Asociace malého fotbalu české republiky

Blaha se necítil, pak dvěma góly zlomil Slováky

20. 12. | 15

Bratislava - Před utkáním vypadal, že snad ani nemá nastupovat. Oči podlité krví, modřiny v obličeji. Následky zlomeného nosu se na blanenském záložníkovi Pavlu Blahovi stále podepisovaly. Přesto se nejmenší hráč české reprezentace do 21 let v malém fotbalu stál ústřední postavou odvetného přátelského utkání se Slovenskem.

Bratislava - Před utkáním vypadal, že snad ani nemá nastupovat. Oči podlité krví, modřiny v obličeji. Následky zlomeného nosu se na blanenském záložníkovi Pavlu Blahovi stále podepisovaly. Přesto se nejmenší hráč české reprezentace do 21 let v malém fotbalu stál ústřední postavou odvetného přátelského utkání se Slovenskem. Lvíčata v Bratislavě zvítězila 4:2 a Blaha dal dvě branky. „Nos mě nebolí, jen vypadám blbě,“ směje se.

Ve druhém poločase vyslal dvě nebezpečné střely, ale na hattrick nedosáhl. „Třetí gól mohl přijít, jenže ve větší šanci jsem už střílel z úhlu,“ líčí jedenadvacetiletý fotbalista. „Neplánoval jsem gólový zápas, ani jsem se necítil nějak psychicky dobře naložený, vůbec jsem to nečekal. Góly jsou jen třešnička, chtěl jsem spíš zahrát dobře individuálně a hlavně týmově,“ povídá.

Nejprve v desáté minutě vybojoval míč na půlicí čáře, došel s ním až před branku a nekompromisně jej napálil do sítě. Šest minut před přestávkou pak střílel z dálky a balon nečekaně skončil v brance. „Měla to být střílená přihrávka na zadní tyč, ale balon mi sjel po šajtli, nebylo to chtěné. Góly jsou o náhodě, zvlášť v malém fotbalu. Dáš čtyři dobré střely, nepadne to tam. Pak mi padne taková žblabuňka,“ culí se Blaha.

Český výběr po srpnovém triumfu v Praze ovládl i odvetu jedenadvacítek v Bratislavě. „Bylo to hodně jiné utkání, Slováci měli možná výhodu v tom, že nás znali, my jsme vůbec nevěděli, co od soupeře čekat. Byli fotbaloví, zahráli jim výborně obě hrušky, zkoušeli to jednoduše, dávali nahoru dlouhé balony, dokázali je sklepnout, udržet,“ oceňuje.

Domácí celek si také vytvořil šance, aby poločasový výsledek nevyzněl pro český výběr. „Taky měli momenty, kdy jsme klidně mohli prohrávat 1:2. Jednou Vénu Šlégra trefili, pak minuli bránu, z mého šťastného gólu jsme se dostali nějak do pohody. Třetí branka byla taky šťastná, kdy jsme napadali a dali ji do prázdné branky. Myslím, že jsme štěstí šli víc naproti než Slováci,“ míní 170 centimetrů vysoký fotbalista.

K vítězství nasměroval svěřence Petra Brejly gól z úvodu druhého poločasu, kdy se do prázdné branky trefil Jan Krátký. „Pak jsme se zklidnili, hned se hraje líp, při vedení o dva góly si dovolíš víc jeden na jednoho. Měli jsme lepší pasáže než domácí, i v první půli jsme víc kontrolovali hru, je to o gólech,“ sděluje hráč blanenského týmu MK Louka.

Blaha dal ve dvou utkáních v českém výběru třetí branku, ale místo na červencové mistrovství Evropy v Praze nemá vůbec jisté, protože už překročí věkovou hranici. „Už jsem starý, ale můžou nastoupit dva starší hráči do třiadvaceti let, třeba jsem zahrál nějak obstojně. Rád bych jel, určitě to bude super zážitek a pro mě poslední možnost na Euro, protože do áčka je to zatím asi nereálné, tam jsou jiní kluci. Jsem ještě mladý a výkonnostně na to nemám,“ uvědomuje si.

Utkání v české reprezentaci samozřejmě jako každý považuje za čest. „Jedu si každý zápas užít, je super mít na sobě dres a reprezentovat. Jak řekl Hasprič (kapitán Lukáš Haspra – pozn. red.), je jedno, o jaký jde sport, zda hraješ kuličky, nebo velký, malý fotbal. Když hraje hymna, je to nádherné, proto sport děláš,“ dodává Blaha.

 

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10 | 20 | 30 | 40 | 50 | 60 | 70 | 80 | 90 
0 | 100