Asociace malého fotbalu české republiky

Česká reprezentace míří do Rakouska s nováčky i Jarošíkem

28. 12. | 15

Praha - S příchodem nového roku nastává také čas zkoušení neokoukaných tváří. Stavitelé českého národního týmu v malém fotbalu tak zvolili sestavu plnou nováčků na nedělní 28. ročník halového turnaje do rakouského Altheimu.

Praha - S příchodem nového roku nastává také čas zkoušení neokoukaných tváří. Stavitelé českého národního týmu v malém fotbalu tak zvolili sestavu plnou nováčků na nedělní 28. ročník halového turnaje do rakouského Altheimu.

Čeští trenéři vybírali tým z fotbalistů, kteří se nevešli do nominace na zářijové mistrovství Evropy v chorvatském Vrsaru a doplnili jej hráči, kteří podávali nadstandardní výkony v podzimní části Ligy malého fotbalu. „Dostali jsme nabídku na účast jen před několika týdny. Chceme od tohoto turnaje a při akcích v roce 2016 vyzkoušet co nejvíc hráčů, k čemuž nám samozřejmě pomáhá Liga malého fotbalu,“ objasňuje asistent kouče a vedoucí mužstva Jakub Štefek.

Vynikající výkony předváděl v celostátní soutěži Most, jemuž patří druhá příčka jen o skóre za Prahou, a do Rakouska s národním celkem zamíří jeho zástupci Jakub Polák s Davidem Mackem. „Kluci z Mostu předváděli dobré výkony a dostávali jsme na ně skvělé reference. Kubovi Polákovi Euro uteklo až smolně, opravdu jen o pomyslný fous,“ líčí Štefek.

Největší osobnost české výpravy bude v Rakousku bezesporu někdejší český fotbalový reprezentant Jiří Jarošík, který má ve sbírce český, ruský, anglický i skotský ligový fotbalový titul. „Svými zkušenostmi, týmovým pojetím hry a charakterem bude rozhodně platný člen. Je to pokračování využití hráčů s prvoligovou zkušeností, protože se osvědčila nominací Jardy Černého na Euro v malém fotbalu v Chorvatsku,“ podotýká vedoucí národního mužstva.

Reprezentační zkušenosti mají gólman Jaroslav Bellada, Jakub Slunéčko či Michal Uhlíř. Debut za jedenadvacítku si před týdnem v Bratislavě odbyl Adam Kraus, jehož nyní čeká premiéra v áčku. V Lize malého fotbalu obléká dres pražského výběru také Ivan Faitl. Trenéři vyzkoušejí také dvojici Daniel Krčál, Eduard Smejkal, která hraje soutěž ve Velkém Meziříčí.

Na turnaji v Altheimu se představí čtrnáct převážně rakouských mužstev rozdělených do dvou základních skupin, z nichž dva nejlepší celky postoupí rovnou do semifinále. Na český tým pod vedením Stanislava Bejdy čeká mimo jiné také maďarský výběr. Výkony reprezentantů bude na místě bedlivě sledovat také manažer národního celku Luděk Zelenka, která zároveň nastoupí za Duklu Jižní Město ve druhé základní skupině i po boku Jaroslava Černého.

 

České nominace:

Brankář: Jaroslav Bellada (FC Holosmetky)

Hráči do pole: Jakub Polák, David Macko (Gamblers Most), Jakub Slunéčko, Ivan Faitl (Restaurace u Pecků), Adam Kraus (Lucián), Michal Uhlíř (Santa Dominica), Daniel Krčál (Botafogo), Eduard Smejkal (La Bucaneros), Jiří Jarošík (Klokan Club Perón)

Realizační tým: Luděk Zelenka, Stanislav Bejda, Jakub Štefek

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100