Asociace malého fotbalu české republiky

Boj o titul vrcholí: na hřiště brněnského lídra míří obhájce titulu Praha

21. 04. | 17

Brno - Jasno ještě nebude, ale utkání jedenáctého kola dost naznačí, jak bude boj o titul v závěru DRFG Superligy malého fotbalu vypadat. Na umělý trávník Vysokého učení technického Pod Palackého vrchem, kde hraje domácí souboje Brno, zavítá Praha. Lídr soutěže hostí obhájce titulu, který na druhé pozici ztrácí tři body.

Brno - Jasno ještě nebude, ale utkání jedenáctého kola dost naznačí, jak bude boj o titul v závěru DRFG Superligy malého fotbalu vypadat. Na umělý trávník Vysokého učení technického Pod Palackého vrchem, kde hraje domácí souboje Brno, zavítá Praha. Lídr soutěže hostí obhájce titulu, který na druhé pozici ztrácí tři body.

Utkání začíná v neděli v 10.05 hodin a v přímém přenosu jej vysílá kanál ČT sport. „Na duel s Prahou se moc těším, přece právě pro taková utkání to každý z nás dělá. Myslím si ale, že o titulu zápas ještě nerozhodne, jsou před námi pak ještě čtyři kola. Výsledek utkání ale hodně napoví, jaká bude pozice mužstev před závěrečnými zápasy,“ sděluje brněnský trenér Zdeněk Táborský.

Podobně smýšlí i jeho pražský protějšek Václav Socher, jehož mužstvo je momentálně v pozici pronásledovatele. „Je to důležitý zápas, jenže s takovými nemá náš tým zkušenosti. Hlavně nesmíme kluky stresovat, že jde o superfinále, jedeme do Brna zkusit něco uhrát. Když to zvládneme, jenom dobře a jsme zpátky ve hře o titul, když neuhrajeme, budeme hrát o nějakou z medailí. O motivaci u nich nemusíme mluvit, hrají na kraji absolutního nasazení, spíš se je snažíme uklidnit. Těším se na utkání, jsme nadšení a uděláme všechno, aby to vyšlo,“ povídá pražský trenér.

Pražané zahájili jaro domácí prohrou 1:5 s Blanenskem. V dalších dvou kolech vyhráli, i když Pardubice zdolali až po pokutových kopech 3:2 a pak doma Příbram 6:3. „Myslím, že Praha na jaře buduje novou druhou lajnu a také ji v koncovce chybí zraněný kanonýr Tomáš Kounovský. Nám v nedělním utkání bude zase chybět reprezentant Tomáš Mica. Kvalita Prahy je veliká, vždyť má v reprezentaci šest hráčů,“ připomíná brněnský kouč.

Pražský výběr tvoří druhou pětku nově z hráčů druhé Hanspaulské ligy, především z týmu Spoje Praha. Přípravu okořenil také přípravným duelem s českou reprezentací, která v Českém Dubu uspořádala kemp před červnovým mistrovsvím Evropy. Zápas skončil remízou 3:3. „I když druhá pětka není tolik zkušená a kluci hrají druhou ligu, jsme přesvědčení o jejich kvalitě. Paradoxně skoro víc než o složení první pětky, v čemž nás utvrdil přátelák s reprezentací, kdy jsme až v poslední minutě přišli o výhru. Vyzkoušeli jsme si nějaké varianty proti reprezentaci, šlo o úplně super trénink. Kluci se ve druhé pražské lize nesetkali s týmy, které hrají s gólmanem jako reprezentace s Ondřejem Bírem. Vyzkoušeli si, jak se to brání, hrozně nám to pomohlo k souhře a posunu dál. Realizační tým reprezentace byl z našeho výkonu překvapený,“ popisuje Socher.

Pražští trenéři v úvodu jara zkoušeli různé hráče, nyní tým ustálí. „Teď už dáme sestavu, o které jsme přesvědčení. Vypadá to, že do ní skoro nemusíme zasahovat, akorát nám vypadne Břéťa Tvrzník,“ zmiňuje Socher absenci evropského šampiona do 21 let. Chybí mu ovšem také dvojice stálých gólmanů, protože Jaroslav Bellada je zraněný a Petra Víška neuvolnil klub. Role jedničky se tak ujme Jakub Janáček, záda mu bude krýt nováček Maksym Dikusar.

V případě mladých fotbalistů z nižších soutěží rozhodne v Brně také jejich psychická odolnost. „Bude to hodně o hlavách. S Pardubicemi si víceméně hráči zkusili, jaké to je před kamerou, mají to nějak za sebou, i když teď bude zase o třídu lepší soupeř. Nesmíme usnout na vavřínech, že jsme porazili Příbram a uhráli krásný zápas s reprezentací, že jsme teď nesmrtelní. Kluci opravdu hrají pořád stejně s absolutním nasazením, jsou sehraní z týmu Spojů, mají nacvičení standardky. Herně se o ně nebojím, snad to hlavou zvládnou taky. Nesetkali se s hrou brankáře, nátlakovou hrou, to je pro ně trochu nové. Když to nevyjde teď, máme super pětku do budoucna, na příští sezonu už budou všechno znát,“ přemítá pražský stratég.

Brňané na jaře ovládli všechny tři duely, v minulém kole zvítězili v Olomouci 3:2. „Tam jsme výhru ubojovali, ale za dosavadní nejtěžší jarní duel to nepovažuji, protože jsme v utkání neprohrávali. Nejtěžší zápas byl pro nás zatím v Mostu, kdy jsme prohrávali už 0:3 a utkání jsme nakonec otočili. Výhra z Olomouce je pro nás velmi cenná, protože jsme se vypořádali s menším hřištěm a specifickým stylem, který celou sezonu Olomouc praktikuje,“ podotýká Táborský.

V neděli Jihomoravané chtějí napravit také podzimní prohru s Prahou, které na jejím hřišti podlehli hladce 0:4. „Na podzim jsme v Praze sehráli dobře první poločas, ale nebyli jsme produktivní, na šance a na nastřelené tyčky se nehraje. Řekl bych tedy, že v nedělním zápase uspěje produktivnější mužstvo. Jsme na jaře počtvrté ve stejné situaci, hrajeme opět s mužstvem, které je v tabulce těsně za námi,“ hlásí brněnský kouč.

Brno tabulce vládne od prvního jarního kola, kdy přebralo vedoucí pozici od Prahy. V premiérovém ročníku DRFG Superligy malého fotbalu přitom skončilo páté. „Brňané postavili tým hodně na futsalistech a oproti minulé sezoně se zlepšili v tom, že soutěž chtějí vyhrát. Minule ji pojali tak, že si šli zahrát, od začátku odskočila Praha s Mostem, takže už ji jen dohrávali, ani to od začátku neřešili. Teď je v Brně Euro a hráči mají asi od začátku motivaci Superligu vyhrát, takže se schází, nepodceňují nic, ještě k tomu trénují. Hlavní změna je v přístupu. Letos si Brňané řekli, že udělají nějaký výsledek a jdou si za ním, v minulé sezoně to tak nebylo,“ všimá si Socher.

V poločasové přestávce nedělního utkání si přijdou na své také děti, pro které je připravená tombola. Vylosují se tři vaky na sportovní vybavení, tři minirepliky současných dresů brněnského výběru a jeden originální míč Nike Ordem 4.

 

Předpokládaná sestava Brna:

Marek Gruber (RKM Tripoli Brno), Dominik Kunický - Jakub Šenk, Čeněk Cenek, Patrik Levčík, Jakub Dobšíček, Tomáš Prokeš (všichni Gioia Brno), Stanislav Lerch, Tomáš Pospiš (oba BKMK Werbedesign), Michael Kršák (Leram), Tadeáš Zezula (Sport Centrum Srbská), Bohumír Doubravský (RKM Tripoli Brno), Vlastimil Ryšavý (Cordoba 06), Tomáš Selinger (Šenk okna Raiders)

Předpokládaná sestava Prahy:

Jakub Janáček (Sebranka FC), Maksym Dikusar - Michal Salák, Ivan Faitl (všichni Restaurace U Pecků), Daniel Reiter, David Baran, Lukáš Šedivý (všichni Spoje Praha), Stanislav Mařík, Michal Uhlíř (oba Santa Dominica), Adam Kraus, Pavel Slánský (oba Lucián FC), František Hakl (Úterní hosté), Jiří Sodoma (Les Miserables), Jiří Vaněk (Hertha ZMZ), Stanislav Hřebeček (Audi United)

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600