Asociace malého fotbalu české republiky

Česká reprezentace míří na turnaj do Rakouska, doprovází ji také lvíčata

04. 01. | 17

Praha - Za obhajobou vítězství vyráží české reprezentační áčko v malém fotbalu na mezinárodní halový turnaj do rakouského Altheimu. Šance na úspěch českých barev v pátečním jednodenním klání zvyšuje také nováček - česká reprezentace do 21 let se představí ve druhé skupině.

Praha - Za obhajobou vítězství vyráží české reprezentační áčko v malém fotbalu na mezinárodní halový turnaj do rakouského Altheimu. Šance na úspěch českých barev v pátečním jednodenním klání zvyšuje také nováček - česká reprezentace do 21 let se představí ve druhé skupině.

Čeští mladíci stráví s dospělými reprezentanty veškerý čas, týmy cestují i bydlí společně. „Byla to jednoznačně moje aktivita, chtěl jsem je spojit. Fantastické je to jednak z toho pohledu, že mladé kluky uvidím naživo, ale hlavně se protnou mezi sebou áčko s jedenadvacítkou, z čehož chceme, musíme a budeme čerpat. Mladíci budou relativně blízko i nám jako realizačními týmu, což je důležitější než účast na turnaji. Budeme spolu, hráči se budou prolínat, společně pojedeme i večeříme, to je pro mě přidaná hodnota akce,“ objasnil generální manažer seniorské reprezentace Luděk Zelenka.

Česká lvíčata tak zblízka poznají fungování áčka, které pro ně představuje cíl do budoucna. „Hráči juniorky nahlédnou, jak to chodí v A týmu, a zároveň realizační tým áčka uvidí, jaká tady vyrůstá nová generace, případně si udělají názor. "Určitě má smysl týmy propojit, ale zároveň to nepřeceňuji, protože malý fotbal se hraje venku na umělé trávě a jedeme na turnaj v lednu, kdy se hraje v hale na parketách. Bereme jej jako zpestření, abychom se zase viděli a zahráli si spolu. To, že jedeme společně s naším áčkem, beru jako třešničku na dortu,“ uvedl generální manažer a vedoucí reprezentace do 21 let Petr Brejla.

Áčko před rokem v Altheimu zvítězilo, když ve finále zdolalo 4:1 výběr Maďarska, který má opět ve skupině. Z vítězného týmu se v nominaci objevili pražský brankář Jaroslav Bellada a mostecká dvojice David Macko, Jakub Polák. „Volili jsme tentokrát některé kluky, které jsme ještě neviděli, na druhou stranu jsme kostru chtěli zanechat z Eura, proto jsou tam čtyři hráči z Mostu,“ podotkl Zelenka. Před rokem slavil triumf i Adam Kraus, který letos nastoupí za lvíčata.

Dva nováčky v áčku představuje pražská dvojice Jiří Vaněk a David Bozděch. „Byli v širším kádru českého výběru a viděl jsem je samozřejmě i v zápasech Hanspaulské ligy. Měli jsme dost omluvenek a chtěli jsme otestovat jak hráči, kteří se třeba jeví ve svém týmu dobře, vypadají v úplně cizím celku, když jsou hození do vody. Chceme si obzor rozšířit, protože letos akcí před Eurem moc nebude,“ připomněl Zelenka červnové mistrovství Evropy v Brně.

Dres jedenadvacítky obléknou čtyři úřadující mistři Evropy z Prahy a pět mladíků, kteří se poprvé představili v listopadu v Jevišovicích na Evropském poháru v malém fotbalu. Turnaje se nezúčastní dvě tradiční opory kádru, kapitán Lukáš Haspra a forvard Adam Širůček, kteří si odpykávají disciplinární trest za porušení kázně. „Musíme se obejít bez dvou potrestaných hráčů, ale i tak jsme chtěli na zkoušku vzít ty nejmladší a nové fotbalisty, kteří se objevili poprvé v Jevišovicích. Jevili se dobře a chceme jim dát další šanci,“ doplnil Brejla.

Ve čtvrtek čeká české reprezentanty společný trénink v hale, v pátek dopoledne začíná turnaj základními skupinami. Ze šesti týmů postupují vždy dva nejlepší přímo do semifinále.

Nominace reprezentačního A týmu:

Jaroslav Bellada - František Hakl, Jiří Vaněk, Tomáš Kounovský, David Bozděch (všichni Praha), Michal Macháček, Jakub Polák, Tomáš Režný, David Macko (všichni Most)

Soupeři A týmu: výběr Maďarska, FC Molltal, Union Gurten, SV Schwanenstadt 08 a SK Hippach

Nominace reprezentace do 21 let:

Dominik Kunický (Brno) - Petr Hulinský, Adam Kraus, Tomáš Mařík (všichni Praha), David Lošťák, Josef Tošenovský (oba Olomouc), Jakub Chábera (Most), Lubor Trojánek (Jihlava), Jan Minx (Blanensko)

Soupeři U21: SV Mining, FC Braunau, SV Straswalchen, SK Altheim, SV Ried

 

Top4football, partner AMF ČR, pořádá velký novoroční výprodej:

https://top4football.cz/c/fotbal-vyprodej-kopacky-detske

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100