Asociace malého fotbalu české republiky

Demeter: Jeli jsme pro týmový úspěch, ne za jednotlivce

03. 09. | 16

Jihlava - Jediného zástupce vyslala Jihlava na mistrovství Evropy v malém fotbalu. A Robin Demeter přivezl z maďarského Székesfehérváru bronzovou medaili. Stejně jako před dvěma lety z Černé Hory. „Oba bronzy byly ohromně těžké, konkurence jde nahoru. Medaile mají svoji váhu a je to úspěch,“ pravil jihlavský útočník.

Jihlava - Jediného zástupce vyslala Jihlava na mistrovství Evropy v malém fotbalu. A Robin Demeter přivezl z maďarského Székesfehérváru bronzovou medaili. Stejně jako před dvěma lety z Černé Hory. „Oba bronzy byly ohromně těžké, konkurence jde nahoru. Medaile mají svoji váhu a je to úspěch,“ pravil jihlavský útočník.

Nedostal sice tolik prostoru jako v Hercegu Novi před dvěma lety, ale menší minutová vytíženost jej netrápila. Vstřelil jeden gól. „Předloni jsem na turnaji dal víc branek i minutová porce byla větší, ale do Maďarska nás jelo hodně a všichni jsme na stejné úrovni. Každý chtěl hrát, trenéři to střídali. Jeli jsme tam udělat týmový úspěch, ne za jednotlivce, aby se ukazovali,“ upozornil šestadvacetiletý forvard.

Šanci na zlato ztratil český tým v semifinále s pozdějším evropským šampionem Kazachstánem, jemuž podlehl 0:3. Hráči pak setřepávali zklamání před utkáním o bronz. „Bylo to složité. Chtěli jsme jít do finále a prohráli jsme nejdůležitější zápas, ale nechtěli jsme připustit, co se stalo loni, že bychom přijeli domů bez medaile. Semkli jsme se do boje o třetí místo a zvládli jsme ho,“ poznamenal Demeter.

V něm český tým zdolal 2:0 Černou Horu a Demeter se spoluhráči musel ustát také provokace soupeře. „Jsem sice nervní hráč, ale už před zápasem jsme říkali, že nesmíme pomoct Černé Hoře tím, že se budeme hádat nebo strkat. Věděli jsme, že na to asi bude hrát, takže jsme se vesměs drželi, i když to bylo ohromně těžké,“ přiznal.

Prodloužení bronzové oslavy v České republice už si neužil, protože odjel z Maďarska brzy ráno po turnaji k utkání svého fotbalového týmu. „V sobotu po vyhlašování jsme medaili oslavili docela důstojně a až všem skončí fotbalové sezony, určitě bude víc času se ještě sejít,“ přemítal Demeter.

Doufá, že si úspěšné tažení s českou reprezentací zopakuje na dalším evropském šampionátu, který příští rok v červnu hostí Brno. „Do Maďarska jsme jeli s tím, že když uděláme větší úspěch, většina z nás má otevřené dveře i na domácí šampionát. Všichni ho máme v hlavě, kdo by si nechtěl zahrát první mistrovství u nás v České republice?“ ptal se.

V pondělí vstoupí Jihlava na hřišti Příbrami do druhého ročníku celostátní DRFG Superligy malého fotbalu. Loni vinou špatného startu dosáhla už jen na třetí příčku. „Chceme chytit začátek, i když je to složité kvůli velkému fotbalu, který se kříží se Superligou. Když Jihlava poskládá to nejlepší, co má, určitě dopadne lépe než na třetím místě. Kvalitu máme,“ měl jasno.

Na druhý ročník soutěže se těší. „Model mi přijde dobrý, i pro reprezentační trenéry je lehčí, že vidí nejlepší hráče svazů proti sobě. Zápasy vysílá televize, soutěž je prospěšná. Doufám, že tento ročník bude ještě lepší než loňský,“ přál si Demeter.

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100