Asociace malého fotbalu české republiky

Koudelka nahradil před Eurem Bydžovského, v nominaci už nevěřil

11. 07. | 16

Most - Jedinou změnu museli trenéři reprezentace do 21 let v malém fotbalu udělat před pondělním večerním startem přípravného kempu před mistrovstvím Evropy, které pak v areálu Slavoje Vyšehrad odstartuje už v pátek. Pardubického záložníka Tomáše Bydžovského sklátila angina a dostal antibiotika, místo něj tak povolali Matěje Koudelku z Mostu.

Most - Jedinou změnu museli trenéři reprezentace do 21 let v malém fotbalu udělat před pondělním večerním startem přípravného kempu před mistrovstvím Evropy, které pak v areálu Slavoje Vyšehrad odstartuje už v pátek. Pardubického záložníka Tomáše Bydžovského sklátila angina a dostal antibiotika, místo něj tak povolali Matěje Koudelku z Mostu.

Jedenadvacetiletý záložník zatím nemá žádnou reprezentační zkušenost. „Byl jsem kdysi v žácích náhradník ve velkém fotbale, ale nedostal jsem do týmu. Myslím, že i kemp bude super, těším se,“ hlásí Koudelka. „Už jsem vůbec nepočítal, že se do reprezentace podívám, ale i když mi trenér Brejla zavolal, byl jsem šťastný. Doufám, že v kádru zůstanu, udělám maximum. Známí mi vzkazovali, že se na Euro přijedou podívat,“ doplňuje mostecký rodák.

V sobotu se v Havlovicích rozehrál při Českém národním poháru, který s týmem Gamblers Most ovládl. „Před turnajem jsem chvíli nehrál, byl jsem po zranění, a nevěděl jsem co čekat. Všechno si dobře sedlo, chtěli jsme aspoň finále, což se povedlo a titul je pomyslná třešnička,“ usmává se Koudelka.

Organizátoři jej vyhlásili nejlepším hráčem turnaje, posbíral šest branek a osm nahrávek. „Nejeli jsme v nejsilnějším složení, přece je doba dovolených a někteří kluci jsou zranění, ale vždycky si dáváme nejvyšší cíle,“ povídal. „Myslím, že turnaj mi pomůže i na kempu, měli jsme v nohách dobré zápasy i soupeře, trošku jsem se vyhrál a dostal se do tempa. Bude to lepší,“ míní Koudelka.

Z kempu zná jen dva spoluhráče z mosteckého výběru, kteří pro něj nepředstavují konkurenty v boji o Euro. „Vašek Šlégr je brankář a Lukáš Haspra obránce, takže spolu si nekonkurujeme. Jinak neznám kluky vůbec. Uvidíme se až na kempu, ale nějak to neřeším. Udělám maximum a snad se dostanu do kádru,“ přeje si.

Upozornil na sebe také výkony v DRFG Superlize malého fotbalu, za nakonec stříbrný výběr Mostu odehrál čtyři utkání a pětkrát skóroval. „Superliga je zpestření, jde o výběry hráčů z lig, kteří se poměří, což je zajímavější, než kdyby hrály proti sobě jen týmy. Byl jsem rád za každý zápas, který jsem hrál, nastupují tam kvalitní hráči a soutěž má velkou úroveň,“ podotýká.

Nervozitu z českého dresu si nepřipouští. „U malého fotbalu nervózní nebývám, hraju ho pro radost, těším se na každý zápas. Na hřišti jsem jistější než ve velkém fotbale, jsem víc na balonu a víc mě baví,“ doplňuje Koudelka.

 

Česká nominace na kemp

Brankáři: Václav Šlégr (Most), Dominik Kunický (Brno).

Obránci: Jan Hloch, Michal Mezník (oba Brno), Petr Hulinský, Břetislav Tvrzník (oba Praha), Lukáš Haspra (Most), Jan Rosůlek (Pardubice).

Záložníci: Tomáš Mařík, Adam Kraus (Praha), Pavel Blaha (Blanensko), Ladislav Mužík (Pardubice), Michal Dosoudil (Milovice), Matěj Koudelka (Most).

Útočníci: Adam Širůček (Blanensko) Jan Krátký (Milovice), Daniel Kavka (Jihlava), Dominik Čáň (Pardubice).

 

Zápasy České republiky na Euru:

Pátek

12.15: Česká republika – Slovinsko

19.45: slavnostní zahájení mistrovství Evropy

20.15: Česká republika – Maďarsko

Sobota

10.00: Česká republika – Itálie (živě ČT sport)

18.00: Česká republika – Německo (živě ČT sport)

Neděle

9.00: první semifinále

10.15: druhé semifinále (živě ČT sport)

13.30: finále (záznam ČT sport)

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100