Asociace malého fotbalu české republiky

Druhá jarní návštěva oblastních svazů malého fotbalu od Blanska až po Kadaň

21. 05. | 14

Po dvoutýdenní odmlce se vracíme zpět s informacemi a aktualitami z jednotlivých oblastních svazů malého fotbalu v ČR. Je tomu více než měsíc, co jsme naposledy navštívili Blansko, Brno, Dvůr Králové, Havlovice, Hrádek nad Nisou, Chomutov, Jihlavu a Kadaň.

Po dvoutýdenní odmlce se vracíme zpět s informacemi a aktualitami z jednotlivých oblastních svazů malého fotbalu v ČR. Je tomu více než měsíc, co jsme naposledy navštívili Blansko, Brno, Dvůr Králové, Havlovice, Hrádek nad Nisou, Chomutov, Jihlavu a Kadaň. Bylo to na úplném začátku jarní části sezóny, kdy některé soutěže ještě vyhlížely svůj start. Nyní už se hraje téměř všude a jednotlivé ligy jsou v plném proudu. Podívejme se tedy, co je ve výše zmíněných městech a jejich soutěžích nového.

BLANSKO

Kompletní 5. kolo bylo odehráno v rámci 1. ITALCARS ligy malé kopané v Blansku. S. t. B. Jabloňany porazily FC MICROTEX Lomnici vysoko 9:2, HSK Holešín přehrál AC Okrouhlou v poměru 6:4, SK VIKTORIA Suchý podlehla úřadujícímu mistrovi ČR Sokolu BK SADROS Boskovicím 6:8, TJ OREL Boskovice zvítězil nad FK Rozhraním 7:2, KANAP Karolín doma těsně prohrál s LPP Lhotou u Lysic 2:3 a FC KVASAR Černá Hora si doslova smlsnul na týmu FC ARTIS Bedřichov, který vyprovodil po debaklu 8:0.

Po pěti kolech je na prvním místě Sokol BK SADROS Boskovice se ziskem 13 bodů, o bod méně má druhá LPP Lhota u Lysic, stejně jako třetí S. t. B. Jabloňany a čtvrtý TJ OREL Boskovice. Tyto tři celky tedy dělí jen skóre. Na sestupových místech se aktuálně nachází FC MICROTEX Lomnice a FC ARTIS Bedřichov, ani jedno z mužstev nezískalo zatím žádný bod.

BRNO

Nejvyšší brněnská soutěž v malé kopané, SIMOST Superliga, měla na programu v pořadí již 17. kolo. V jeho rámci na sebe narazili na jaře zatím stoprocentní Protection.cz a po medailových pozicích pošilhávající Gioia Brno. Domácí tým se představil ve velice silné sestavě, ve které nechyběli brankář Kubíček, tvůrci hry Buršík, Havel nebo Logara a střelci Kalina se Zárubou. Hosté také nabídli kvalitní soupisku, ve které chyběl snad jen kanonýr Prokeš. Očekávaly se ofenzívní hody, ale opak byl pravdou. Taktikou svázaný duel nakonec přinesl jen jednu branku, kterou vstřelil ve 43. minutě domácí Záruba a jeho tým tak těsným vítězstvím nad Gioiou potvrdil svou dobrou jarní formu. „Ukázalo se, že oba týmy umí také bránit a dodržovat taktické pokyny. Ale nemyslím si, že by to bylo divácky nezajímavé utkání, šancí bylo dost před oběma brankami. My jsme rádi, že máme tři body a držíme jarní šňůru výher“ řekl střelec jediné branky zápasu. Další utkání však již branky přineslo, v souboji Fénixu se Sport Centrem Srbskou jich padlo hned 11. Domácí soupeře vyprovodili debaklem v poměru 10:1. Hned pět branek vsítil střelec Fénixu Němeček, po dvou gólech přidali Krejčí s Mezníkem, jednou se trefil Pastva a za domácí korigoval Kubíček. Záchranářský duel mezi poslední Habrůvkou a předposledním J. F. A. měl napovědět, který celek se přiblíží Nedece Brno, tedy týmu na prvním nesestupovém místě. Po první půli se šlo do kabin za stavu 1:1, když skórovali Radim Hloušek a za hosty vyrovnával Bittó. Pět minut po změně stran tentýž hráč přidal druhou branku a poslal J. F. A. do vedení. Vyrovnané utkání nakonec rozhodli dvěma góly v posledních dvou minutách hostující Cvingráf s Koubkem. J. F. A. tak veze 3 body za vítězství 4:1 na hřišti Habrůvky a na 10. Nedeku ztrácí jediný bod. Právě Nedeka nastoupila v rámci tohoto kola proti třetímu Karlsbergu a nečekala je tak jednoduchá cesta za body. To se potvrdilo po závěrečném hvizdu, po kterém se mohli „Vikingové“ radovat z drtivého vítězství 19:4. V dresu Karlsbergu se pětkrát prosadili Klimeš s Moučkou a třikrát Presl s Ovčačíkem. Domácí nadále drží třetí příčku, hosté se budou muset ještě porvat o superligovou příslušnost pro nadcházející sezónu. „Karlsberg nám udělil pořádnou lekci, ale pro nás budou důležité jiné zápasy, zejména ten v příštím kole proti J. F. A. Tam se bude nejspíš rozhodovat, kdo z nás se letos v lize udrží“ sdělil po utkání střelec dvou branek Nedeky David Matoušek. Zajímavé klání se odehrálo mezi RKM a Cordobou. Domácí zápolí s Tripoli o titul, „Španělé“ jsou zatím na páté pozici. Hned po pár minutách poslal hosty do vedení Tůma, jenže RKM v rozmezí šesti minut otočilo stav zápasu na 4:1. Cordoba stihla do přestávky alespoň snížit. Ve druhém poločase se ale hostující tým nadechl k parádnímu obratu a postupně obrátil vývoj utkání ze 4:1 na 4:5. Ale úřadující mistr má v týmu zkušené hráče, kteří mají už něco za sebou a své zkušenosti prodali i tentokrát. Další obrat v zápase znamenal změnu skóre ze 4:5 na konečných 7:5. Pro domácí to nebylo vůbec jednoduché utkání, což potvrdil také střelec hattricku Jan Koudelka: „Cordoba má sice mladý, ale zato kvalitní tým. Za stavu 4:1 jsme přestali trošku hrát a hosté toho hned využili. Naštěstí se nám podařilo skóre otočit a zvítězit. Příště by se nám takový výpadek mohl vymstít.“ Tripoli si na závěr kola poradilo s přehledem s Šenk okny Raiders 5:0 a znovu se bodově srovnalo s RKM.

Tabulku vede duo RKM Brno - Tripoli Brno, oba mají shodný počet bodů, celkem 46 a dělí je jen vzájemné zápasy, které má lepší RKM. Na třetí příčce je zatím Karlsberg C. F. se 40 body. Sestupové starosti bude mít zejména poslední FC Habrůvka s prozatímním ziskem šesti bodů, předposlední J. F. A. má bodů devět a na desátou Nedeku Brno ztrácí už jen bod. Navíc se oba soupeři utkají v příštím kole a výsledek napoví, kdo bude blíže záchraně nejvyšší ligy.

DVŮR KRÁLOVÉ

Tento oblastní svaz jsme navštívili v době, kdy se otevírají brány jarní části sezóny. V prvním kole se utkají tyto dvojice: ManŽdírnice United – Piškotky Doubravice, FC 4 Promile – FN Sobíci, Lokomotiva UČKO – FK Tesla, Starci na chmelu – FK Vlčice, Melody Boys – FC Balon v Labi.

HAVLOVICE

Havlovická Tropical liga má za sebou první dvě dvojkola nového ročníku. V prvním týdnu zvítězila Lavina Č. Kostelec na hřišti TSD Trutnova 7:3 a 7:4, FC Barchovan Libňatov nejprve remizoval s SK Viktorií Žernov 2:2, ve druhém utkání ji však rozstřílel 9:1. Druhý hrací týden znamenal dvě výhry pro AS Roma Trutnov, který porazil Lavinu Č. Kostelec 6:1 a 6:2, Ležák Česká Skalice v prvním zápase vydoloval bod za remízu 1:1 na půdě SK Viktorie Žernov, ve druhém měření sil už ale vyhrál v poměru 5:3.

Neúplné tabulce tam prozatím vévodí Lavina Č. Kostelec se ziskem šesti bodů, stejně má i druhý AS Roma Trutnov a k tomu dva zápasy k dobru. FC Barchovan Libňatov na třetí příčce, resp. Ležák Č. Skalice na příčce čtvrté mají shodně čtyři body. Následuje SK Viktorka Žernov se dvěma body, TSD Trutnov je aktuálně bez bodu.

HRÁDEK NAD NISOU

Dvě kola zbývají do konce sezóny první ligy v Hrádku nad Nisou. V rámci osmého kola se zrodily tyto výsledky: O.Z. vyšlo vítězně z přestřelky se Statkem, skóre se vyšplhalo až na 12:6, Hrádecký výběr porazil F. A. C. Veldu 5:0 a stejným poměrem zdolal S. K. K. Hrádek RM Team.

O.Z. vede tabulku bez ztráty bodu. 7 zápasů, 7 výher a 21 bodů, to je vizitka tohoto celku. Druhý S. K. K. Hrádek má bodů 18 za šest výher a jednu prohru, třetí RM Team už má ale velkou ztrátu. Získal prozatím 6 bodů, a proto se o titulu rozhodne mezi vedoucím duem ligy. Tabulku uzavírají Statek a Hrádecký výběr, oba získali tři body.

CHOMUTOV

Nejvyšší soutěž Chomutovské ligy malého fotbalu se nachází ve druhém jarním kole, zde přinášíme jeho výsledky: MTL Chomutov – Benfika 2:1, Altryss Most – L. A. Interiér Chrontoš 1:7, Benfika – Technoline 2:4, Altryss Most – MTL Chomutov 0:5, L. A. Interiér Chrontoš – V. S. V. Chomutov 8:2, Technoline – Strada Ajax Chomutov 2:2, Sport restaurant Jirkov – V. S. V. Chomutov 7:3, Strada Ajax Chomutov – H. V. Domovina 4:0, FC Betis Kadaň – VS ČR Všehrdy 2:2, S.L.Z.A. Žízeň – Sport restaurant Jirkov 1:3, VS ČR Všehrdy – H. V. Domovina 7:0, FC Betis Kadaň – S.L.Z.A. Žízeň 11:1.

JIHLAVA

V osmém kole porazili FK Klasici v derby "bratrů" (klany Kocmánků a Göthů měli své zástupce v obou dresech) Ježky 8:4 a stejným rozdílem zdolal AMC Trans chlapce od Billa - 4:0, zatímco R.U.M. měl snadnou práci s Plastomou CZ-Jihlavanem - 8:3. Událostí kola byl střelecký koncert Davida Kavky z Bumerangu, který se do sítě Partners Jihlava trefil celkem desetkrát a měl tak více než výrazný podíl na celkové výhře 14:1. Tento kousek ho vynesl zároveň i do čela tabulky prvoligových kanonýrů. Hodně dramatického fotbalu si užili diváci v duelu MKM Dobronín vs. SOME Vysočina Prachárna. Dobronínští měli skvělý nástup do zápasu a po 10 minutách vedli překvapivě již 3:0. Potom se SOME probralo a ještě do poločasu otočilo na 4:5. Po přestávce již sice tolik branek nepadlo, ale MKM se nevzdal a nakonec si ze zápasu odnesl zasloužený bod po remíze 6:6. Pohárová středa svedla tuhý boj se Starletem. Stav utkání byl dlouho jen 1:0 a šance na obou stranách nedokázalo ani jedno mužstvo využít. Starlet opět doplatil na mizernou koncovku a podlehl Pohárovce nakonec 3:1.

Starlet "A" nutně potřebuje body, a ty se pokoušel vydolovat ze zápasu proti Pohárové středě. Už od začátku se hrál svižný a vyrovnaný fotbal. Na branku si museli diváci počkat dlouhou dobu, ale nakonec se dočkali, když si dal Starlet nešťastného vlastence. Poté měly oba týmy i další šance, ale muška střelců nebyla zrovna přesná, a tak první půle skončila těsným vedením Pohárovky 1:0. Ve druhé půli vysoké tempo nepolevilo, naopak oba týmy makaly na 120% a hnaly se za třemi body. Oba týmy si připsaly několik vyložených šancí, ale lepší v koncovce byla Pohárovka, která se záhy dostala do vedení 3:0 a náskok si pak hlídala. Starlet už poté stačil pouze odpovědět brankou z penalty, kterou proměnil Průcha a uzavřel zápas na konečných 3:1 pro Pohárovku, která se tak posunula tabulkou výše. Naopak Starlet bude mít dost starostí se záchranou.

Partners Jihlava v dalším zápase nestačil na Bumerang a dostal další nakládačku. První půle sice nebyla tak divoká, když skončila "jen" 5:0, ale ve druhé už to byl doslova masakr a Bumerang tak v klidu vyhrál 14:1. V zápase zářil hlavně David Kavka, který nasázel neskutečných 10 branek. Sekundoval mu zdárně bratr Dan, který se trefil 3x.

FK Klasici "A" si dále drží první flek i po zápase s Ježky, které nakonec v pohodě porazili. Klasici do zápasu vlétli ve velkém stylu a už v 6. minutě vedli 2:0. Ježci ale bojovali a odměnou jim gól na 2:1. V dalším průběhu Klasici ale ukázali své dovednosti, když dali další 2 branky a vypracovali si pohodlný náskok, který ale Ježci ještě v první půli snížili na 4:2. Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil, Klasici využívali toho, že Ježci měli v bráně hráče a přidávali další branky. Ježci se sice snažili, stáhli na 4:3, ale v závěru zápasu definitivně podlehli. Klasici tak vyhráli 8:4 a stále si drží první pozici a k obhajobě titulu jim stačí už "jen" 3x vyhrát. Ježci naopak stagnují a tabulkou lehce poklesli. Hattrickem se blýsknul V. Kocmánek.

AMC Trans prožívá skvělou sezónu a chtěl to potvrdit i proti www.Odbilla.cz "A", která má úplně jiné starosti. Diváci se prvních branek dočkali v 8. a 10. minutě, kdy se do sítě Odbilly trefili Mašek a Páral. To bylo ale v první půli vše. Oba týmy si sice připsaly několik velmi zajímavých příležitostí, ale střelecký prach ani tak nezvlhnul, jako byl pod vodou. První půli tedy vyhrál AMC Trans 2:0 a měl solidně nakročeno k další výhře. Jak první půle skončila, tak druhá začala. Střelecký prach stále ležel na dně a dlouho ho nikdo nebyl schopen sebrat. Nakonec se ale jeden "hrdina" našel, když se pro něj potopil ve 49. minutě Číhal a trefil jistotu výhry, kterou v poslední minutě ještě potvrdil "jihlavský Horvát" Jarda Paulík a uzavřel skóre na konečných 4:0.

Plastoma CZ-Jihlavan potřebuje k záchraně každý bod, ale proti letos dobře hrajícímu R.U.M. se moc bodů pro Plastomu nepředpokládalo. Překvapivě ale první půli lépe zahájila Plastoma, která se v 7. minutě dostala do vedení 1:0. R.U.M. se rozjížděl pomalu a na první branku čekal až do 10. minuty, kdy se mu podařilo srovnat. Ve zbytku první půle byl R.U.M. lepším celkem a nakonec ji vyhrál 3:1. Ve druhé půli už to ale R.U.M. rozjel naplno a Plastoma přestala stíhat. R.U.M. pracoval na zvyšování skóre, které se mu bez problémů dařilo. Nakonec se propracoval ve 44. minutě do pohodlného vedení 8:1 a bylo jasné, kam poputují 3 body. Plastoma už v závěru pouze korigovala konečný stav na 8:3 pro R.U.M. a stále se tak drží na sestupové pozici. Za R.U.M. hlavně řádil Zamazal, který si po zranění solidně odpočinul a nasázel Plastomě hned 4 kusy.

Pěkná přestřelka se strhla v zápase MKM Dobronín proti Some Vysočina Prachárně "A". Mnohem lépe do zápasu nastoupili hráči Dobronína, kteří se v překvapení všech dostali v 8. minutě už do vedení 3:0. Další průběh ale přinesl drama, když Prachárna zvyšovala obrátky a postupně náskok Dobronína začala snižovat, to se jí nakonec povedlo do 15. minuty, ale to ještě nebylo z kopaček Prachárny vše, protože do konce první půle stihla přidat další branky a dostala se do vedení 5:3. Dobronín to ale nepoložilo a do konce první půle se mu podařilo snížit na konečných 5:4 po první půli pro Prachárnu. Ve druhé půli měla lepší start tentokrát Prachárna, když se ve 32. minutě dostala do vedení 6:4. Dobronínu se ale v této sezoně daří a má v týmu hromadu bojovníků, kteří nesložili zbraně a do 40. minuty se jim podařilo srovnat na 6:6. V posledních 10 minutách tak bylo dost času na to, s výsledkem něco udělat, ale i přes spoustu šancí na obou stranách se nebyl schopen nikdo prosadit, a tak zápas skončil spravedlivou remízou 6:6.

KADAŇ

Čtyři kola jarní části sezóny mají odehrány mužstva nejvyšší ligy v Kadani. To poslední přineslo následující výsledky: Delfíni podlehli Pivexu 2:5, Elmar prohrál s Odpadlíky 0:2, Fan club nestačil na IQ - 0 a prohrál 3:8, Vinea Energo se rozešla se Šmouly smírně 2:2 a MOVA zvítězila nad Rafany jednoznačně 8:3.

Vedoucí duo ligy MOVA a IQ - 0 mají shodně 12 bodů za čtyři výhry. Desetibodoví Šmoulové okupují třetí příčku. Při pohledu na opačnou stranu tabulky zjistíme, že bez bodu jsou po čtyřech kolech už jen dva týmy - Rafani a Delfíni.