Asociace malého fotbalu české republiky

Jihlava se s posledním celkem tabulky nadřela, ale na jaře potřetí slaví

12. 04. | 16

Jihlava - V brejkové situaci se hnali pardubičtí hráči na domácí branku, jenže přišla ztráta míče a jihlavská trojice předvedla smrtící protiútok. Petr Heide v rozhodující situaci našel Davida Klusáka, který devět minut před koncem převážil vyrovnané skóre na stranu celku z Vysočiny. Jihlava pak přidala vítěznou branku a v DRFG Superlize malého fotbalu nakonec zdolala Pardubice 4:3.

Tým z Vysočiny zvládl i třetí domácí duel v řadě a v sobotu hostí vedoucí Prahu. Jihlava na ni na třetím místě ztrácí čtyři body, ale odehrála o zápas víc. „Zatím je to od nás výborné jaro, ještě porazit Prahu,“ ušklíbl se do kamer České televize domácí zadák Daniel Kavka.

Právě ten přidal vítěznou branku, když si pět minut před koncem narazil se Zdeňkem Kučerou a napálil míč do sítě. Chvíli po rozehrávce ovšem namazal pardubickému Ladislavu Mužíkovi, který snížil na konečných 3:4. „Můj gól padl z dobře nacvičené akce se střeďákem, který mi balon sklepl a se štěstím jsem se trefil na zadní. Pak jsem se viděl trošku v oblacích, bohužel jsme dostali gól, ale naštěstí jsme vyhráli,“ doplnil Kavka.

Pardubice nenavázaly na úvodní jarní vítězství nad Příbramí 4:3 po pokutových kopech, přesto jihlavskému favoritovi víc než srdnatě vzdorovaly. „Každá prohra mrzí, ale jeli jsme do Jihlavy jako outsider a myslím, že jsme i divákům ukázali, že naše poslední místo není takové, jak vypadá,“ zmínil pardubický brankář Vlastimil Mičjan poslední pozici svého týmu v tabulce.

Na podzim totiž východočeské mužstvo vybojovalo jen tři body. „I když jsme prohráli, takový výkon jako v Jihlavě potřebujeme, abychom měli z čeho těžit. Naše hra je lepší, než byla. Dokážeme hrát i s fotbalovějším soupeřem vyrovnanou partii až do konce,“ doplnil reprezentační brankář.

Pardubice poslal už v sedmé minutě do vedení Mužík, ale o šest minut později doklepl Jakub Göth u tyčky střelu jihlavského spoluhráče Heideho a srovnal. „Můj gól byl poměrně překvapivý, pak Jihlava ukázala svou kvalitu vepředu a přehrávala nás na balonu,“ poznamenal Mužík.

V 18. minutě už šel favorit do vedení, když Robin Demeter proměnil jednu ze svých šancí. Nejprve pálil jen do Mičjana, ale dorážku poslal pod břevno. „Šancí jsem měl moc hlavně ze začátku, do prvních dvou jsem dal víc razance, místo abych mířil k tyči. Naštěstí jsem jeden gól dal,“ oddechl si. „Hodně nám pomáhaly větší rozměry našeho hřiště, hru si tady pořádně roztáhneme,“ hledal důvody úspěchu český reprezentant Demeter, který v sedmnácti zápasech za národní tým vstřelil deset branek.

Po přestávce Pardubice zkvalitnily obranu a zachytávaly jihlavské přihrávky. Po jedné takové situaci našel Mužík zcela volného Lukáše Hanče, který osamocený před brankou zachoval chladnou hlavu a vyrovnal. V obdobné situaci pak pardubický David Šimon střílel těsně vedle. Na druhé straně zase Demeter trefil tyč.

Potom přišel zásah Klusáka a následné rozhodnutí z kopačky Kavky, Mužík už jen upravil skóre. „Odehráli jsme těžký zápas. Mysleli jsme, že Pardubice přijedou se slabší sestavou, překvapily nás, jak dobře bránily,“ vysekl soupeři poklonu Kavka.

Jihlava - Pardubice 4:3 (2:1)

Branky: 13. Göth, 18. Demeter, 51. Klusák, 55. Kavka - 7. a 56. Mužík, 43. Hanč

ŽK: Urbanec (Pardubice)

Rozhodčí: Denev - Šmarda

Diváci: 130

Jihlava: Daniel Novák - Miloš Kriegsmann, Daniel Kavka, Petr Heide, David Klusák, Radim Šuta, Robin Demeter, Zdeněk Kučera, Adam Průcha, Ondřej Přibyl, Jakub Göth

Pardubice: Vlastimil Mičjan - Jiří Beran, Tomáš Bydžovský, Dominik Čáň, Jan Rosůlek, Zdeněk Dušek, Robert Kršák, Tomáš Urbanec, David Šimon, Patrik Müller, Lukáš Hanč, Ladislav Mužík, Jan Růžička, Daniel Bartaloš