Asociace malého fotbalu české republiky

Každý se ke mně jezdí dívat na medaili, povídá obránce Tvrzník

21. 07. | 16

Praha - Zažil po všech stránkách povedenou sezonu. Obránce Břetislav Tvrzník nejprve vyhrál s výběrem Prahy premiérový ročník DRFG Superligy malého fotbalu a pak svůj debut v reprezentaci do 21 let proměnil v titul mistra Evropy.

Praha - Zažil po všech stránkách povedenou sezonu. Obránce Břetislav Tvrzník nejprve vyhrál s výběrem Prahy premiérový ročník DRFG Superligy malého fotbalu a pak svůj debut v reprezentaci do 21 let proměnil v titul mistra Evropy. „Ten pro mě hodně znamená, je to zatím největší úspěch mé kariéry. Ještě to pořád prožívám, taťka mi opakuje, jaký to je úspěch,“ povídá dvaadvacetiletý hráč týmu Úterní hosté.

Rodina vaši fotbalovou kariéru hodně sleduje, nechyběla ani na šampionátu v Praze?

"Dívali se v televizi, taťka byl i na některých zápasech v Praze, prožívali to. Každý mi psal, že jsem hrál dobře, teď se ke mně všichni jezdí dívat na medaili. (úsměv)"

Reprezentační trenér Petr Brejla si vás prosadil do sestavy na úkor jiných hráčů Prahy. Vnímal jste to?

"Jsem rád, že si mě trenér vybral. Říkal mi už na kempu, že mu z Prahy nabízeli jiné hráče a jsem rád, že jsem byl součást tohoto skvělého týmu. Šlo o výborný turnaj a jsem moc rád za zlato."

Trenér vás jako nováčka hned pasoval do role lídra druhé pětky. Co to s vámi udělalo?

"Překvapilo mě, když trenér řekl, že budu asistent kapitána, ani jsem to nečekal, když jsem v jedenadvacítce poprvé. Důvěra na mě působí dobře, jsem typ, který chce mluvit a podporovat tým. Nemám rád, když mi to trenér zakáže. Tady jsem mohl mluvit a myslím, že mi to hodně pomohlo."

Nastupoval jste se dvěma nejlepšími střelci turnaje Ladislavem Mužíkem a Danielem Kavkou. Jak se s nimi hraje?

"Je to snadné a šlo vidět, že každý mohl v naší pětce hrát kdekoli, jak obránce, tak útočníka. Vyhovovalo nám to spolu. Muža i Káva předvedli, že jsou kvalitní hráči dopředu."

Vaše přednost spočívá v síle a důrazu. Taková hra vám vyhovuje?

"Mám rád tvrdou hru a nelíbí se mi simulování. Když mě někdo nakope, nakopu pak jeho, nestěžuji si a chápu to. Nezastrašuji protihráče, takovou úlohu nemám, ale vyhovuje mi na jednu stranu někoho nakopat a pak ukázat něco fotbalového."

Na šampionátu jste se trefil jednou proti Itálii i Německu. Stačí vám dvě branky?

"Chtěl jsem dát víc gólů, to řeknu na rovinu, ale jsem spokojený aspoň se dvěma a ještě jsem nějaké připravil. Hraju pro tým a je mi jedno, kdo dá góly, hlavně ať se vyhrává, což se nám povedlo."

Jaké máte další plány s malým fotbalem?

"V malém fotbalu bych se rád prosadil do A týmu, když se to nepovede, budu na sobě pořád makat, ať to vyjde třeba příští rok. Je na trenérech, koho si vyberou z jedenadvacítky. Budu rád, když se do áčka dostanu a snad se taky příští rok s jedenadvacítkou podívám do Chorvatska a povede se obhajoba."

 

- Jaroslav Kára -

Foto:  Jan Jelínek

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100