Asociace malého fotbalu české republiky

Jsme rodina, a to má vliv na výsledky, říká reprezentant Šlégr

26. 01. | 16

Most - Na srpnovou historickou premiéru reprezentace do 21 let v malém fotbalu mířil až jako náhradník. Za půl roku má za sebou tři výhry, proti Německu dokonce vychytanou nulu a pozvánku do seniorského národního týmu na únorový přípravný kemp do Tuniska. Mostecký gólman Václav Šlégr, který se neztratí ani při hře v poli, prožívá snový půlrok.

Most - Na srpnovou historickou premiéru reprezentace do 21 let v malém fotbalu mířil až jako náhradník. Za půl roku má za sebou tři výhry, proti Německu dokonce vychytanou nulu a pozvánku do seniorského národního týmu na únorový přípravný kemp do Tuniska. Mostecký gólman Václav Šlégr, který se neztratí ani při hře v poli, prožívá snový půlrok. „Jsem jenom rád, jak se všechno nasměrovalo a kam jsem to za tak krátkou dobu dotáhl. Mile mě to překvapilo, protože jsem něco takového opravdu nečekal,“ přiznává jedenadvacetiletý Šlégr.

Teď přichází čas na plánování reprezentačních úspěchů?

"Za úspěch beru samozřejmě už jen nominaci do reprezentačního áčka, před půl rokem jsem na to neměl ani pomyšlení. Byl jsem rád, že jsem se dostal do jedenadvacítky a na ten pocit nezapomenu, byl nepopsatelný. Doufám, že úspěchů bude víc jak v A mužstvu, tak především v jedenadvacítce, díky které jsem momentálně dostal šanci v Tunisku."

Co vás dostalo do reprezentace lvíčat a posléze i do áčka?

"Myslím si, že do jedenadvacítky mě dostaly moje výkony v Mostecké lize malé kopané a doporučení od vedení naší ligy. Hlavně vše začalo před pár lety, kdy mě do brány dostali kamarádi z FC Kanec, a tím ukázali můj potenciál. Taky díky nim jsem tam, kde jsem. Nominace do áčka mě překvapila. Myslím si, že trenéři z A týmu sledují všechny hráče z jedenadvacítky a nedokážu říct, čím jsem si to zasloužil."

Pomohly vám také výkony v Lize malého fotbalu?

"Liga malého fotbalu je super projekt, který se bude dobře rozvíjet a zdokonalovat. Jelikož jsem větší část zápasů hrál v poli, nevím, zda mi pomohly výkony. Přesto myslím, že utkání, která jsem odchytal, nebyla tak špatná."

Co očekáváte od přípravného kempu v Tunisku?

"Novou zkušenost a věřím, že ji proměním v můj prospěch. Doufám, že moje premiéra v A mužstvu se vydaří."

Hrozí nervozita také u brankářů, které lze považovat za trochu odlišnou skupinu sportovců?

"Nervozitu určitě cítím, je to pro mě něco nového. Myslím, že u gólmanů to není jiné, ba naopak. Pociťuji nervozitu víc než hráči, protože to beru tak, že na mně leží větší zodpovědnost. Chci se tomu postavit čelem."

Znáte v reprezentačním áčku někoho jiného než spoluhráče z jedenadvacítky?

"Bohužel tam neznám skoro nikoho, jen od vidění kluky, proti kterým jsem hrál v Lize malého fotbalu. Myslím si, že to nebude žádný problém, zapadnu v pohodě a užijeme si sraz všichni společně."

Co říkáte na dosavadní výkony lvíčat, s nimiž jste třikrát vyhráli?

"Výkony a hlavně výsledky jsou výborné. Nečekal jsem, že s klukama budeme tak skvělá parta, která táhne za jeden provaz. Je vždy super pocit se sejít, zahrát si a prožít spolu i volný čas. Jsme parta, jak má být. Na hřišti i v soukromí."

Pohodová atmosféra má vliv také na výsledky?

"Atmosféra na každém srazu je neskutečná a jsem rád, že i noví kluci pokaždé zapadnou a máme si co říct. Myslím si, že na výsledky i herní projev to má velký vliv, protože jsme se spojili a jsme jako rodina. To je hlavni aspekt našich výsledků. Myslím si, že i na veřejnosti vystupujeme jako tým a tak to v reprezentaci má být. Jsem velmi rád, že jsem se dostal tam, kde jsem a snad to tímhle nekončí."

Už přemýšlíte nad mistrovstvím Evropy do 21 let, které v červenci hostí Praha?

"Samozřejmě přemýšlím. Od té doby, co jsem se o něm dozvěděl, snažím se předvádět výkony, které mě tam dostanou. Na druhou stranu to nechám osudu a budu doufat. Šlo by o skvělý zážitek."

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100