Asociace malého fotbalu české republiky

Jihlava pronásleduje Brno, svou sílu předvedla proti Olomouci

15. 12. | 20

Olomouc – Myslí to s medailovými ambicemi vážně a podle toho také hráči Jihlavy přistupují k této sezoně Superligy malého fotbalu. V pátém kole východní skupiny zvítězili na hřišti Olomouce jasně 7:3 a drží se na druhé příčce za Brnem.

Jihlava v dosavadních pěti zápasech nestačila pouze na mistrovské Brno a ze druhé příčky na něj ztrácí tři body. „Chceme být na druhém místě. Všichni víme, že Brno hraje svoji ligu. Pro nás byl důležitý zápas s Blanenskem, které jsme porazili a věděli jsme, že půjdeme na druhé místo. Přišly další výhry s Ostravou a Olomoucí, takže jsme s podzimem určitě spokojení,“ uvedl jihlavský kanonýr Radim Šuta.

Hanáci přitom proti osmi vyslancům z Vysočiny nastoupili na soupisce dokonce se třinácti hráči, ale nestačilo to. „Věděli jsme, v kolika přijeli lidech. Říkali jsme si, že na ně počkáme od půlky, stejným způsobem jsme porazili Pardubice. Jihlava má dobré fotbalisty, reprezentanty jako Svoboda, Demeter, i když jich bylo míň a vlétli jsme na ně, dostali jsme většinu gólů po našich chybách. Hosté o sobě věděli, mají jinak zažité návyky než my. Teprve ve čtvrtek jsme měli první trénink, něco jsme nacvičili jako auty rohy, ale toho v zápase moc nebylo. Bojovali jsme, bylo to však na úkor kvality, zbytečně jsme kazili přihrávky na střed hřiště,“ líčil olomoucký kapitán Jan Tögel.

Jihlava šla Šutovou zásluhou už ve třetí minutě do vedení, ale záhy srovnal Lukáš Kaďorek a ve dvanácté minutě poslal Tögel domácí do vedení. „První poločas byl takové oťukávání, míč se od všech odrážel. V dlouhé pauze nám balon chyběl a chvilku trvalo, než jsme si na umělce zvykli. Fyzicky se to dalo v sedmi lidech odběhat,“ usmál se jihlavský útočník.

Výběr z Vysočiny ještě do přestávky srovnal po gólu Richarda Svobody a krátce po pauze poslal hosty do vedení Antonín Plichta. Pak už hřiště patřilo Jihlavě. Vítěznou branku dal ve 37. minutě Robin Demeter. „Hráči Jihlavy mají zažité rotace, běhají, ale smysluplně, neběhají splašeně. Hodně si pomáhali s gólmanem a pro nás už to bylo složité, jak utekli na dva góly. Kdybychom za stavu 2:1 dali dvě šance, vypadalo utkání jinak, hosté se nehrnuli moc dopředu, hráli zezadu a napadali jsme je. Ve druhém poločase jsme si řekli, že zalezeme od půlky, jenže hráli chytře, vždycky to hráč podržel na hrušce. Mají sbíhání, změny směru, což neumíme zachytávat. Nemáme návyky jako Jihlava, Brno, Blanensko, jdeme si spíš zahrát fotbal,“ hodnotil vystoupení svého mužstva hanácký kapitán.

Další branky přidali Šuta se Svobodou a zkušení jihlavští fotbalisté si už výsledek pohodlně hlídali. „Když nám utekli na 4:2, řekli jsme si, že to nebudeme hrotit bez gólmana, že to nemá smysl. Rozhodil nás jeden sporný moment, po němž jsem dostal první žlutou kartu v Superlize, asi pět minut potom jsme se nesoustředili. To však neovlivnilo zápas. Hráči Jihlavy si to strkali krásně, všichni o sobě věděli, jsou fotbaloví. My máme tři čtyři bojovné hráče, jsem rád, že je máme, ale nemáme takovou kvalitu jako Jihlava,” poznamenal Tögel.

Když Pavel Kryl v závěru snížil, zareagoval ještě třetí brankou v utkání Šuta. „Náš rychlý třetí gól zápas docela zlomil, potom jsme ho měli pod kontrolou, přidávali jsme další branky a druhý poločas už byl lepší než první. Jezdíme teď pořád ve stejné sestavě, funguje nám to a doufám, že to takhle půjde dál,“ radoval se Šuta.

Olomouc zatím s jedinou výhrou a třemi prohrami okupuje až pátou pozici východní skupiny celostátní soutěže. Na další zápasy si patrně počká až do jara. „Nikdo z nás fotbalistů nemůže vyhlížet, co bude. Je šílené, že si nelze venku zahrát fotbal, sportovat na čerstvém vzduchu, přitom v autobusu je čtyřicet lidí, to postrádá veškerou logiku. Pro všechny lidi, co mají rádi sport, je to smutné. Byli jsme nažhavení na lednové soustředění, ale zatrhnou nám to. I když se považuji za optimistu, teď budu pesimista, protože nikdo neví, co bude. Pro nás je to jen fotbal, jenže jde hlavně o lidi, kteří přijdou o práci,“ upozornil Tögel.

Olomouc – Jihlava 3:7 (2:2)

Branky a nahrávky: 5. Kaďorek (Pešák), 12. Tögel, 55. Kryl – 3. Šuta (Svoboda), 23. Svoboda, 31. Plichta (Kavka), 37. Demeter (Plichta), 44. Šuta (Svoboda), 52. Svoboda (Demeter), 56. Šuta. Rozhodčí: Virčík – Perutka. ŽK: Tögel (Olomouc). Hráno bez diváků.

Olomouc: Jaroslav Běhalík (Tomáš Zeman) – Ondřej Buček, David Lošťák, Michal Galus, Pavel Kryl, Lukáš Kaďorek, Martin Liška, Marek Pešák, Tomáš Malenda, Jan Tögel (C), Jan Šuba, Jakub Hegr.

Jihlava: Lukáš Konrád – Daniel Kavka, Martin Rygl, Robin Demeter (C), Radim Šuta, Adam Průcha, Richard Svoboda, Antonín Plichta.

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700