Asociace malého fotbalu české republiky

Jaro již klepe na dveře a po celé České republice začínají soutěže malého fotbalu

09. 04. | 14

Zimní přestávka je u konce a to znamená začátek jarní části sezóny ve většině oblastních svazů malého fotbalu v ČR. Mimo jiné se podíváme do působišť úřadujícího mistra a vicemistra České republiky, tedy do Blanska a Brna.

Zimní přestávka je u konce a to znamená začátek jarní části sezóny ve většině oblastních svazů malého fotbalu v ČR. Mimo jiné se podíváme do působišť úřadujícího mistra a vicemistra České republiky, tedy do Blanska a Brna. S blížícími se reprezentačními akcemi mají všichni hráči s ambicemi dostat se do národního týmu jistě zvýšenou motivaci ukázat své schopnosti. Vždyť již koncem dubna je na programu první soustředění širšího kádru reprezentace v Českém Dubu. Teď už ale pojďme nahlédnout do oblastních svazů v Blansku, Brně, Dvoře Králové, Havlovicích, Hrádku nad Nisou, Chomutově, Jihlavě a Kadani.

BLANSKO

Blanenská 1. ITALCARS liga měla 5. 4. a 6. 4. na programu první jarní kolo nové sezóny. V rámci něj FC ARTIS Bedřichov podlehl FK Rozhraní 0:4, zápas mezi SK VIKTORIÍ Suchý a HSK Holešínem byl odložen, mistrovský Sokol BK SADROS Boskovice vstoupil do sezóny úspěšně vítězstvím nad LPP Lhotou u Lysic v poměru 5:2, KANAP Karolín přehrál FC MICROTEX Lomnici jasně 5:1, FC KVASAR z Černé Hory porazil AC Okrouhlou 4:2 a TJ OREL Boskovice nestačil na S. t. B. Jabloňany a prohrál 2:4.

Tabulka nemá po prvním kole vypovídající hodnotu, takže si ji ukážeme až při příští návštěvě Blanenska a okolí.

BRNO

V Brně vrcholí přípravy na jarní část sezóny 2013/2014. Aktuální vicemistr a loňský mistr ČR v malém fotbalu RKM Brno se hned v prvním kole druhé poloviny sezóny střetne se svým úhlavním rivalem Tripoli Brno. Oba mají po podzimu shodný počet bodů a dělí je jen vzájemný zápas, který zvládlo na podzim RKM lépe, když svého soka v boji o titul porazilo těsně 3:2. Do boje jsou připraveni také neúspěšní kvalifikanti na Final 4 MČR 2014 Karlsberg C. F., resp. Šenk okna Raiders. Karlsberg je po polovině sezóny třetí, Raiders se drží až na sedmé příčce. Také zde bude příští návštěva znamenat pohyb v tabulce a jistě zajímavé výsledky.

DVŮR KRÁLOVÉ

Královedvorská liga malého fotbalu otevírá své brány až v průběhu května, takže se do tohoto oblastního svazu vrátíme zase příště, abychom stihli začátek nové sezóny. Jen připomeňme, že úřadujícím mistrem KLMF je mužstvo ManŽdírnice United.

HAVLOVICE

Stejně jako ve Dvoře Králové, tak i v Havlovicích začíná jarní část sezóny v průběhu května. Vše je tedy zatím ve stádiu příprav a očekávání. Pro zajímavost uvádíme, že tato obec získala pořadatelství Poháru vítězů pohárů pro letošní sezónu, tzn., že v červenci 2014 se nejlepší celky, co se ligových pohárů ve svých oblastních svazech týče, sjedou právě do Havlovic, aby zde bojovali o prvenství v PVP.

HRÁDEK NAD NISOU

Polovinu sezóny za sebou mají mužstva v Hrádku nad Nisou. Ve vedení je zatím O. Z., druhý S. K. K. Hrádek ztrácí tři body, na třetí pozici nalezneme RM Team, následují F. A. C. Velda a Hrádecký výběr, který je zatím bez bodu. Koncem března ale pokračoval pohár HMK, konkrétně dvěma zápasy: F. A. C. Velda podlehla Hrádeckému výběru 3:5 a O. Z. doma prohrálo s S. K. K. Hrádkem vysoko 1:8. V neúplné tabulce je zatím první právě S. K. K. Hrádek následovaný Hrádeckým výběrem, třetí je RM Team, dále O. Z., F. A. C. Velda a na poslední, šesté příčce, se nachází Statek.

CHOMUTOV

V Chomutově se první zápasy odehrají v sobotu 12. 4., jeden ze žádajících svazů o vstup do Asociace malého fotbalu ČR jsme tedy také navštívili těsně před startem soutěží. Při příštím ohlédnutí tak budeme již znát první výsledky a také podobu tabulky.

JIHLAVA

Třetím kolem pokračovala v Jihlavě 1. liga. Some Vysočina Prachárna "A" se v této sezoně trápí a to chtěla změnit v zápase proti Ježkům, kde byla brána jako favorit. Do zápasu ale lépe vlétli Ježci, kteří se již ve 3. minutě ujali vedení. Za minutu už ale bylo srovnáno a v 9. minutě se dostala Prachárna do vedení 2:1. Ježci ale znovu zabrali a zápas otočili a dostali se dovedení 3:2. Na to Prachárna stačila odpovědět, když srovnala na 3:3, ale hned vzápětí Ježci znovu strhli vedení na svou stranu. Prachárna do druhé půle šla s jasným cílem, otočit zápas. To se jí ale nedařilo. Prachárna měla v zápase neskutečnou smůlu, počet nastřelených tyčí a břeven se pomalu blížil k 10, nicméně se hraje na branky a tam byli Ježci mnohem produktivnější a nakonec vyhráli překvapivě 9:4 a drží se na 4. pozici. Naopak Prachárna stále čeká na první body.

Partners Jihlava se utkali v dalším zápase proti MKM Dobronín. Průběh utkání byl opět hodně podobný, jako předchozí zápase Partners. Dobronín od začátku diktoval tempo a po první půli vedl v pohodě 4:0. Ve druhé půli se pokračovalo ve stejném duchu, Partners opět působili v roli otloukánka a opět si zadělali na velký nářez. Dobronín nakonec vyhrál 10:1, když jediná branka Flyers padla až v samotném závěru zápasu. Dobronín se tak stále drží v první polovině tabulky, naopak o Partners se dá už říci, že sestup je nemine, když jsou po 3 kolech poslední a mají hrozivé skóre 4:39. Za Dobronín střelecky exceloval hlavně Cink, který se trefil 4x.

Divoký zápas byl k vidění mezi R.U.M. a www.Odbilla.cz "A". V první půli se hrál vyrovnaný zápas, ale o něco lepší byl R.U.M., který se dostal do vedení a pomalu navyšoval skóre. Nakonec první půli vyhrál docela snadno 5:0 a ve druhé půli se očekávalo spíše poklidně dohrání zápasu ze strany R.U.M. Opak byl ale pravdou. R.U.M. sice navýšil vedení na 7:1, ale Odbillu to stále na kolena nesrazilo, začala také dávat branky a alespoň se pokusila zápas zdramatizovat. To se jí nakonec povedlo jen z části, když prohrála velmi divoký zápas solidním výsledkem 10:6. R.U.M. se tak drží stále na bedně. Brankový účet R.U.M. řídil hlavně Barák, který se trefil 5x. Naopak Odbilla je ve spodní části tabulky se 3 body.

FK Klasici "A" nastoupili v dalším zápase proti Plastomě CZ-Jihlavan a potvrdili svoji velkou sílu. Už v první půli bylo jasně vidět, kdo je pánem na hřišti. Klasici svého soupeře vůbec nešetřili a první půli vyhráli výsledkem 10:1, což tu k vidění dlouho nebylo. Ve druhé půli už zápas připomínal spíše exhibici. Klasici si dělali, co chtěli, vymýšleli různé finesy a hlavně navyšovalo skóre. Díky laxnosti Klasiků se také prosadila Plastoma, ale spíše už jen kosmeticky. Klasici nakonec vyhráli v pohodě 20:4 a připsali si jeden z nejvyšších výsledků za poslední roky. Své střelecké statistiky si vylepšili hlavně Göth a Tichánek, kteří se trefili 5x. Zdárně jim sekundoval Vokoun, který se trefil 4x a Kocmánek V., který se trefil 3x. Klasici tak mají průměr vstřelených branek na zápas 14,33, který se tu taky dlouho neobjevil.

Velmi vyrovnaný zápas se dal očekávat mezi Pohárovou středou a Bumerangem. Jako první udeřil Bumerang, když se v 10. minutě prosadil Kondrát. Pohárovka ale rychle zareagovala, když ve 12. srovnal Szabo. Na další branku se čekalo do 16. minuty, kdy Dan Kavka poslal Bumerang znovu do vedení. To ale opět vydrželo jen 2 minuty, když srovnal Morkus. Pohárovka byla při chuti a zápas otočila 2 minuty před koncem díky trefě Davida Vacka. Ve druhé půli pokračoval ofenzivní fotbal. Pohárovka dala brzy po začátku 2 branky a navýšila na 5:2, zdálo se, že si dojde pro důležité 3 body. Ovšem Bumerang nesložil zbraně a začal pomalu stahovat. Nakonec Pohárovku dorovnal, když se ve 42. minutě prosadil Tomenendál a srovnal na konečných 5:5.

Další vyrovnaný zápas nám předvedly celky AMC Trans a Starletu "A". Utkání začalo zostra, když se už ve 3 minutě Starlet prosadil zásluhou Dvořáka, který poslal nechytatelnou dělovku k tyči. Vedení Starletu vydrželo pouhé 4 minuty, kdy srovnal Číhal na 1:1. Tentýž hráč nakonec další trefou otočil průběh zápasu na 2:1 ve prospěch AMC. AMC se ale neradovali příliš dlouho, protože hned za minutu Starlet srovnal díky Kubalovi. Poté se hra na chvilku uklidnila, šancí ubylo, ale nakonec AMC ještě jednou skórovali a vyhráli první půli 3:2. Ve druhé půli Starlet zabral a výsledkem bylo brzké srovnání Dvořákem na 3:3. V další fázi zápasu mohl Starlet rozhodnout, ale obrovské šance Kubaly a Dvořáka zůstaly nevyužity. Jak to tam bývá, přišel trest. AMC se pak 2x utrhli a urvali zápas na 5:3 ve svůj prospěch a zůstávají stále neporažení. Naopak Starlet začátek příliš nezachytil a nachází se ve spodní části tabulky.