Asociace malého fotbalu české republiky

BKMK Werbedesign i Atlético Most chtějí v Lize mistrů co nejdál

05. 09. | 18

Terme Čatež - Vstupují do turnaje jako nejlepší klub země evropských šampionů, takže ambice mají jasné. „Postup ze skupiny je základ, ale chceme vyhrát,“ říká rezolutně před startem evropské Ligy mistrů v malém fotbale Jaroslav Bobčík, prezident brněnského týmu BKMK Werbedesign.

V červenci vyhrál jeho celek Český národní pohár za Lužánkami a vysloužil si místenku na evropskou klubovou přehlídku. Z České republiky jej ve slovinském Terme Čatež při třetím ročníku Ligy mistrů doplňuje Atlético Most, čtvrtý celek českého mistrovství. „Čekám určitě kvalitní zápasy. Uvidíme, co nám štěstí nalosuje. Doufám, že budeme mít hratelnou skupinu, abychom postoupili co nejdál, máme nejvyšší ambice. Na mezinárodní úrovni jsem s klubem ještě nehrál, těšíme se všichni a jdeme do turnaje s velkou chutí. Jsme šťastní, že jsme se tam dostali,“ prohlásil zakladatel Atlética a evropský šampion do 21 let Václav Šlégr.

Reprezentační gólman vybudoval Atlético spolu s Adamem Koudelkou přitom teprve před rokem. „Pro nás je vrchol, co jsme dokázali za rok od založení Atlética. Úspěch je už to, že jsme se na Ligu mistrů dostali. Pro nás bude největší ocenění, když postoupíme co nejdál. I pro kluky jde o zpestření, hrajeme mosteckou ligu, už mistrovství republiky bylo pěkné. Dokázali jsme si, že určitě umíme malý fotbal a postoupili jsme právem,“ prohlásil Šlégr.

BKMK Werbedesign okusil premiérový ročník Ligy mistrů před dvěma lety v Mariboru. „Některé týmy mají svou kvalitu, ale to my taky. Prozatím to vypadá, že organizace a vše kolem je úplně jinde než před dvěma lety v Mariboru, tak jen doufám, že to tak vydrží,“ přál si Bobčík.

Do Slovinska přivezl nejsilnější složení v čele se světovým i evropským šampionem Patrikem Levčíkem, navíc s novou posilou, futsalistou Davidem Benešem. „Jedeme v nejsilnějším možném složení, poskládat to bylo hrozně těžké, ale povedlo se,“ oddechl si prezident brněnského klubu.

To mostecký celek několik absencí sčítá. „Tým se skládal strašně těžce, většina od nás jsou hráči divize, třetí nebo druhé ligy, jelikož už začaly soutěže velkého fotbalu, kluby je nechtějí pouštět. Přesto si nemyslím, že jsme celek poskládal nejhůř, podle mého máme šanci udělat pěkný výsledek, byť nemůžu říct, že jedeme v nejsilnější sestavě. Udělali jsme pár nových kluků pro Ligy mistrů v přestupovém oknu, kvalitu mají. Těším se, jak se s tím poperou a jak všechno dopadne,“ doplnil Šlégr.

Na brněnský celek čekají ve skupině H anglický Westone 3, bulharské DXC Technology a švýcarské Greco Group MFC, Atlético Most se v základní skupině L střetne s maďarským týmem Aramis SA Mad Dog, chorvatským Art Metali Junajted a rakouským NK Herceg Bosna Tirol.

Ve čtvrtek se v Terme Čatež hrají základní skupiny, které skončí v pátek a hned na ně naváží vyřazovací boje. Pokračují i v sobotu a Liga mistrů vyvrcholí souboji nejlepších čtyř týmů v neděli.

- Jaroslav Kára -

Další články

< předchozí strana | následující strana >
0 | 10