Asociace malého fotbalu české republiky

Blanensko hostí oslabenou Příbram, která penalty raději vynechá

16. 05. | 16

Boskovice - Domácí premiéra čeká na lavičce Blanenska ve 12. kole DRFG Superligy malého fotbalu trenéra Antonína Mazala. V pondělí do 19.00 hodin přivítají jeho svěřenci na domácím trávníku v boskovickém areálu Červená zahrada Příbram.

Boskovice - Domácí premiéra čeká na lavičce Blanenska ve 12. kole DRFG Superligy malého fotbalu trenéra Antonína Mazala. V pondělí do 19.00 hodin přivítají jeho svěřenci na domácím trávníku v boskovickém areálu Červená zahrada Příbram.

Mazal nahradil na blanenské střídačce Jindřicha Záboje a v prvním utkání slavil tři body za výhru 4:2 v Pardubicích. „Na domácím hřišti se chceme prezentovat dobrým fotbalem a potěšit nejen hrou, ale i výhrou naše výborné početné obecenstvo. Tabulka nám také velí prát se, dokud bude o co hrát, možná i o třetí místo. To si kluci určitě uvědomují a chtějí bodově navázat na výsledek z Pardubic,“ poznamenal Mazal.

Příbram v minulém kole přivítala Milovice, které také vedl nový kouč Zdeněk Parůžek. A podlehla jim 4:5 po pokutových kopech. „Na Milovice měla změna určitě blahodárný účinek, odehrály v dobré sestavě výborný televizní zápas. Očekávám to samé, že zase domácí premiéru s novým trenérem Blanenska odnese Příbram. Mančaft po změně trenéra dostává nový impulz a hráči podají daleko lepší výkon než v normálním zápase s původním koučem,“ podotkl příbramský kouč Marek Branžovský.

Mazal si nervozitu z domácí premiéry před početnou diváckou kulisou nepřipouští. „Žádnou neprožívám, domácí střídačky znám velmi dobře a na všech se sedí podobně. Mám jen obavu, aby se na lavičku po svých dostal Honza Havlíček, protože má po operaci a nevím, zda bych ho na střídačku unesl,“ smál se blanenský trenér. „Bez něj by šlo o velkou ztrátu pro tým,“ dodal vážněji.

Příbramští trenéři měli velké trable při skládání mužstva a do Boskovic míří jen s devíti hráči. „Je to strašná dálka, navíc máme hodně zraněných a nemáme profesionální hráče, kteří můžou odjet v půl třetí z Příbrami. Vynaložili jsme hodně úsilí, abychom sehnali mančaft, který utkání odehraje a nebude zaúkolovaný pracovními povinnostmi,“ pronesl Branžovský.

Podzimní vzájemný duel ovládli Středočeši 6:2, tentokrát pasují do role favorita Blanensko. „Předpokládám, že v domácím prostředí bude v plné sestavě, v dobrém světle se ukázalo už u nás na podzim, kde zazářili tři reprezentanti v jeho týmu. Ještě je podle mě doplní další zkušení hráči. Pro nás to samozřejmě bude těžký zápas a chceme uhrát nějaký solidní výsledek, i když jsme v neúplné sestavě,“ doplnil kouč středočeského výběru.

Příbram se na jaře souží, prohrála všechna čtyři utkání, i když třikrát padla v penaltovém rozstřelu. „Řekli jsme si, že jestli se dostaneme do penalt, kopat je nepůjdeme a rovnou pojedeme, ať jsme dřív doma, nemá to stejně cenu. Hráče, které jsme teď vybrali na penalty, protože ještě nekopali, je nedali ve velkém fotbale za svá mužstva. Pro nás jsou penalty černý Petr, nedokážeme se na ně soustředit,“ trpce se pousmál Branžovský.

V tabulce má páté Blanensko před šestou Příbramí dvoubodový náskok. „Příbrami se nedaří, ale spíš jen výsledkově. Většinu utkání prohrává jen o jeden gól, má čtyři remízy, takže z toho lze usuzovat, že hraje se soupeři rovnocenné partie, jen asi nemá patřičné štěstí. Navíc porazila Prahu a také nás. Máme Příbrami co oplácet a nesmíme podlehnout dojmu, že se sama porazí, že vše půjde bez nasazení, bojovnosti a zodpovědnosti za svůj osobní výkon. To jistě nepůjde,“ upozorňoval Mazal.

Po jeho vítězné premiéře dojde v blanenském mužstvu k několika vynuceným změnám. „Již před utkáním s Pardubicemi jsme si v realizačním týmu řekli, že se pokusíme sestavu ustálit, ale vždy ji typově přizpůsobíme síle soupeře a hlavně velikosti hřiště. Ke změnám určitě dojde, ať vinou zranění či nevyhovujícímu termínu utkání, ale ti, co do utkání nastoupí, tam zcela jistě nechají duši. Uděláme pro vítězství maximum, a pokud by to nemělo stačit, doufám, že se přidají i naši věrní fanoušci,“ uzavřel blanenský kouč.

 

Předpokládaná sestava Blanenska:

Pavel Hrdý (FC Sampdoria Poříčí) - David Bednář, Ondřej Paděra, Antonín Preč (všichni Sokol Sadros Boskovice), Alois Zeman, Pavel Jonáš, Tomáš Adámek (všichni LPP Lhota u Lysic), Zdeněk Traxl (FC Kvasar Černá Hora), Martin Fagulec (TJ Orel Boskovice), Jakub Sedlák (BC-Červánky Rájec), Robin Müller (FC Stars Letovice), Jakub Tenora (St. B Jabloňany), Zdeněk Širůček (FC Dlouhá Lhota), Lukáš Martínek (FC Dynamo Čížovky)

Předpokládaná sestava Příbrami:

Milan Vančát (FC Union Brdy) - Josef Trefný, Martin Suchý, Zdeněk Buch (všichni Knockout 83 team), Filip Kaňa, Aleš Bábíček, Jan Mezera (všichni Dirtecho Sharks), Michal Macek (FC Union Brdy), Petr Mezera (FC Rychlý Válec)

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100 | 200 | 300 | 400 | 500 | 600 | 700