Asociace malého fotbalu české republiky

Česká reprezentace v malém fotbalu rozdrtila dva německé výběry

28. 06. | 16

Praha - Sedmihodinová cesta autem a dva zápasy po sobě? Pro český reprezentační A tým v malém fotbalu žádný problém. Národní výběr ve dvojutkání v německém Göttingenu nastřílel šestnáct branek. Nejprve smetl 8:3 tamní reprezentaci do 21 let, následně přejel 8:0 německé áčko.

Praha - Sedmihodinová cesta autem a dva zápasy po sobě? Pro český reprezentační A tým v malém fotbalu žádný problém. Národní výběr ve dvojutkání v německém Göttingenu nastřílel šestnáct branek. Nejprve smetl 8:3 tamní reprezentaci do 21 let, následně přejel 8:0 německé áčko.

Poslední přípravný test před srpnovým mistrovstvím Evropy v Maďarsku tak ukázal velkou sílu českého týmu. „Kluci na to, že měli jen hoďku a půl před zápasem a pak dvě utkání za sebou, zvládli obě s velkým přehledem. Únava nebyla znát, prokázali kvalitu. Nicméně mě zklamaly oba výběry Němců. Je to trošku devalvace, když tam jedeme takovou dálku a oni proti nám nepostaví to nejlepší,“ mrzelo českého trenéra Stanislava Bejdu.

Obě utkání ovládl český výběr už v poločase 4:0, po přestávce přidal další čtyři trefy. „Německá jedenadvacítka jenom bojovala, až když jsme vedli 7:0, naši kluci trochu rezignovali a dostali jsme tři zbytečné góly, jeden se povedl z přímáku. Nedali jsme asi deset gólovek, mohli jsme vstřelit klidně patnáct branek. Mladíci se skoro vůbec nedostali do hry, kvalita byla úplně o parník jinde,“ poznamenal Bejda.

V souboji reprezentačních áček dokonce český gólman Ondřej Bíro vychytal nulu. „Němci si nechali tři kluky z jedenadvacítky včetně gólmanů, kteří kvalitu neměli, to byla jejich největší slabina. Měli jsme jasnou převahu,“ sdělil kouč.

Český reprezentační výběr prošpikovaný nováčky zamotal hlavy tvůrcům národního mužstva. „Kluci potvrdili kvalitu, kterou jsme mysleli, že mají. Tato konfrontace na mezinárodní úrovni sice nebyla tak kvalitní, Anglie i Tunisko měly lepší mančafty, takže se to blbě porovnává, ale šlo o reprezentační akci, hrají se hymny a kluci mají zodpovědnost, v tom jsou tato utkání důležitá,“ uvedl Bejda.

Z jedenáctičlenného výběru se střelecky prosadilo devět hráčů včetně gólmana Bíra. Tři branky dali Tomáš Kounovský s druhým nejlepším střelcem DRFG Superligy malého fotbalu Davidem Mackem. „Kouny prokázal, že je koncový hráč, ani oba mladí z jedenadvacítky se neztratili,“ zmínil trenér dvojici Adam Kraus a Břetislav Tvrzník, která čeká přípravný kemp lvíčat před domácím šampionátem v Praze.

První pětka těžila z mostecké spolupráce v celostátní soutěži, druhou tvořila většina pražských šampionů Superligy. „Mostečtí kluci potvrdili, že aktuálně patří do špičky našich kluků. Nechal jsem je čtyři spolu plus gólmana, s nimi hrál Kuba Tošovský z Příbrami, který je taky zkušený a prosadil se, styl mu přišel k duhu. Byli na míči, hráli dobře, i pražská pětka měla slušné věci. Góly si pětky rozdělily tak na půl, obě party byly stejně produktivní. Kluci si řekli o dres nároďáku dost silně, bude to pro nás příjemně složité,“ usmál se Bejda.

V následujících dnech se setká realizační tým národního mužstva a do dvou týdnů oznámí dvacetičlennou širší nominaci na Euro v Maďarsku. Před šampionátem se uskuteční přípravný kemp, z něhož vzejde finální kádr. „Budeme vymýšlet, jak celek poskládat, aby fungoval z hlediska součinnosti, kvality, morálních vlastností, týmovosti. Zvážíme všechny aspekty, aby tým šlapal. Budeme co nejspravedlivější, nikdo nepojede za zásluhy, ale za výkonnost, kterou prokázal, a za to co malému fotbalu dává. Na kemp pojede patnáctka až sedmnáctka hráčů, necháme si zadní vrátka, protože se na poslední chvíli může něco stát, dva by pak na Euro nejeli,“ přiblížil.

Čeští trenéři v přípravných kempech vyzkoušeli téměř čtyřicet fotbalistů, takže je čeká pořádně těžké vybírání. „Evropská špička se zkvalitňuje, každý pro to něco dělá, taky jsme udělali víc díky reprezentačním akcím. Bude těžké zvolit, zda tým položíme na chemii, nebo spíš kvalitě, všechno musí být v rovnováze. Potřebujeme vymyslet, jak skloubit klubovou součinnost, zda to vzít jako gró, pak jsou tam individuality, které musíme rozdělit, aby vše šlapalo a fungovalo. Němci byli hotoví, co máme za výběr, nikoho neznali. Je vidět, že jsme dál,“ uzavřel Bejda.

 

Německo U21 - Česká republika 3:8 (0:4)

Branky a asistence ČR: 3. Bíro (Režný), 8. a 40. Kounovský (Kraus, Bíro), 12. Pozníček (Kounovský), 14. Macko (Režný), 21. Hakl (Pozníček), 25. Tvrzník (Pozníček), 28. Tošovský (Macko)

 

Německo - Česká republika 0:8 (0:4)

Branky a asistence ČR: 7. a 17. Macko (Macháček, Kraus), 19. a 47. Režný (Macko, Tošovský), 24. Kounovský (Hakl), 44. Tvrzník (Pozníček, Kounovský), 45. Pozníček (Kounovský), 49. Polák (Režný)

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100