Asociace malého fotbalu české republiky

Gamblers Most ovládl Český národní pohár a vyhlíží Ligu mistrů v Mariboru

12. 07. | 16

Havlovice - Co se Mostu nepovedlo v premiérovém ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, vynahradil si jeho zástupce v nově vzniklém Českém národním poháru. Svým turnajovým modelem nahrazuje mistrovství České republiky klubů v malém fotbalu, které jako poslední vyhrál v roce 2015 Gamblers Most.

Havlovice - Co se Mostu nepovedlo v premiérovém ročníku DRFG Superligy malého fotbalu, vynahradil si jeho zástupce v nově vzniklém Českém národním poháru. Svým turnajovým modelem nahrazuje mistrovství České republiky klubů v malém fotbalu, které jako poslední vyhrál v roce 2015 Gamblers Most. A stejný celek v sobotu v Havlovicích u Trutnova získal i první Český národní pohár.

Mostecký tým porazil ve finále 1:0 brněnský celek Restaurace Starobrno. Oba finalisté si zajistili účast v prvním ročníku Ligy mistrů Evropské federace malého fotbalu, který se uskuteční od 23. do 25. září ve slovinském Mariboru za účasti týmů z 28 zemí. „Bude pro nás stoprocentně velká motivace vyhrát Ligu mistrů. Poprvé vyjedeme do zahraniční a doufám, že taky hned uspějeme,“ usmívá se druhý nejproduktivnější hráč mosteckého celku v Havlovicích Ladislav Kešner.

S celkem Gamblers letos opět vyhrál mosteckou ligu a se spoluhráči tvořil stěžejní část mosteckého výběru, který obsadil druhou příčku v DRFG Superlize malého fotbalu. „Z naší strany jde o hodně povedenou sezonu. Druhé místo v prvním ročníku Superligy je super. Jako Géčka už máme v České republice všechny tituly, které se dají vyhrát, takže se těšíme na Ligu mistrů do Mariboru, tam se uvidí,“ povídá Kešner, který v Havlovicích vstřelil čtyři branky a na dvě nahrál.

Souboji dvanácti klubů složených z šampionů oblastních lig či ligových pohárů hráči Gamblers dominovali. Pouze v úvodu ztratili body za remízu 2:2 s brněnskou Restaurací Starobrno. Pak zničili finalistu jihlavského ligového poháru ATIK 5:0, ostravského mistra ze Zábřehu 4:0, blanenského šampiona Lhotu u Lysic 2:1 a havlovický Ležák 8:1. „Základní skupina šla snadno až na první zápas, kdy jsme se museli trošku rozehrát, z daleké cesty jsme byli unavení. Čím víc utkání jsme hráli, tím jsme se víc zlepšovali,“ podotýká Kešner.

Ve čtvrtfinále mostecký tým zdolal druhého finalistu jihlavského ligového poháru SV AYL 3:0, když všechny tři góly vítězů zařídil nejlepší hráč turnaje Matěj Koudelka. V semifinále se pak Gamblers utkal s vítězem pražského ligového poháru Restaurací U Pecků, jejíž hráči se podíleli na titulu v DRFG Superlize malého fotbalu. Odveta Severočechům vyšla, když zvítězili 4:2 a český reprezentant do 21 let Koudelka opět dal dva góly a jednou asistoval.

Ve druhém semifinále zdolala Restaurace Starobrno 4:0 Ostravský Zábřeh a ve finále tak došlo na reprízu úvodního utkání. Půl minuty před koncem rozhodl o mosteckém vítězství 1:0 kapitán a nejlepší brankář turnaje Ondřej Bíro, který se svým typickým způsobem na půlicí čáře zbavil protihráče, navedl si míč na střelu a skóroval. „Soupeři celou dobu jen nakopávali balon, hráli na remízu, asi chtěli penalty. Bíras to vzal na sebe a jako správný kapitán rozhodl. Udělal, co umí a levačkou zakončil. Je co říct, že se trefil levou, taky jsme to poslouchali celou cestu zpátky, celý on. Samozřejmě zaplatí něco v hospodě,“ culí se Kešner.

Na vítěznou party se hráči Gamblers Most teprve chystají. „Byli jsme unavení po turnaji, i když nějací jedinci to oslavili, většina šla domů. Teprve výhru řádně oslavíme,“ uzavírá Kešner. V boji o bronz podlehla Restaurace U Pecků 0:1 na penalty Ostravskému Zábřehu.

 

Sestava Gamblers Most:

Ondřej Bíro - Robert Dvořák, Patrik Hendrych, František Jelínek, Ladislav Kešner, Matěj Koudelka, Michal Macháček, Zdeněk Macháček, David Macko a Jakub Polák

 

Čtvrtfinále:

Vyšší princip Brno x Ostravský Zábřeh 0:1 na penalty

Gamblers Most x SV AYL Jihlava 3:0

1. FC Bari Kopřivnice x AK Restaurace Starobrno 2:3

LPP Lhota u Lysic x Restaurace U Pecků Praha 0:1 na penalty

Semifinále:

Ostravský Zábřeh x AK Restaurace Starobrno 0:4

Gamblers Most x Restaurace U Pecků Praha 4:2

O 3. místo:

Ostravský Zábřeh x Restaurace U Pecků Praha 1:0 na penalty

Finále:

AK Restaurace Starobrno x Gamblers Most 0:1

 

Celkové pořadí Českého národního poháru:

1. Gamblers Most, 2. AK Restaurace Starobrno, 3. Ostravský Zábřeh, 4. Restaurace U Pecků Praha, 5. Vyšší princip Brno, 6. LPP Lhota u Lysic, 7. 1. FC Bari Kopřivnice, 8. SV AYL Jihlava, 9. Static ComProMis Ostrava, 10. Ležák Česká Skalice, 11. ATIK Jihlava, 12. FC Barchovan Libňatov.

Nejlepší hráč:

Matěj Koudelka (Gamblers Most)

Nejlepší brankař:

Ondřej Bíro (Gamblers Most).

Nejlepší střelec:

Tomáš Pospiš (AK Restaurace Starobrno)

 

Reportáž z turnaje: https://www.youtube.com/watch?v=fyWNDZHahc0

Fotogalerie: http://malyfotbal.cz/photogallery/esk-nrodn-pohr-2016/

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10