Asociace malého fotbalu české republiky

Krátký o Euru: Má pozice není dobrá, ale pokusím se s ní něco udělat

04. 01. | 16

Milovice - V Bratislavě začal jako náhradník, ale ve druhém poločase vstřelil vítězný gól české reprezentace do 21 let v malém fotbalu. Lvíčata zvítězila v přátelském utkání se Slovenskem 4:2 a útočník Jan Krátký se objevil i v nominaci na sobotní duel s Německem, který se v milovické hale odehraje v půl osmé večer.

Milovice - V Bratislavě začal jako náhradník, ale ve druhém poločase vstřelil vítězný gól české reprezentace do 21 let v malém fotbalu. Lvíčata zvítězila v přátelském utkání se Slovenskem 4:2 a útočník Jan Krátký se objevil i v nominaci na sobotní duel s Německem, který se v milovické hale odehraje v půl osmé večer. „Chci se strašně moc na hřišti ukázat, protože jsem tam doma a věřím, že přijde spousta diváků, moji blízcí a kamarádi. Přeju si, abych nastoupil,“ hlásí jedenadvacetiletý Krátký, který hraje Ligu malého fotbalu za milovický výběr.

Oslavil jste první reprezentační gól?

"Moc jsem ho neoslavoval, bylo to spíš takové spontánní. Pořád jsem nevěřil tomu, že gólman udělal takovou chybu."

Slovenský brankář tísněný Matyášem Lafkem od rohového praporku přihrával přes pokutové území, kde jste stál připravený a doklepl míč do sítě. Čekal jste jeho chybu?

"Lafy výborně napadal, takže jsem věřil, že nějakou chybu udělá, ale až takovou jsem ani nečekal."

Pomohla vám branka k další nominaci proti Německu?

"To fakt nevím. První střídání se mi moc nepovedlo, pak už to nebylo až tak špatné, aspoň myslím. Ale gól mi asi nepomohl."

Jak hodnotíte druhé vítězství nad Slovenskem?

"Určitě se rodilo těžce, první poločas byl takový vlažný, díky dvěma gólům Bláhiče jsme vedli, což nás trošku uklidnilo. Druhý poločas už se hrál ve větším tempu a divákům se zápas musel líbit."

V čem bylo utkání jiné než v srpnu v Praze, kde jste Slováky porazili 5:2?

"V Bratislavě jsme do zápasu vstupovali v roli mírného favorita a chtěli jsme potvrdit výhru z Prahy, což se nám podařilo. Musím však říct, že Slováci byli určitě lepší než v prvním duelu a mají velkou budoucnost."

Navážete na dvě vítězství se Slovenskem proti Německu?

"Všichni doufáme a věříme, že ano. Hrajeme doma v České republice, takže to snad zvládneme. Němce jsme však nikdy neviděli a nevíme, jak hrají, určitě to nebude jednoduché. Uděláme pro výhru všechno."

Myslíte, že v Milovicích dostanete opět příležitost aspoň ve druhém poločase?

"Jsem rád aspoň za pozici náhradníka, ale doufal jsem, že budu v základu, moc jsem si to přál, když hraju doma. Snad mě tam trenér dá, necháme se překvapit, jsem ovšem připravený přijmout i pozici náhradníka."

Jak snášíte, když sledujete spoluhráče z lavičky, napadlo vás třeba roli náhradníka odmítnout?

"To vůbec ne! (rezolutně) V reprezentaci je super parta, všichni jsme si hrozně sedli, jsem radši s klukama na reprezentačním srazu, než abych seděl doma. Vždycky se na kluky těším, na všechny co znám i na nováčky."

Věříte, že se objevíte v konečné nominaci na mistrovství Evropy, které v červenci hostí Praha?

"Určité pomyšlení na Euro mám, ale bohužel jsem starší ročník a může nás hrát jenom pár, takže uvidíme, jak se trenéři rozhodnou. Má pozice asi není dobra, to vím, ale pokusím se pro nominaci něco udělat."

Reprezentační kouč Petr Brejla vás trénoval už v milovickém výběru. Myslíte, že pomáhá, když vás zná, nebo naopak ubližuje?

"Myslím si, že to je výhoda i nevýhoda zároveň. Zná mě asi o něco víc než jiné kluky, ví třeba, že jsem hrozně náladový, ale zase třeba ví, že nejsem až tak špatný fotbalista. Mám s ním i dobré zážitky. (usmívá se)"

Čeká trenéry těžké vybírání konečné nominace na Euro?

"Čeká je určitě těžké rozhodování, protože je tu spousta kluků, kteří zahráli velmi dobře a místo si zaslouží."

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100