Asociace malého fotbalu české republiky

Levčík míří na druhé Euro a touží po první medaili

18. 08. | 16

Brno - Na mistrovství světa ve Spojených státech amerických pomohl k páté pozici, na loňském evropském šampionátu v Chorvatsku smutnil po čtvrtém místě. Na nadcházejícím kontinentálním mistrovství, které se v maďarském Székesfehérváru uskuteční od 21. do 27. srpna, touží brněnský univerzál Patrik Levčík s českou reprezentací v malém fotbalu po dalším posunu.

Brno - Na mistrovství světa ve Spojených státech amerických pomohl k páté pozici, na loňském evropském šampionátu v Chorvatsku smutnil po čtvrtém místě. Na nadcházejícím kontinentálním mistrovství, které se v maďarském Székesfehérváru uskuteční od 21. do 27. srpna, touží brněnský univerzál Patrik Levčík s českou reprezentací v malém fotbalu po dalším posunu. „Už to chce konečně medaili, minulý rok nám to uteklo na penalty, což byla škoda,“ připomněl loňské prohrané semifinále s Rumunskem.

Jak vidíte sílu českého týmu v porovnání s výběrem v Chorvatsku?

"Lze to hrozně těžko porovnat, minimálně budeme stejně silní jako minule. Mostecká pětka je hodně sehraná, problém není ani u naší pětky. Stát se může cokoli."

Počítal jste, že se podíváte na Euro do Maďarska?

"S Brnem se nám v Superlize zrovna nevedlo, což byla škoda, čekalo se od nás víc, než jsme předvedli. I kvůli tomu jsem nevěděl, zda v týmu budu. Byl jsem trošku nervózní, protože nominace vyšla až na poslední chvilku, otálelo se a nikdo netušil, kdo pojede. Doufal jsem, že budu hrát i s Čendou a Bobem (Čeněk Cenek a Bohumír Doubravský – pozn. red.) jako v Chorvatsku, kde jsme utvořili brněnskou trojku, ale Čenda je pouze náhradník a Bob se nemohl zúčastnit."

Ale vy jste se na přípravném kempu v Českém Dubu objevil…

"Když došla nominačka, cítil jsem se samozřejmě šťastný, že tam jsem. Hodně se dařilo Mostu a bylo jasné, že z něj pojede víc kluků. Přečetl jsem si, kdo tam ještě všechno bude, a uvažoval jsem, jak kemp bude vypadat, jak to dopadne, s kým budu v pětce. Všechno šlo bez problémů, celkem jsme si s klukama sedli, ale důležité to bude na hřišti."

Seděla vám spolupráce s většinou pražských hráčů v pětce?

"Myslím, že jsme si sedli, posunul jsem se na kraj na vrch, už nebudu nastupovat jako obránce. Vzadu máme Nováska, Uhlího a Feryho (Jiří Novák, Michal Uhlíř a František Hakl – pozn. red.), což je v pohodě. Jsou to zkušení borci, hlavně Jirka Novák. S Ferym jsem hrál v Tunisku s reprezentací, byli jsme taky ve stejné pětce a nějak jsme si na sebe zvykli, nevidím žádný problém."

Je vám jedno, zda nastoupíte v pětce vepředu či vzadu?

"Nevadí mi hrát zezadu, kde jsem hodně na balonu a můžu spíš dělat přečíslení, ale myslím, že to i tak bude dobré, protože z lajny si můžu v klidu jít pro balon, když nejsem na hrušce, což bude vyhovovat mně i naší pětce. Budu hrát víc dopředu a na lajně se budeme pořád točit. Je jedno, zda jsem nahoře či dole. Na hrušce máme Kounyho (Tomáš Kounovský – pozn. red.) a myslím, že to bude fungovat."

Říkají vám něco soupisky soupeřů pro Euro?

"Abych pravdu řekl, nic o nich nevím. Každý rok se týmy mění, taky jsme loni byli v jiném složení. Jestli to tak funguje u všech a zasahuje hodně okolních faktorů jako práce, rodina, fotbal, nejde říct, zda budou týmy ve stejné sestavě. Spíš se soustředíme na nás než na ostatní."

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200