Asociace malého fotbalu české republiky

Čeští reprezentanti do 21 let vyráží na Německo, doufají v podporu fanoušků

09. 01. | 16

Praha - Se změnou soupeře přišla i změna repertoáru. Před duely se Slovenskem zpívali nováčci české reprezentace do 21 let v malém fotbalu Vysoký jalovec. V sobotu čeká lvíčata premiérové utkání s Německem a debutanti tentokrát přednesli píseň Skákal pes. Přátelský duel začíná v milovické hale Milten v 19:15 hodin.

Praha - Se změnou soupeře přišla i změna repertoáru. Před duely se Slovenskem zpívali nováčci české reprezentace do 21 let v malém fotbalu Vysoký jalovec. V sobotu čeká lvíčata premiérové utkání s Německem a debutanti tentokrát přednesli píseň Skákal pes. Přátelský duel začíná v milovické hale Milten v 19:15 hodin.

Rozdílný soupeř vzbuzuje před utkáním velké očekávání. „Před odvetou na Slovensku jsme věděli, proti komu nastoupíme, co nás čeká. Němce vůbec neznáme, viděli jsme je poprvé na dopoledním tréninku, jednoznačně jsou to kvalitní fotbalisté. Nevíme, jaký utvoří dohromady tým, individuality jej neudělají, rozhodne se na hřišti. Němci ovšem nevypadají špatně a očekávám těžší zápas než proti Slovensku,“ povídá asistent reprezentačního trenéra Zdeněk Parůžek.

S tím souhlasí také český kapitán Lukáš Haspra, který navíc hraje fotbal v Německu. „S klukama jsme natěšení na další zápas a ještě víc proto, že hrajeme proti jinému soupeři a nevíme co od něj očekávat. Němci budou těžší soupeř než Slovensko, určitě nevynechají ani jeden souboj,“ uvědomuje si český zadák.

Reprezentanti se sešli v Hotelu Baroko v pražských Malešicích už v pátek odpoledne. Stejně jako jejich německý soupeř. „Měli jsme první trénink spíš seznamovací pro nováčky, abychom nové kluky lépe poznali, začlenili je do systému, který se snažíme hrát a zařadili je do pětek. Dostali jsme se k nácviku standardek, které chceme použít v zápase. A pokračovali jsme v nastolení dobré atmosféry a utužení party,“ líčí Parůžek.

Premiéru si v jedenadvacítce odbydou brněnský obránce Jan Hloch, jihlavský záložník Ivo Ujčík a forvard Daniel Krčál z Velkého Meziříčí. „Z původní nominace pár hráčů vypadlo, takže jsme je museli nahradit, což ovšem pro ostatní nic neznamená. Do Eura potřebujeme hráče vyzkoušet a zjistit, zda do týmu zapadnou. Nechceme do konečné nominace zařadit někoho, kdo s námi vůbec nebyl, proto se snažíme vyzkoušet co nejvíc fotbalistů,“ připomíná asistent kouče premiérový evropský šampionát do 21 let, který v červenci hostí Praha.

Český výběr nechce nic měnit na taktice, která přinesla dvě vítězství 5:2a 4:2 proti Slovensku. „Pokusíme se pokračovat v naší hře, diktovat její tempo, předvést kolektivní a bojovný výkon. Musíme však respektovat sílu Němců a podle vývoje utkání případně zareagovat,“ doplňuje Parůžek.

Lvíčata žádají o podporu fanoušky, kterých se do milovické haly vejdou čtyři stovky. „Věříme, že nás poženou diváci, kteří mají podle našich informací přijít ve velkém počtu. Na hřišti necháme všechno a doufám, že odejdeme se vztyčenou hlavou i dobrým pocitem ze hry,“ dodává Haspra.

Sestava České republiky: Šlégr (Kunický) - Haspra, Hulinský, Blaha, Ujčík, Širůček - Mezník, Hloch, Kraus, Dosoudil, Krčál - Krátký.

Sestava Německa: Sippel - Rittscher, Hötting, Ismail, Kaul, Franzen, Labuda, Hildach, Graberg, Fallet.

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100