technických fines,“ poznamenal účastník mistrovství světa v malém fotbalu Cenek.

Pardubický výběr soupeře v televizním duelu pozorně sledoval. „Do prvního utkání jdeme s respektem k papírově kvalitnějšímu soupeři, ale zároveň i s odhodláním uhrát kvalitní výsledek. Brněnský tým jsme pečlivě sledovali v nedělním utkání a pokusíme se překvapit,“ podotkl Čáň.

Do sestavy začlenili trenéři několik mistrů České republiky z mužstev Laguny Pardubice nebo Antimufu Pardubice, tradičních účastníků dosud hraného šampionátu v malém fotbalu. Zápas se uskuteční v areálu Hůrka, který hostil právě mistrovství republiky nebo Pohár vítězů pohárů. „Jsem zvědavý a těším se. Neznám kluky z Pardubic, ale máme hodně kvalitní tým a věřím, že vyhrajeme,“ dodal Cenek.

Soupiska Brna

Brankáři: Tomáš Bartoň (Sport Centrum Srbská), David Kubica (RKM Tripoli Brno). Hráči do pole: Michael Kršák (Leram), Tomáš Selinger (Šenk okna Raiders), Milan Němeček (Vyšší princip), Patrik Nasadil (Dark Reunion), Patrik Levčík (Gioia Brno), Čeněk Cenek (Gioia Brno), David Macko (Gioia Brno), David Presl (Gioia Brno), Sebastian Palla (RKM Tripoli Brno), Lukáš Kubíček (Sport Centrum Srbská)

Soupiska Pardubic

Brankář: Vlastimil Mičjan (FC Laguna). Hráči do pole: František Hanovec, Jan Růžička, Matěj Hron, Radek Horyna, Josef Kolín (všichni FC Laguna), Dominik Čáň, Ondřej Rezek (Aigos Antimuf), Denis Zelinka (Primaklima FS), Ladislav Mužík (Zuřivá Tereza), Dag Hanáček (Ema team)

Pražský tým protočil sestavu a připravuje se na agresivního soka

Největší členská základna a také tři vítězství v přípravě dělají z Prahy jasného favorita i druhého domácího duelu Ligy malého fotbalu v řadě, v němž v neděli od 15 hodin hostí Milovice. Právě s tímto soupeřem se Pražané utkali před startem soutěže nejčastěji a pokaždé vyhráli.

V Praze 5:1, v Milovicích 6:0 a 1:0. „Očekáváme tvrdou až agresivní hru, na což jsme připraveni. Poslední zápas v Milovicích ovšem ukázal, že se soupeř neustále zlepšuje a má v kádru výborné hráče. Malé hřiště na Hanspaulce bude asi tentokrát víc svědčit soupeři, který bude navíc nabuzený premiérou v Lize malého fotbalu,“ odhadoval vedoucí mužstva Petr Pícha.

Oproti prvnímu zápasu v soutěži, v němž Pražané zdolali Brno 2:1 po pokutových kopech, se sestava hodně obměnila. Místo zkušených opor Jiřího Nováka, Michala Uhlíře, Luboše Loučky, Tomáše Vobořila a Tomáše Chrobáka nastoupí například obránci Pavel Mišák, Jakub Klír a středopolař Václav Bellada. „Oproti historické premiéře jsme kádr zúžili na dvě pětky bez náhradníků. To je vlastně z nouze ctnost, protože se tentokrát hraje už od tří hodin, což několika hráčům koliduje s velkým fotbalem. Předpokládáme, že touto sestavou budeme točit a jednotliví hráči se budou v pětkách měnit podle potřeby a vývoje hry,“ poznamenal Pícha.

Potíže se sestavou měly také Milovice. „Komplikace bohužel nastávají v případě zranění některých pro nás klíčových hráčů a také jiných pracovních povinností. Se zraněním kolena dlouhodobě laboruje Švorba, jeden ze základních pilířů našich zadních řad,“ líčil hrající asistent milovického trenéra Sergej Vlačiha.

Jeho výběr zaměřil přípravu nejen na taktiku, ale také na začlenění nových tváří. „Základna Milovické ligy malého fotbalu není tak široká jako u ostatních oblastních svazů, přesto se snažíme vybírat nové a neznámé tváře, na kterých bude milovický tým jednou stavět,“ dodal Vlačiha.

Soupiska Prahy

Brankáři: Petr Víšek (Klokan Club Perón), Jaroslav Bellada (FC Holosmetky). Hráči do pole: Ivan Faitl (Restaurace U Pecků), Vít Turtenwald (HS Praha), Stanislav Mařík (Santa Dominica), Tomáš Birma (Petrohradská BFK), Vitalij Kravcov (Audi United), Pavel Mišák (Restaurace U Pecků), Jakub Klír (Akta-Rez), Václav Bellada (FC Holosmetky), Adam Kraus (Lucián), Jakub Slunéčko (Restaurace U Pecků)

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500