Asociace malého fotbalu české republiky

Brno vládne Moravě, vyhrálo první klání hráčů do 23 let

25. 06. | 18

Brno – Bez porážky prošel premiérovým turnajem moravských hráčů do 23 let v malém fotbale domácí brněnský výběr. Na hřišti areálu Vysokého učení technického Pod Palackého vrchem dvakrát zdolal Jihlavu i Blanensko.

Premiérového moravského klání se účastnili pouze hráči ročníku narození 1995 a mladší, turnaj posloužil také jako studijní materiál pro trenéry české reprezentace v malém fotbale do 21 let, kterou v říjnu čeká mistrovství světa. Utkání přímo v Brně sledoval generální manažer národního týmu Petr Brejla a spolu s ním hlavní kouč Zdeněk Parůžek. „Turnaj má určitě budoucnost a svaz by se měl zaměřit na vybudování mládežnické soutěže, kde se hráči připraví pro oblastní výběry i pro juniorskou reprezentaci,“ přiblížil myšlenku jeho vzniku ředitel turnaje Zdeněk Táborský.

Za Brnem obsadila druhou pozici Jihlava, která měla ve svém středu nejlepšího střelce, šestigólového Richarda Svobodu a třetí skončilo Blanensko. „Turnaj jsme zkusili na Moravě, následně může být také v Čechách a na závěr lze třeba formou Final Four hrát o titul mistra České republiky v juniorské kategorii,“ nastínil Táborský, který trénuje Brno také v Superlize malého fotbalu.

Rovněž juniorský brněnský tým vedl už poněkolikáté. „Turnaj byl pro nás vyvrcholení při skládání reprezentace v kategorii do třiadvaceti let. Už v loňském roce mužstvo absolvovalo několik tréninků, sehrálo přípravná utkání proti týmům první brněnské ligy BKMK Werbedesign a Impériu. Při loňském mistrovství Evropy sehrálo přímo v areálu za Lužánkami vítězné utkání proti výběru Blanenska,“ připomněl Táborský.


Výsledky turnaje Morava do 23 let

Brno – Blanensko 2:0. Branky: Moučka, Šperka.

Blanensko – Jihlava 1:4. Branky: Minx – R. Svoboda 4.

Jihlava – Brno 1:1 (p. k. 2:3). Branky: Zdražil – Moučka.

Brno – Blanensko 2:2 (p. k. 2:1). Branky: Bulušek, Tofl – D. Šmerda 2.

Blanensko – Jihlava 1:1 (p. k. 3:2). Branky: Minx – R. Svoboda.

Jihlava – Brno 3:4. Branky: R. Svoboda, Vlk, Zdražil – Moučka, Bulušek, Leasure, Šeda.

 

Pořadí turnaje:

1. Brno – skóre 9:6, 10 bodů

2. Jihlava – skóre 9:7, 5 bodů

3. Blanensko – skóre 4:9, 3 body.

 

Nejlepší hráč: Dominik Moučka (Brno)

Nejlepší brankář: Michal Šmerda (Blanensko)

Nejlepší střelec: Richard Svoboda (Jihlava) – 6 branekBrno: David Záleský, Daniel Fruhvirt, Thomas Widder – Stanislav Šeda, Jan Hloch, Philip Leasure, Jan Bulušek, Dominik Moučka, Michal Tofl, Armen Baghdasaryan, Daniel Malůšek, Filip Čermák, Tomáš Šperka. Trenér: Zdeněk Táborský.

Jihlava: Adam Vlk – Michal Mazel, Jan Chramosta, Patrik Svoboda, Patrik Zdražil, Richard Svoboda, Daniel Doležal. Trenér: Ladislav Dinnebier.

Blanensko: Michal Šmerda, Pavel Hrdý – Ladislav Kolář, Lukáš Zápotočný, Tomáš Feik, Ladislav Zápotočný, Vojtěch Tichý, Eduard Jabůrek, Adam Feifer, Jan Minx, Jurij Semčuk, Dominik Šmerda. Trenér: Jiří Blažek.

Rozhodčí: Tomáš Sýkora, Radim Krempaský, Fitim Kačanolli.

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70