Asociace malého fotbalu české republiky

Čáň si splnil sen, pomohlo mu třetí místo mezi kanonýry v LMF

18. 12. | 15

Pardubice - Patří mezi čtveřici nováčků, které do české reprezentace do 21 let v malém fotbalu vynesly výkonu v nově vzniklé Lize malého fotbalu. Útočník Dominik Čáň se sice se svými Pardubicemi krčí na poslední příčce celostátní soutěže, přesto obsadil po podzimu třetí místo mezi kanonýry, když se v šesti zápasech trefil sedmkrát.

Pardubice - Patří mezi čtveřici nováčků, které do české reprezentace do 21 let v malém fotbalu vynesly výkonu v nově vzniklé Lize malého fotbalu. Útočník Dominik Čáň se sice se svými Pardubicemi krčí na poslední příčce celostátní soutěže, přesto obsadil po podzimu třetí místo mezi kanonýry, když se v šesti zápasech trefil sedmkrát. V sobotu ho v Bratislavě česká premiéra v českém dresu v přátelském utkání se Slovenskem. „Vynasnažím se svými výkony zaujmout natolik, aby pozvánek bylo víc,“ říká osmnáctiletý Čáň, který hraje pardubickou ligu za tým Aigos Antimuf.

Co říkáte na nominaci do reprezentace do 21 let?

"Nominace mě příjemně potěšila. Jsem šťastný, že jsem takovou šanci dostal a budu se snažit trenérům odvděčit. Myslím, že reprezentace je sen každého fotbalisty a mně se tento sen splnil."

Jaký čekáte před zápasem pocit?

"Zatím jsem nikdy nereprezentoval, bude to pro mě premiéra v národním dresu. Očekávám samozřejmě velkou nervozitu z prvního reprezentačního startu, ale doufám, že brzy opadne a budu se jen soustředit na svůj výkon. "

Znáte někoho z reprezentačního týmu?

"Láďu Mužíka, ale ten se ze zápasu se Slovenskem omluvil, takže z nominace neznám nikoho, ale věřím, že se s klukama rychle seznámím a vytvoříme skvělou partu."

Jaký čekáte se Slováky duel?

"V prvním zápase je kluci porazili, takže očekávám, že nám to chtějí v domácím prostředí vrátit. Určitě to bude těžký zápas, ale uděláme vše proto, abychom ho vyhráli. "

Jak jste se dozvěděl o možnosti reprezentovat?

"Od trenéra pardubického výběru, který mi řekl před jedním z utkání v Lize malého fotbalu, že na něm bude přítomen Petr Brejla, který do reprezentace hráče vybírá. O konkrétní možnosti jsem se dozvěděl před pár týdny, když mě pan Brejla kontaktoval."

Pomohly vám do národního týmu výkony v Lize malého fotbalu?

"Určitě mi pomohlo, že jsem po podzimu třetí nejlepší střelec soutěže, ale za tím nestojí jen mé výkony, nýbrž výkony celého týmu. Většinou gólům předcházela krásná nahrávka jednoho ze spoluhráčů."

Co říkáte na Ligu malého fotbalu?

"Moc se mi tento systém líbí, vše je teprve na začátku, ale už první půlrok ukázal, že tohle fungovat bude. Celostátní liga má mnohem vyšší úroveň než ligy, co jsou v Pardubicích. Je to skvělý nápad a jsem rád, že se ho  podařilo zrealizovat. Jsem zvědavý, jak se celostátní liga bude vyvíjet dál. Má podle mě obrovský potenciál."

Zvednou se na jaře Pardubice, které se krčí na posledním místě s jedinou výhrou?

"Pardubice se určitě zvednou, protože věřím, že naše postavení v tabulce neodpovídá naši předvedené hře. V každém zápase jsme měli chvilkový herní výpadek, jestli toto přes zimu odstraníme, můžeme hrát s každým minimálně vyrovnaně."

Vyhlížíte Euro 2016 v malém fotbalu, které v červenci hostí Praha?

"Nedávno mi přišla první pozvánka do reprezentace, takže se hlavně soustředím na první utkání proti Slovensku, ale samozřejmě vím, že ta možnost je a vynasnažím se svými výkony zaujmout natolik, aby pozvánek bylo víc. Euro 2016 je ovšem velké lákadlo, protože se hraje v Praze, kam mohu pozvat rodinu i plno známých."

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100