Asociace malého fotbalu české republiky

Famózní pětiminutovka přinesla Milovicím obrat a první body

06. 10. | 15

Pardubice - Po takovém obratu sahaly už v televizním duelu s Mostem, nakonec utkání prohrály v nastavení. V duelu třetího kola Ligy malého fotbalu už jej Milovice dotáhly ke šťastnému konci. Vyhrály v Pardubicích 5:3 a slaví první body do tabulky nové celostátní soutěže.

Hosté stav zvrátili čtyřmi brankami ve druhém poločase. „Zase jsme prohrávali, ale tentokrát jsme výsledek otočili. Myslím si, že to byl ideální zápas pro diváky malého fotbalu,“ povídal jeden z hrdinů pondělního večera František Hakl.

Milovice poskočily na pátou příčku, i když po třech zápasech mají shodně tři body jako čtvrtá Příbram, šesté Pardubice a sedmé Blansko. „Utkání se mi nehodnotí moc dobře, jsme zklamaní, do pětapadesáté minuty vedeme 3:1 a pak dostaneme čtyři branky. Závěr jsme absolutně nezvládli. Přestali jsme hrát aktivně a soupeř nás za to potrestal,“ zlobil se vedoucí pardubického mužstva Vlastimil Čáň.

Po rozvážném úvodu otevřel skóre hostující Tomáš Froněk, obě družstva pak orazítkovala brankové konstrukce a v devatenácté minutě srovnal navrátilec do pardubické sestavy Radek Horyna. Druhý poločas začal pro domácí výborně. Nejdřív ve 41. minutě zvýšil Dominik Čáň a po dalších dvou minutách už Radek Čihař na 3:1. V té chvíli se zdálo, že Pardubice budou mít zápas pod kontrolou a Milovice opět zůstanou bez bodu. „Na týmu ležela deka, ale semkli jsme se, chtěli jsme vyhrát a dali jsme do toho víc než sto procent,“ radoval se Hakl.

Hosty nabudila situace z 53. minuty. Po domácím faulu se strhla rozmíška a milovický Cyril Golovko si koledoval i o vyloučení. Žluté karty ale dostali faulující Čihař a hostující Sergej Vlačiha. Najednou se děly věci, kterým pardubičtí hráči sotva stíhali věřit. V 55. minutě snížil na 2:3 Jan Krátký a dvěma góly v 57. a 58. minutě otočil výsledek Hakl.

Pro Pardubice to byla obrovská sprcha a premiérové milovické vítězství ještě pečetil pátou brankou v poslední minutě Froněk. Hakl svůj premiérový start v soutěži oslavil rozhodujícími trefami. „Na prvních zápasech jsem nebyl kvůli zranění. Pardubice utkání velmi dobře připravily, natáhly diváky a myslím, že obě mužstva předvedla velmi pěkný zápas,“ doplnil dvougólový střelec, který počítá i se zápisným do kabiny.

Pardubice - Milovice 3:5 (1:1)

Branky: 19. Horyna, 41. Čáň, 43. Čihař - 18. a 60. Froněk, 57. a 58. Hakl, 55. Krátký

ŽK: Čáň, Růžička, Horyna, Čihař - Vlačiha

Rozhodčí: Kaluža – Polák