Asociace malého fotbalu české republiky

Chci změnit atmosféru v týmu, říká nový blanenský kouč Mazal

30. 04. | 16

Blansko - V úterý rozeslal blanenský svaz nečekanou zprávu, že po vzájemné dohodě rezignoval hlavní kouč výběru v DRFG Superlize malého fotbalu Jindřich Záboj. A v pátek jeho představitelé oznámili, že mají nového hlavního trenéra. Stal se jím čtyřicetiletý Antonín Mazal, který poprvé povede mužstvo v pondělním utkání v Pardubicích.

Blansko - V úterý rozeslal blanenský svaz nečekanou zprávu, že po vzájemné dohodě rezignoval hlavní kouč výběru v DRFG Superlize malého fotbalu Jindřich Záboj. A v pátek jeho představitelé oznámili, že mají nového hlavního trenéra. Stal se jím čtyřicetiletý Antonín Mazal, který poprvé povede mužstvo v pondělním utkání v Pardubicích. „Nebylo mnoho času, rozhodování trvalo čtyřiadvacet hodin,“ popsal Mazal.

Kdy vás blanenský svaz poprvé oslovil?

"První kontakt ze strany blanenského svazu proběhl už v úterý po odvolání pana Záboje. Poté to mělo velice rychlý spád."

Překvapila vás tato nabídka?

"Určitě mě překvapila, protože jsem se profesně přece jen více věnoval velké kopané a myslím si, že na funkci trenéra máme na okrese vícero kvalitních osob, ale jsem za ni samozřejmě rád."

Přijal jste nabídku okamžitě, nebo jste se dlouze rozhodoval?

"Na rozhodování nebylo mnoho času, takže jsem vše probral doma s manželkou, promluvil s pár hráči, se kterými bych chtěl spolupracovat a rozhodnul se nabídku přijmout. Vše dohromady trvalo přibližně 24 hodin."

Jakým směrem chcete ubírat vaši trenérskou kariéru, skloubíte velký a malý fotbal dohromady, nebo si určíte prioritu?

"Víte, když se sedí na více židlích, tak se ve většině případů s jednou z nich převrátíte. A to bych určitě nechtěl. Navíc se ještě necítím být úplně starý i na hráče, a to jak ve velké kopané, tak v té malé. Musím tudíž skloubit i tyto moje aktivity."

Sledoval jste dění v DRFG Superlize malého fotbalu i předtím?

"Z venkovních zápasů jsem viděl jen zápas s Prahou z videa a z domácích utkání asi polovičku. Jako správný fotbalista a trenér mě samozřejmě zajímají všechny formy fotbalu, kvalitních hráčů není v dnešní době mnoho a je potřeba se rozhlížet a hledat všude."

S jakým cílem tedy nastupujete k týmu?

"Cíle jsou de facto tři: změnit atmosféru v týmu, protože je již od polovičky soutěže evidentně špatná, pak zlepšit celkovou komunikaci mezi vedením týmu a hráči a také doplnit kádr o další skvělé hráče a připravovat ho už na další sezonu."

Převládá u vás nyní touha, očekávání či obavy?

"Vzhledem k tomu, že nebylo nač čekat a museli jsme rychle tvořit sestavu a připravovat se na utkání s Pardubicemi, tak nebyl prostor na nějaké obavy, pocity či očekávání. Ty možná přijdou časem. Jednu touhu přece jen ale mám, a to je v příští sezoně se pokusit rvát o nejvyšší příčky, jít od zápasu k zápasu a zkusit jich vyhrát co nejvíce, i když to bude mnohem složitější než v letošní sezoně."

Realizační tým Blanenska zůstane stejný, nebo dojde k nějakým změnám?

"Vedoucí týmu a asistenti zůstávají, dalšími asistenty pak budou Jan Havlíček a Zdeněk Traxl."

Máte už vizi o složení týmu, ponecháte ho v současné podobě, nebo chystáte nějaké okamžité změny?

"Společně s Honzem Havlíčkem budeme hlavně vsázet na hráče, kteří mají dobré charakterové vlastnosti a pro které bude čest reprezentovat výběr Blanenska, a podle toho budeme tým skládat. V kádru jsou skvělí fotbalisté v čele s našimi reprezentanty a ti budou určitě základními kameny nově budovaného mužstva, které bude samozřejmě doplněno dalšími výbornými kluky, na které se pro mě překvapivě zapomínalo."

Tým Blanenska si před začátkem soutěže přál umístění do třetího místa, je podle vás tato meta ještě reálná?

"Jsem realista a myslím si, že si Jihlava již náskok nenechá vzít. Navíc to již nemáme ve svých rukou, musíme se spoléhat na řadu dalších výsledků. Také se musíme dívat i směrem za sebe, protože tam jsou další týmy, které chtějí dosáhnout stejných met, jako chceme my."

Po podzimních dobrých výkonech přišla slabší jarní část. Čím si to vysvětlujete a jak na tuto situaci chcete reagovat?

"To by měl zanalyzovat předchozí trenér, ale za mě si myslím, že tam nefungovala komunikace s hráči, hrálo se pokaždé v jiném složení, hráčům kolidovaly termíny utkání z velké kopané, někteří přestali mít prioritu hrát za tento výběr, a tomu se společně s Honzou chceme vyhnout. Chceme přizpůsobit termíny utkání našim klíčovým hráčům, stabilizovat kádr, jezdit v ustálené sestavě. To však neznamená, že nebudeme sledovat i jiné další hráče, zkoušet je a společně s nimi pracovat na dalších herních variantách, abychom dokázali reagovat na vývoje v jednotlivých utkáních."

Nyní je tým Blanenska na šesté příčce, na jaké umístění má podle vás kvality a s jakým budete po skončení sezony spokojený?

"V tomto ročníku jednoznačně kralují týmy z Mostu a Prahy, ostatní jsou podle mého názoru vyrovnané. Jsem přesvědčen, že náš tým patří do první trojky, ale vinou slabších výkonů na hřištích soupeřů jsme se připravili o lepší postavení v tabulce, než je současné šesté místo. Do konce sezony nám zbývají poslední čtyři utkání, z toho hrajeme třikrát venku, chybí nám tři stabilní hráči. Vzhledem k těmto skutečnostem by pro nás byl úspěch skončit do pátého místa."

 

Antonín Mazal

Narozen: 25. dubna 1976

Stav: ženatý, dvě dcery

Momentální profese: OSVČ

Hráčská kariéra ve fotbale: TJ Metra Blansko, TJ ČKD Blansko, Šlapanice, Zeman Brno, Dolní Kounice, Rájec-Jestřebí, Rakousko, Bořitov, Černá Hora (hrající trenér)

První mistrovský zápas: TJ Spartak ČKD Blansko (1982)

Hráčská kariéra v malém fotbale: FC Kvasar Černá Hora (3. místo na MČR 2012), LPP Lhota u Lysic (mistr 1. ligy MKB 2015)

Trenérská kariéra: Černá Hora (nejlepší trenér okresu Blansko 2014), Blanensko (výběr v DRFG Superlize malého fotbalu)

Současné vzory: kluby - FC Barcelona, Bayern Mnichov, hráč - Andrés Iniesta

 

Realizační tým Blanenska pro DRFG Superligy malého fotbalu:

Antonín Mazal – hlavní trenér

Petr Dolníček – asistent trenéra

Jan Havlíček – asistent trenéra

Zdeněk Traxl – asistent trenéra

Zdeněk Dolníček – vedoucí týmu

Eduard Sychra – kustod, masér

Jiří Blažek – tiskový mluvčí

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700