Asociace malého fotbalu české republiky

Letní Miř na správnou branku vyhrála ZŠ Bakalovo nábřeží

16. 06. | 18

Brno – Po dvou zimních verzích připravil brněnský projekt Miř na správnou branku první letní turnaj v malém fotbale na Základní škole Kneslova. V konkurenci šesti žákovských výběrů triumfoval favorizovaný celek ze Základní školy Bakalovo nábřeží.

Kneslova dosud hostila dva zimní turnaje v tělocvičně, tentokrát se týmy z přilehlých základních škol utkaly 7. června venku. V klání pod patronací Brněnského svazu malé kopané nastupují žáci prvních až čtvrtých tříd a týmy jsou smíšené. „Pokud si někdo myslí, že to není fér, věřte, že děvčata ve hře předčí většinu hráčů,“ pronesl s úsměvem koordinátor projektu Miř na správnou branku Ondřej Nedoma, marketingový ředitel Asociace malého fotbalu České republiky.

V porovnání se zimními ročníky, kde se hraje bez pomezních čar, se v letní obdobě ukázala síla Základní školy Bakalovo nábřeží. Výběr vedený superligovým šampionem a českým reprezentantem v malém fotbalu Čeňkem Cenkem sice ze skupiny postoupil až po penaltách, ale porazil jasného favorita z předchozích ročníků Základní školu Přemyslovo náměstí. „Nestačily tři klasické penalty, ale šlo se až na číslo deset. Prostě vyrovnaný zápas, jak má být,“ přiblížil Nedoma.

Do finále se probojovalo překvapení turnaje, tým ze Základní školy Tuháčkova. Přes polovinu rozhodujícího utkání držel krok, jenže pak se projevila síla ZŠ Bakalovo nábřeží. „Zvítězila evidentně vetší fyzická vybavenost a zkušenosti hráčů z Bakalova nábřeží, kteří si odnesli pohár pro vítěze,“ popsal Nedoma.

Obloha pod mrakem a lehké dusno patřilo k rozhodujícím faktorů, které prověřily účastníky klání. „Vzduch se takzvaně nehnul a bylo to na hře celkem poznat. Zatímco první utkání se nesla v duchu velké aktivity téměř každého hráče, poslední zápasy poznamenalo částečné vyčerpání a triumfovaly v nich děti, které mají zkušenosti s podobnou situací, tedy natrénováno,“ líčil koordinátor projektu.

Vítězný celek turnaje Miř na správnou branku tradičně získal poukaz na nákup sportovního zboží značky NIKE pro děti u společnosti Top4Sport.cz. První tři týmy obdržely poháry a medaile od společnosti SABE i dárkovou tašku plnou sladkých dobrot od Brněnského svazu malé kopané. Odměna však čekala na všechny děti.

Pořádající Základní škola Kneslova tentokrát obsadila čtvrté a šesté místo. „Patří jí jako každou sezonu velké díky, i když tentokrát na turnaji příliš neuspěla, ačkoli patří vždy k jasným favoritům. Díky učitelskému sboru z družiny vedeném Vlaďkou Kyselovou se řadí klání v brněnských Černovicích k těm nejlepším dětským turnajům v malém fotbale u nás. Škola má svůj fanklub, vlajkonoše, učitelky vedou děti ke sportu, pohybu, postarají se o zázemí turnaje. Dokonce napečou na každý turnaj domácí a vynikající buchty i koláče. Je radost spolupracovat s takovými základními školami, obzvlášť s paní Kyselovou,“ vysekl Nedoma poklonu na závěr.

Pořadí prvního letního turnaje Miř na Správnou branku:

1. ZŠ Bakalovo nábřeží

2. ZŠ Tuháčkova

3. ZŠ Přemyslovo náměstí

4. ZŠ Kneslova A

5. ZŠ Jihomoravské náměstí

6. ZŠ Kneslova B

Nejlepší brankář turnaje: Adam Kučera (ZŠ Jihomoravské náměstí)

Nejlepší střelec: Daniel Líška (ZŠ Bakalovo nábřeží)

Nejlepší hráč: Jakub Polášek (ZŠ Tuháčkova)

 

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70