Asociace malého fotbalu české republiky

Česká lvíčata čeká odveta na Slovensku. Přijímají roli favorita

19. 12. | 15

Bratislava - Dlouhá cesta na Slovensko, ubytování, oběd, hodinový klid a hned směr zápas. Nahuštěný program zažívají čeští reprezentanti do 21 let v malém fotbalu před odvetným přátelským utkáním se Slovenskem, které v Bratislavě začíná v sobotu v půl čtvrté odpoledne.

Bratislava - Dlouhá cesta na Slovensko, ubytování, oběd, hodinový klid a hned směr zápas. Nahuštěný program zažívají čeští reprezentanti do 21 let v malém fotbalu před odvetným přátelským utkáním se Slovenskem, které v Bratislavě začíná v sobotu v půl čtvrté odpoledne.

Autobus s hráči z Prahy vyrazil v sedm ráno, v Brně nabíral zbytek o dvě hodiny později. Na regeneraci nezbylo moc času. „Problém to může být, jeli jsme čtyři a půl hodiny autobusem, ale dodrželi jsme harmonogram, který jsme si předsevzali. Na druhou stranu můžeme vysledovat u hráčů jinou polohu než při zápase v Praze, kdy jsme na všechno měli víc času, byl i trénink. Vzhledem k mistrovství Evropy v Praze to pro nás trenéry i hráče bude další věc k zamyšlení. O to víc si vážím, že budeme mít na sebe více času po utkání a budu rád, když vyhrajeme,“ sděluje český trenér Petr Brejla.

Srpnové střetnutí v Praze na Hanspaulce vyhrál domácí celek 5:2 a Češi přijeli do Bratislavy v roli favoritů. „Síla týmu nelze odhadnout po jednom odehraném zápase, nemáme relevantní fakta. Jsme výborná parta už od prvního dne, co se známe, fotbalisti jsou tady taky, něco jsme napozorovali z prvního utkání a Ligy malého fotbalu, ale nejde z toho dělat závěr, jak moc silní jsme. Na to je hodně brzy, až dnešek ukáže další věci, vše směřujeme k mistrovství,“ podotýká Brejla.

V porovnání s prvním utkáním se do nominace dostali čtyři nováčci. Pražská dvojice Adam Kraus a Tomáš Mařík, pardubický střelec Dominik Čáň a brněnský gólman Dominik Kunický. „Vybírali jsme čtyři nováčky z daleko většího počtu hráčů i kvality, tentokrát nešlo o doporučení oblastních svazů jako před prvním zápasem, kdy jsme nemohli někoho osobně znát, protože neexistovala celostátní soutěž. Teď se hráči rekrutovali z Ligy malého fotbalu, měl jsem je půl sezony pod kontrolou a víme, koho jsme si přivedli. Pro nás je důležité propojení jedenadvacítky s Ligou malého fotbalu, aby hráči vnímali, že se ji vyplatí hrát, aby do ligy přivedli i své kamarády,“ nabádá reprezentační kouč.

Od Slováků očekává zcela jiné vystoupení než v prvním střetnutí reprezentací do 21 let. „Slováci jsou pro nás velká neznámá. Začátkem týdne jsme jim poslali soupisku se všemi informacemi o našich hráčích, navíc je mohli sledovat v České televizi při přímých přenosech z Ligy malého fotbalu, vychází články o utkáních, rozhovory s hráči. Zato o Slovácích nemáme prakticky vůbec žádné informace, máme soupisku, ze které lze vyčíst jen to, kdo nastoupil v Praze, to nás trošku limituje a Slovákům dává menší výhodu. Nicméně přijímáme roli papírového favorita a nezbývá nám nic jiného, než ji potvrdit v zápase,“ dodává Brejla.

Sestava České republiky: Šlégr - Hulinský, Haspra - Mařík, Kraus - Širůček; Dosoudil, Mezník - Blaha, Lafek - Čáň; Kunický - Krátký

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100